Kurumsal mesaj atın / sosyal muhendıslıkte dev hareket

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aefrgn

Üye
10 Ara 2017
153
0
Ötüken
Öncelikle herkese selam
Açmış olduğum ilk konumdur uzun süredir forumu takip ediyorum hayalet olarak takılmayı bir kenara bırakıp sizlere yardımcı olmaya karar verdim.
soysyal mühendislik ile ilgilenen arkadaşların bu konuyla ilgilenmeleri önemlidir
konu kesinlikle alıntı değildir
uzun süredir arayan kişileri görünce paylaşayım dedim
Konumuzun içeriği : istediğiniz kişi,şirket tarafından mesaj atabilmenizi sağlamaktır

Öncelikle Siteye gidiniz

sağ üstteki account kısmına tıklayarak sign up diyin ve kayıt olun

kayıt olduktan sonra böyle bir mesaj gelicek
kayıt olurken yazmış olduğunuz epostaya bir onay linki gidicek o linke tıklayarak onaylayın

onaylandığında gelecek mesaj bu şekildedir

simdi giriş yapınız (sol taraftaki menüden giriniz.sağ üstteki accountdan değil)

bu ekranda kime ne göndericeğinizi ve kimden göndericeğinizi ayarlayın
not: unicode ve latine dikkat edin çünkü latinde 160 harf yollayabiliyorken unicode de 70
gönderebiliyorsunuz.

not2: farkı ne diye sorucak olursanız unicode de ş,$,ğ,ü,ç,ö gibi harfleri kullanabilirsiniz fakat latinde ı,i,ğ,ü gibi harfleri kullanamazsınız eğer kullanmaya calısırsanız mesaj yolladığınız kişide harfler soru işareti olarak cıkıcaktır

mesajı başarılı bir şekilde yolladıktan sonra bu yazı karşınıza cıkacaktır messagese tıklayın ve göndermiş olduğunuz mesajı kontrol edin

ok ile gösterdiğim yer mesajın gitme durumudur
her hesap ile bir mesaj gönderebiliyorduk sanırım fakemail kullanarak bu işlemi defalarca kez yapabilirsiniz

giden mesaj örneği budur.
bir diğer güzelliği ise gönderenin yanıt vermeyi desteklemiyor olmasıdır
yararlı olduysa teşekkür etmeyi unutmayınız
kolay gelsin:)

Son düzenleme:

UMUT6262

Katılımcı Üye
24 Şub 2016
568
0
Uzay
Detaylı ve güzel anlatım olmuş gayet açıklayıcı eline bileğine sağlık

K4YS3R1L1

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
517
0
Berzah Alemi
Hocam kayıt oluyorum fakat giriş yaparken kullanici adi yerine e posta yazmamı istiyor. Yaziyorum yanlis diyor. Onayladim hesabimi.

escapist

Uzman üye
2 Nis 2016
1,781
1
Uzay
cok sacma bir hata aliyorum

KF42hN.png

mRMfoh.png

chrome de alt alta üç tane . var ona tıklayıp masaüstü sitesini iste diyip o şekilde giriş yapınız ve konumda anlattıgım hiçbir yeri es geçmeyiniz çünkü sağ üstteki account kısmından giriş yapamazsınız

Sağladığınız giriş kimlik bilgileri sisteme erişime izin vermiyor. Lütfen girişlerinizi kontrol edip tekrar deneyin. :/ bu hata

Moderatör tarafında düzenlendi:

aefrgn

Üye
10 Ara 2017
153
0
Ötüken
Dostum konunu düzenle ve resimlerinin linklerini tagları yerine
tagları arasına koy

ilk konum olduğu için hatalarım olabiliyor tam olarak nasıl yapıcam resimlerin direk gözükmesini

Detaylı ve güzel anlatım olmuş gayet açıklayıcı eline bileğine sağlık

teşekkürler yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

teşekkürler

var ya çok işime yarıyacak eyvallah sağol

ozaman ne mutlu bana

Hocam kayıt oluyorum fakat giriş yaparken kullanici adi yerine e posta yazmamı istiyor. Yaziyorum yanlis diyor. Onayladim hesabimi.

dediğim gibi sol taraftaki kısımdan giriş yapıcaksınız

teşekkürler

cok sacma bir hata aliyorum

KF42hN.png

mRMfoh.png

chrome de alt alta üç tane . var ona tıklayıp masaüstü sitesini iste diyip o şekilde giriş yapınız ve konumda anlattıgım hiçbir yeri es geçmeyiniz çünkü sağ üstteki account kısmından giriş yapamazsınız

Sağladığınız giriş kimlik bilgileri sisteme erişime izin vermiyor. Lütfen girişlerinizi kontrol edip tekrar deneyin. :/ bu hata

yeni bir email acınız ve "last name - first name" kısmını fazla atmaca birşey yapmayınız

Ben çözdüm onu hocam. Gelen maildeki linke tıkladıktan sonra giriş yapmayı deneyin. Ama bi sorun var. "İnstagram" yazsak bile numara seklinde geliyor mesaj.

INSTAGRAM yerine İNSTAGRAM yazarsanız ve latin seçeneği seçili olursa otomatik olarak numaraya çevriliyor dikkat edelim

arkadaşlar emailden onaylamayı unutmayın adımları atlarsanız başarılı olmaz işleminiz
not olarak da sunucu da bazen bakımlar olabiliyor bu zamanlarda test ediniz baskasına atmadan önce
mesajın gitmeme durumu olabiliyor veyahut yazdığınız isim ile gitmeme durumu söz konusu olabiliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

alemdar2002

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
2,054
4
Dünya
Ellerine Sağlık Ama Kendime Denedim Ama Şuan Mesaj Gelmedi Biraz Gecikmeli Geliyor Sanırsam Senin SS'lere Bakılırsa 1-2 Saat Geç Geliyor Gibi Gözüküyor Doğrumudur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.