Laptop konusunda kararsız kaldım sizce ne almaliyim

iamflay

Üye
23 Ocak 2023
137
54
Arkadaşlar benim 15k bütçem var laptop almak İstiyorum ama o fiyatta laptop bulamadım masaüstü buldum ama masaüstü alamam çünkü sürekli geziyorum ve bilgisayarimin yanımda olması lazım o yüzden masaüstü nü eliyorum ama maalesef ben 15k için bana uygun bir laptop bulamadım aradığım özellikler;
1-) Hemen Hemen çoğu oyunu açacak oyun için kullanacağım yani the Las of us resident evcil god of War tarzı oyunları rahatlıkla oynatabilecek 2-) ısınma o kadar fazla olmayacak ve çok fazla ses çıkarmayacak. 3-) tasarım ve yazılım için kullanacağım o yüzden işleminin iyi olması lazım

Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var bana Önerebileceğiniz ürünleri yazarmisiniz

big.hunter.wolf

Yeni üye
12 May 2023
28
8
Dostum, sana laptop değil. Özellikleri lazım, çünkü şu laptopu al deriz ama özellikleri kurtarmayabilir. Sana örnek bir özellik araliği.
Ram önemlidir: Ram min 8 GB Max 32gb olabilir ama 15 için 32 bulamazsın bu yüzden 16 olabilir.
SSD: Min 512gb Max 1 TB. 15 k için Min 256gb Max 512gb
Ekran yenileme hızı: 160 Hz

işlemci: Intel 12.nesil İ7 Yada amd ryzen 5
Ekran kartı : 2 GB olabilir minimum.
Marka olarak: HP, Lenovo tavsiye edebilirim.
Benden bukadar...

BekKam

Üye
26 Şub 2021
163
74
Ötüken ovası
merhabalar
öncelikle bilgisayar almak için en kötü zamanı seçtiğinizi belirtmek isterim. 1 hafta önce bilgisayarlar yaklaşık %30 daha ucuzdu.
15k bütçe ile i5 10.nesil 8 gb ram 1650 ya da 1650ti 144hz pc bulabilirsiniz vatan ya da teknosa gibi mağazalarda bazen indirime girmiş bilgisayarlar olabiliyor.
bizzat gidip görmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

BekKam

Üye
26 Şub 2021
163
74
Ötüken ovası
Dostum, sana laptop değil. Özellikleri lazım, çünkü şu laptopu al deriz ama özellikleri kurtarmayabilir. Sana örnek bir özellik araliği.
Ram önemlidir: Ram min 8 GB Max 32gb olabilir ama 15 için 32 bulamazsın bu yüzden 16 olabilir.
SSD: Min 512gb Max 1 TB. 15 k için Min 256gb Max 512gb
Ekran yenileme hızı: 160 Hz

işlemci: Intel 12.nesil İ7 Yada amd ryzen 5
Ekran kartı : 2 GB olabilir minimum.
Marka olarak: HP, Lenovo tavsiye edebilirim.
Benden bukadar...
hocam söylediğiniz özelikler 30k dan başlıyor...

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,580
1,403
Black Sheep
Lenovo Ideapad Gaming 3 alabilirsin. Lakin internette surf felan yaparken laptopu sarjdan çıkarıp yap yoksa mavi ekran felan veriyor, biraz sıkıntılı o yönden şarjdayken film vesayre izletmiyor ama oyun oynatıyor. :D Tam bir oyun bilgisayarı.

Onun dışında bütçeni biraz arttırabilirsen:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.