Laptop önerisi

ZeuF

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
398
26
Genel
Windows mu yoksa linux bazlı mı seçim yapcaksın. Windows olursa bir tık özellikler daha iyi olması lazım bana göre, linux da çok tool var ama hafiftir en azından ama windows yer bitirir adamı :D
Hack için kuantum bilgisayarı olmasına gerek yok sadece wortlisler ve taramalar vb. işlemler yaparken hızlı olması için orta halli pc yeterlidir
İ3 3.0 GHz veya İ5 4.0 GHz üstü CPU, en az 1070 GPU ve ram de 8 gb üstü olsa bence yeterlidir. Eğer çok farklı projeler için düşünmüyorsan.
Fiyat konusunda ise bütceni bilmiyorum ama ekran kartı haric fazla zorlamaz yeni bilgisayar almayı düşünen birini.

Ama ben seyyarım masaüstü değil de lattop alcam diyosan, bu özellikler de ortalama bir pc 10k-15k civarı bir fiyat tutar yanlış tahmin etmediysem.

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
518
Righteous Side of Hell
1070 iyi bir ekran kartı. Fakat i3 veya i5 almamalısın o ekran kartına. Çünkü genel olarak hack toolları gpu değil işlemci kullanır. Ekran kartına çok yüklenipte işlemciyi düşürme sakın. En az 8. 9. nesil i7 işlemci olsun ki uzun ömürlü kullanabilesin. Aksi takdirde 2 3 sene sonra sıkıntı çekmeye başlarsın. Eğer windows kullanacaksan. Eğer masaüstüyse ikinci ellere göre 7 9k arası gayet güzel bilgisayarlar var (Yakın zamanda incelemedim bilmiyorum fiyatlar artmış olabilir.). Eğer laptop diyorsan 10 13k arası parayı gözden çıkar derim.

EYLL'

Uzman üye
17 May 2019
1,540
188
Hudut
Yakın zamanda benim de almayı düşündüğüm Asus Rog g15 'i öneririm. Özellikle tasarımı çok iyi.

bywordlist

Üye
27 Ağu 2021
122
31
25
Hack işlemleri için laptop önerisi
Dostum hiç gidipte kıçı kıytırık bir gtx 1650 ye 8 9 bin tl vermeye kalkışma al ikinci el gtx 1050 i7 7300hq veya i7 8750h ASUS i5 7300HQ | GTX 1050 4GB | 256GB SSD | 2TB HDD | 16GB - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 823388675

Bunlar bile pahalı aslında

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.