Leylek Dagı Operasyonu ( Lütfen Okuyunuz )

KoMaNDo*

Yeni üye
2 Ara 2008
12
0
O esmer çelimsiz 12 yaşlarında ki ****** hiç unutamam.adını bile bilmiyorum.Bundan sonra dinleyecekleriniz Haziran 93 ' ten Ağustos 94 ' w kadar olan dönemni kapsamaktadır.

Sade bir vatandaş için Tabur komutanına çıkmak ne demek.Herkes Jandarma Tabur komutanı ile görüşebilirmi? İŞte bu çocuk tüm nöbetöi barikatlarını aşıp benimle görüştü."Komutanım ben teröristlerin nerede olduğunu biliyorum" dedi.

Siz şaşırmazmısınız ? Hayret ettim.Doğrudan söze girmişti.Anlattığına göre teröristler Leylek dağının güney yamaçlarında , hemde bizim topraklarımızda kamp kurmuştu.Oldukça kalabalıklardı.İnanamadım.Haritayı getirttim.Yeri oldukça net tarif etti.Koordinatları çıkardım..Bir ******n lafıyla orta çaplı operasyon yapılırmıydı ? Biz yaptık.Kimseyede çocuktan haberi aldığımı söylemedim.Alay komutanına operasyon planını anlattım.

O tarihlerde Muhammet vardı, komando bölük komutanı Muhammet.Aslan gibi bir çocuktu.Çok çekti terörden Bütün yılı arazide geçti askerleri ile birlikte.Sadece onu istedim takviye olarak.Kalanını kendi kuvvetlerimle planlıyacaktım.Dinledi ve kabul etti.Bizi bir heyecan sardı.İlk kez kendi topraklarımızda kuruluş bir pkk kampına girecektik.Muhammet'i aldım.O Derecik e sessiz intikal edecek, bizde Leylek dağı istikametine gelecektik.O hareket etti bende arkadaşlarımla birlikte Aktülün'e

Sınır birliklerinin asıl görevi sınırı koruma ve kaçakçılığı önlemektir.Genelde operasyon birlikleri değildir, komando gibi.Medemki insiyatif bizdeydi,bizimde operasyonel olmamız gerekiyordu.Yaptığım kuvvet tasarrufuyla biri Asteğmen Koray'ın olmak üzere 5 özel tim kurdum.Artık her tarafa girebiliyor, takviye almadan kendi başımıza operasyon yapabiliyorduk.İşte bu 5 timide alıp Aktülün'e gittim.Rahmetli Nur içinde yatsın, üsteğmen Kamil Bölük komutanı.Korucularıda yanımıza alıp toplandık.Plan yapmaay başladık.

Kahraman korucular bölgeyi iyi biliyorlardı.Leyleğin güneyine sarkarsak,güneydeki Muhammetimin desteği ile kampa girebilecektik.Yalnız bir sorun vardı ya teröristler batıdan kaçarsa ? orada çok sarp ve dil patika olduğunu söylediler.Bırakın askeri korucuların bile bu patikayı geçmesi çok zordu.Ne askerimi nede korucumu feda edebilirdim.Bu nedenle % 1 ihtimal de olsa teröristlerin oradan kaçmasını göze alarak , rahmetli Kamil üsteğmenin komutasında birlikleri Leylek dağına doğru yolcu ettik.Ben telsize geçere kgelişmeleri takip etmeye başladım.

Ne uzun ve bitmek bilmeyen geceler geçirdim.Aktülün de zaten küçük bir tepeye sıkışmış mevzileri kontrol edeyim derseniz en fazla 10 dakika sürer.Gece bütün gecelerim telsiz odasında geçti.Diğer bölük komutanlarıyla Semac cihazı üzerinden görüşüyordum.Alaydan gelen bir emri cevap versinler diye bölüklere yayımladığımı hatırlıyorum.Hemen arkadaşlarla görüşür, aynı anda cevabını verirdik.Televizxyonda film olursa vakit geçsin diye seyredersim bazen bazende mevzilere girer askerlerimle sohbet ederdim.

"Nerelisin evladım"
- Kırşehirliyim komutanım
"baban Ne iş Yapar ?"
- Çifçi komutanım
"Kaç kardeşsiniz ?"
- 5 kardeş komutanım
"Onlar okuyormu"
-İkisi okuyor komutanım.İkide kız var onlar evli
"Sen ne iş yapıyorsun"
-Marangozum komutanım
"Askerden dönünce ne yapacaksın?"
-Mesleğine devam edeceğm komutanım
"karakolu seviyormusun ?"
- Seviyorum komutanım
"yemekler Naıl? İyi mi ?"
- Çok iyi komutanım
Mektubun geliyormu ? Annenle babanla görüşüyormusun ? "
- Görüşüyorum komutanım.Daha yeni bir mektup aldım anamdan.
" Teröristlerden korkuyormusun?"
- Korkmuyorum komutanım.

Böylesine bir asker dünyanın neresinde var ?... söylermisinzi bana ? Saf temiz, vatanı için seve seve ölüme giden ? Ben size söylüyeyim : Dünyanın hiçbir yerinde yok ! İŞte zaten bizim gücümüz buradan geliyor.Bizi zaten diğer milletlerden ayıran özelliğim bu ! Bizim askerimiz herşeyimizdir !!! Geleceeğ güvenle bakıyorsak askerimize güvendiğimiz içindir.

Mehmetçikle konuşmalarım genelde çevrede olur.ben onlara sorular sorarım , saf temz duygularıyla onlar da bana cevap verir.Be naskerimizin omuz omuza olduğum için mutlu olurum, onlarda komutanlarıyla yan yana olduğu için.

saatler geçmek bilmiyor.Timler çıkalı epey zaman oldu.Nihayet saat 04:00 ü gösteriekn rahemtli Kamil fısıltı halinde sesini duydum:

"Kartal-1,Kartal-6,Katral-1,Kartal-6"
Bende fısıltı ile cevap verdim:
"Dinliyorum KArtal-6"
"Yerimizi aldık.Tamam."
"Anlaşıldı.Dikkatli olun , tamam."

Hareketin birinci kısmıydı bu , birlikler yerini almıştı.Derinden bir oh çekip tekrar beklemeye başladım.Geceleri istersenizde uyuyamazsınız.Şemdinli'de her şey gece başlar;asker de, teröritte yürümeye gece başlar.Sabah olacak olayların hazırlığı hep geceden yapılır.Onun için uyanık olmak zorundasınız.Bu duygularla sabahı ettik ve gün ışımaya başladı.başlar başlamaz yine rahmetli Kamil in sesi telzide duyuldu:
"kartal-1,Kartal-6,Kartal-1,Kartal-6"
"Dinliyorum Kartal-6"

Gördükleri karşısında artık gizlilik kuralını elden bırakmıştı:
"komutanım çok kalabalıklar"
Aynı anda diğer tim komutanı konuşmaay başladı:
"Komutanım çok kalabalıkalr" diye.

Onların heyecenı benide sarmıştı.Heyecenla"teslim ol çağırısı yapın" dedim.Nede olsa insan hakları vardı ülkemizde, kimseye durup dururken ateş edilmezdi...ben onların ne çağrısı yaptığını duymadım ama konuşmalar yoğun silah sesleri ile kesilmişti.benim için artık susma zamanıydı.Sadece üst makamlara teröristlerle silahlı çatışmaya girildiğini ve acela hava desteği istediğimi bildirdim o kadar.Harekatı rahmetli Kamil yönetiyordu artık.Sonra devreye kobralar girdi.Telsiz konuşmalarını anlamak bir an imkansız hale geldi: kah terörist çevrime giriyor, kah Mehmet'le rahmetli Kamil konuşuyordu.Korkum şehit haberi gelmesindendi.

Biz öğleyi bulduk.Öğleyim artık tüm kontrol bizde idi.Rahmetli Kamil, arkadaşlarıyla birlikte teröristlerin kampına girmiş, Türk topraklarında terörist kapmpı kurmanın ne demek olduğunu çok iyi anlatmıştı.. Birlikler vukaatsız olarak, çok mutlu bir şekilde döndüler.ALLAH ' a şükür zayiatımız yoktu.Gerisi malum.Mesajlar çekildi,raporlar verildi, bir sonraki günün hazırlıklarını yapmaya başladık.

Kaynak : ŞEMDİNLİ ' DE SINIRI AŞMAK... kitabından...

*666*

Katılımcı Üye
22 Eyl 2008
363
3
Graphic Team
çok güzel bir paylaşımdı
Vatan onlara minnettardır.
bu arada aramıza hoş geldin gelir gelmez yaptığın paylaşım hoşuma gitti
kalıcı olman dileği ile
tekrar hoş geldin..

KoMaNDo*

Yeni üye
2 Ara 2008
12
0
Eywallah Sağolun Türk Milleti Evladıyız Görevimiz Saygılarımı Sunarım .

P4thf1nd3R

Yeni üye
28 Eki 2008
37
0
Bir TÜRKÜN teröristten korktuğu nerde görülmüş?Tabiiki korkmuyorum diyecek ayrıca bu Vatan onlara her zaman minnettar olacaktır.

EŞKİYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.