Lichess satranç robotu

Napcaz

Anka Team Senior
28 Nis 2019
761
745
Cudi
TurkhackTeam in saygıdeğer üyelerine sunulur.
Lichess in client iletişim mekanizması izlenmiş ve manipüle edilmiştir, bot kendi kendine oyunu oynar ve sizde arkanıza yaslanıp bu büyük maçın tadına varırsınız. Robotu çalıştırmak için öncelikle Chrome tarayıcıya birde TamperMonkey eklentisine ihtiyacınız var. Bu eklentide şu şu sayfalarda şöyle bir kod çalışsın demek için bir javascript kodu yazarsınız TamperMonkey de bunu o sayfalara inject (enjekte) eder. Şimdilik bot için bunu kullanmamın sebebi sıfırdan bir chrome eklentisi yapmakla uğraşmak istemem ayrıca bilmemem. TamperMonkey i indirdikten sonra "Araçlar" kısmına gelin burdan içe aktara bastıktan sonra benim aşağıda linkini bıraktığım dosyayı seçin ve tamamdır. Şimdi Lichess e girip bu güzelim botun tadını çıkarabilirsiniz. Bot geliştirilmeye devam ettikçe bu konu altında yeni versiyonları paylaşılacaktır. Şimdilik özellikleri:
Siyah ve Beyaz tarafta oyun oynama
kaynak kodun içinde değiştirilebilen zaman aralığı ile bir insan gibi düşünme süresi taklit edilmeye çalışılmıştır amaç ban yememektir
EKSİKLİKLERİ:
Bot sadece kusursuz hamlelerle oynadığı bir api yi kullanıyor, kaynak kodlardan apinin linkini görebilirsiniz. Bu api ye oyun tahtasının FEN denilen bir forumunu atıyorum bütün taşların dizilimi bu formdan çıkıyor, bu api de bana siyah veya beyaz için yapılabilecek en iyi hamleyi veriyor. Bunun kötü tarafı elimde karma yada daha az iyi hamleler yok bu yüzden Lichess tarafından koalyca ban yiyecektir bot. Bunu düzeltmek için kendi serverımı açıp python un chess engine kütüphanelerinden birini django üzerindne çalıştırıp o şekilde kötü hameleri yada iyi hameleri çekebileceğim daha özelleşmiş bir sunucu kurmayı düşünüyorum.
LİNK

NOT:
Beyaz sizseniz bot başlamadan önce bir hamle yapmanızı bekleyecektir, siyah iseniz direk oynayacaktır.
Botun kaynak koduna bakarsanız en üstte MAX_DELAY diye bir değişken görüceksiniz onu 10 yaptım ben normal olarak ama siz isterseniz değiştirin olayı botun insan gibi gözükmesi için hamle yapmadan önce bekleyeceği maximum saniyeyi arttırmak. Sıfır yaparsanız hiç beklemez, artık o ayarı siz kafanıza göre verirsiniz.

Bot üzerine vakit buldukça geliştirme yapacağım şuanki haliyle hayal ettiğim bir çok özellik yok. Ama zamanla belki eklerim yada siz değerli forum üyelerinin katkılarıyla bu proje gelişir.

Yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum. Ben çok keyif aldım bu botu yaparken ve kullanırken çünkü karşıdaki insan gerçek bir insanla oynamak istiyor ama aslında bir botla oynuyor yani aşırı dominant bir şey bu aşırı havalı aşırı güzel aşırı zevkli ben bayılıyorum kendimden geçiyorum. Cidden kafayı sıyırıyorum bir kaç kere stockfish makineleriyle de oynadım (bilgisayara karşı) ama 8. seviyeyi benim bot alamıyor:/ Kafası almıyor bebeğimin ama bu haliyle bile çok hoş.

Son düzenleme:

Kasem

Üye
24 Nis 2015
155
21
Hiçlik
Son kısımda ben koptum Ellerıne sağlık ama neden valaha merak ettim nereden esti bu fikir, bu arada TamperMonkey zamanında sql-injetion araştırırken kullanıldığını görmüştüm acaba haylen işe yarıyormu.

Napcaz

Anka Team Senior
28 Nis 2019
761
745
Cudi
Son kısımda ben koptum Ellerıne sağlık ama neden valaha merak ettim nereden esti bu fikir, bu arada TamperMonkey zamanında sql-injetion araştırırken kullanıldığını görmüştüm acaba haylen işe yarıyormu.
mekanizması basit, ne yapmak istediğini bildikten sonra bir çok farklı şey için kullanılabilecek bir eklenti, dediğim gibi kendi eklentimi yazmak yerine js kodlarımı çalıştırıcak kolay bir çözüm TamperMonkey

Çalışırkenki Hali

Kasem

Üye
24 Nis 2015
155
21
Hiçlik
mekanizması basit, ne yapmak istediğini bildikten sonra bir çok farklı şey için kullanılabilecek bir eklenti, dediğim gibi kendi eklentimi yazmak yerine js kodlarımı çalıştırıcak kolay bir çözüm TamperMonkey
Gayet şahane bir iş olmuş hayal gücü merak ve de bilginin bir araya gelmiş hali bana klırsa yaptığınız şeyden öteye düşünce tarzının ve de onu fiziksel bir şekle dökmeniz takdire şayan bir eylem tekrardan ellerinize sağlık.

Napcaz

Anka Team Senior
28 Nis 2019
761
745
Cudi
elinize sağlık. rok yapamıyor galiba siz yaparken denk geldiniz mi?
Bot eğer rok atmıyorsa bir bildiği vardır. Ama genede çok iyi sayılmaz çünkü bu api 4 yıl önceye ait ve büyük ihtimal sunucuya yük olmasın diye çok fit ayarlara sahip stockfish, şuan js dosyasındaki apiyi kullanmıyorum ben kişisel olarak kendi server ıma stockfish15 i kurdum flask ile oluşturduğum server ı gene internette bulduğum bir stockfish python kütüphanesi ile beraber kullanarak kendi isteklerime kendim cevap oluşturuyorum. İlerde bunu da paylaşırım hoşuma giderse.

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,641
1,170
Eline sağlık da, bu botu kullanacak kadar da stratejik düşünmeyi unutmamıştır insanlar umarım. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.