Linux Kulübü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Kalide ki toollar diğer linuxlarda da kullanlılabildiği için olabilir mi ? Neyse onu geçtik konuyu eleştirecem artist görünecem diye böyle gereksiz bir şeye takılıp boş bir sözde eleştiri yapmanın gereği var mı ? Daha mantıklı olup kulübün amacına bakıp değerlendirseniz daha doğru olacaktır. Gereksiz şeylere takılmayın. ;)

Keşke konuyu okuyup sorsanız... Konuda kulüp için DarkHealler den izin alınmıştır yazıyor.

Kişi kendinden bilirmiş...
Sadece gülüyorum senin gibilere. :)
Bu son mesajım bu konuda, ben fikrimi söyledim. İster değişirler, ister değişmezler. Bana bir etkisi yok...

Son düzenleme:

b0mb

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
471
1
İzmir
Kalide ki toollar diğer linuxlarda da kullanlılabildiği için olabilir mi ? Neyse onu geçtik konuyu eleştirecem artist görünecem diye böyle gereksiz bir şeye takılıp boş bir sözde eleştiri yapmanın gereği var mı ? Daha mantıklı olup kulübün amacına bakıp değerlendirseniz daha doğru olacaktır. Gereksiz şeylere takılmayın. ;)

Üste çıkmaya çalışma kardeşim, adam haklı. Gereksiz bir şey değil, önemli bir nokta. İlk gördüğümde sevinmiştim, konuya girince tüm sevincim söndü.

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul

Keşke konuyu okuyup sorsanız... Konuda kulüp için DarkHealler den izin alınmıştır yazıyor.

Bu yorumunu görünce konu senin sandım lakin bir mod açmış, ve bazı arkadaşların dediği gibi Linux Kulübü adlı başlığa güzel beklentilerle girmiştim;

Isim = Linux Kulübü
Amaç = Kali linux toolları hakkında döküman falan filan geliştirmek.

Kali linux toollarıyla Linuxu sınırlandırabilmek mümkün değil. Bu şöyle bir şey

Isim=TurkHackTeam
Amaç = Ahıskalı Türklere heyk dersi vermek.

Gibi bir şey olmuş ama söyle bir öneride bulunabilirim linux dağıtımlarının hepsinde olmasada bir kaçında her alanda bilgili birisi. Ve bu bilgili kişilerin toplanıp beraber kendi alanlarında makale yazması, öğretici makaleler.

Neyse hayırlısı olsun yinede :)

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Bu yorumunu görünce konu senin sandım lakin bir mod açmış, ve bazı arkadaşların dediği gibi Linux Kulübü adlı başlığa güzel beklentilerle girmiştim;

Isim = Linux Kulübü
Amaç = Kali linux toolları hakkında döküman falan filan geliştirmek.

Kali linux toollarıyla Linuxu sınırlandırabilmek mümkün değil. Bu şöyle bir şey

Isim=TurkHackTeam
Amaç = Ahıskalı Türklere heyk dersi vermek.

Gibi bir şey olmuş ama söyle bir öneride bulunabilirim linux dağıtımlarının hepsinde olmasada bir kaçında her alanda bilgili birisi. Ve bu bilgili kişilerin toplanıp beraber kendi alanlarında makale yazması, öğretici makaleler.

Neyse hayırlısı olsun yinede :)

şu fikri kesinlikle destekliyorum.

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Bazı arkadaşlarımız öneride bulunmuş ama zaten bizim amacımız da o. Bu alandaki bilgili kişileri bir araya toplayıp onlara birlikte kali linux alanında doküman oluşturup programların kullanımını anlatmak.

Bir diğer konu ise diğer linux dağılımları neden değil demişsiniz. Sizde diyorsunuz aynı toolar başka linuxlarda da var diye. Sonuçta programların kullanımı aynı. Ne fark ediyor. O işletim sisteminde de aynı işlemi yapacaksınız. Sadece kali linux şu anda diğer işletim sistemlerinden daha çok yaygın olarak kullanıldığı için kali linuxu seçtik.

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Bazı arkadaşlarımız öneride bulunmuş ama zaten bizim amacımız da o. Bu alandaki bilgili kişileri bir araya toplayıp onlara birlikte kali linux alanında doküman oluşturup programların kullanımını anlatmak.

Bir diğer konu ise diğer linux dağılımları neden değil demişsiniz. Sizde diyorsunuz aynı toolar başka linuxlarda da var diye. Sonuçta programların kullanımı aynı. Ne fark ediyor. O işletim sisteminde de aynı işlemi yapacaksınız. Sadece kali linux şu anda diğer işletim sistemlerinden daha çok yaygın olarak kullanıldığı için kali linuxu seçtik.

ikinci kısmı yanlış anlamışsınz hocam. Kast edilen distrolar hakkında döküman yazılması, hack toolları ağırlıklı değil

0rtju

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0

"Türkçe doküman bulmanın zor olduğu kali linux alanında türkçe kaynak üretmek."​

Kali/Backtrack gibi bir heçkır dağıtımı olacak ve tüm Türk heçkırlar kaçıracak öyle mi? Sanmam. Basit bir arama ile bile bir sürü yararlı blog, forum ve PDF çıkıyor. Araştırmasını bilen birisi için bu linkler altın değerinde olmalı.

(Herhangi bir arama motorunda arama yapamayacak kadar üşengeçseniz, tıklayın)

"İnternet üzerinde bir çok toolun kullanımını tam olarak anlatılmamaktadır. Bir çok kişi bu yüzden tooların kullanımını iyi bir şekilde öğrenememektedir."

Öncelikle şunda bir anlaşalım, toolun yazıldığı kodları okuyamıyorsanız, kullanmamanız gerekir. Eğer 1337 iseniz ve tüm dilleri kusursuz bir şekilde biliyorsanız da, dokümantasyona ihtiyacınız yoktur source kodları okuyup, anlayabilirsiniz.

(Yine basit bir arama ile binlerce hack toola erişmek için, tıklayın - evet, çoğunun dokümantasyonu var..)

--

Katılacak kişiler için bir form hazırlamışsın ancak bir soru dikkatimi çekti,
"- Uzman Olduğunuz (İleri Seviye Bildiğiniz) Toollar="

Bir insan nasıl bir tool hakkında uzman olabilir ki? Alt tarafı bir tool, bir araç bahsettiğimiz şey.. Google'ın codebaseini konuşmuyoruz.

--

Açıkçası en çok güldüğüm kısım,
"Linux kulübü daha hoş ve güzel duruyor bundan dolayı seçtim. Sonuçta kali linux da bir linux dağılımı."

--

Herneyse, herhangi bir arama motoruna "Türkçe Kali Linux dokümanları" yazarak bile kulüp amacını tamamlamış oluyoruz.. Sonuç olarak kulüp tamamen işlevsiz ve gereksiz kalıyor.
İyi günler :RpS_sleep:.

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777

Kali/Backtrack gibi bir heçkır dağıtımı olacak ve tüm Türk heçkırlar kaçıracak öyle mi? Sanmam. Basit bir arama ile bile bir sürü yararlı blog, forum ve PDF çıkıyor. Araştırmasını bilen birisi için bu linkler altın değerinde olmalı.

Öncelikle şunda bir anlaşalım, toolun yazıldığı kodları okuyamıyorsanız, kullanmamanız gerekir. Eğer 1337 iseniz ve tüm dilleri kusursuz bir şekilde biliyorsanız da, dokümantasyona ihtiyacınız yoktur source kodları okuyup, anlayabilirsiniz.

(Yine basit bir arama ile binlerce hack toola erişmek için, tıklayın - evet, çoğunun dokümantasyonu var..)

--

Bir insan nasıl bir tool hakkında uzman olabilir ki? Alt tarafı bir tool, bir araç bahsettiğimiz şey.. Google'ın codebaseini konuşmuyoruz.

--

--

Herneyse, herhangi bir arama motoruna "Türkçe Kali Linux dokümanları" yazarak bile kulüp amacını tamamlamış oluyoruz.. Sonuç olarak kulüp tamamen işlevsiz ve gereksiz kalıyor.

Tüm sırrı bozdun ya :D :trl.

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul

--

--

--

Ona bakarsak bir geri geldiğimizde bütün kulüplere değilde bir kaçına bakalım.

1.Arge kulübü;

Makale paylaşılacak programlama mantığı anlatılacak.

Bu zaten yıllardır olan bir şey var.

2. Dump kulübü.

Yeni bir tim gibi dump kulübü birde rütbeleri var.

Yeni dumper , classic dumper, pro dumper.

Underground ve saldirı timleri neye yarıyor?

3.Yardimsever üyeler kulübü;

Millete doğru düzgün yardim etmekmiş?

Bu kulüp olmasa yardim edilmeyecek mi sanki? Şöyle olsaydi yönetin böyle bir konu açıp ordan asistanlığa aday olabilecek kişileri neyse derdik. Ama bir insanda düşünüyor araştırdığında bulamayacağın hiç bir şey yoktur.

Ama tabii ki de faydalı kulüpler olacaktır tabii ki en ilgi görmeyeni; jmp2me olması lazımdı.

Brute force, brute force, hazır toollar ile site hackleme, if else for öğrenip programlama dili bile yazabileceğini zanneden kişilerden de başka bir şey beklenmezdi bence neyse her şey THT için :)

0rtju

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0
Ona bakarsak bir geri geldiğimizde bütün kulüplere değilde bir kaçına bakalım.

1.Arge kulübü;

Makale paylaşılacak programlama mantığı anlatılacak.

Bu zaten yıllardır olan bir şey var.

2. Dump kulübü.

Yeni bir tim gibi dump kulübü birde rütbeleri var.

Yeni dumper , classic dumper, pro dumper.

Underground ve saldirı timleri neye yarıyor?

3.Yardimsever üyeler kulübü;

Millete doğru düzgün yardim etmekmiş?

Bu kulüp olmasa yardim edilmeyecek mi sanki? Şöyle olsaydi yönetin böyle bir konu açıp ordan asistanlığa aday olabilecek kişileri neyse derdik. Ama bir insanda düşünüyor araştırdığında bulamayacağın hiç bir şey yoktur.

Ama tabii ki de faydalı kulüpler olacaktır tabii ki en ilgi görmeyeni; jmp2me olması lazımdı.

Brute force, brute force, hazır toollar ile site hackleme, if else for öğrenip programlama dili bile yazabileceğini zanneden kişilerden de başka bir şey beklenmezdi bence neyse her şey THT için :)

En azından diğerleri gibi konuyla ilgisi olsun olmasın bildiği tüm terimleri kullanarak cevap yazmak yerine sessizler.. Bu da bir şey hiç değilse benim açımdan.

O değil de pro dumper diye bir şey mi var?

f63df368f4677fd9ca977d560d3717d3f9f8f2d5455990f181aea1026bdac06b.jpg

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Alımlar açıktır. Başvurularınızı bana öm ile atabilirsiniz.

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Kulüp alımları açık. Başvuruları bana özel mesaj yolu ile atabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.