M1 Mac Modelleri, Sizinle Uyumlu Adaptörlere Sahip Olmak Kaydıyla Altı Harici Monitörü Destekleyebilir

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
0
-
M1-Mac-models-1-740x416.jpg


hunderbolt 3 bağlantı noktaları üç M1 Mac modellerinde de mevcut olduğunda, kullanıcılar harici GPU'ları bağlamak dışında bir ton iş artışı yaşayabilirler. Apple, kullanıcıların 60Hz'de tek bir monitörü 6K çözünürlüğe bağlayabiliyor olduğunu iddia etse de, bir YouTuber altı harici ekrana bağlanmanın bir yolunu buldu. Evet, bu doğru; bu M1 Mac modellerinde altı harici monitör.

YouTuber, Kullanıcıların Bant Genişliği Eksikliği Nedeniyle M1 Mac Modellerinde Değişen Çözünürlüklere ve Yenileme Oranlarına Sahip Monitörlerin Karışımını Bağlamak Zorunda Kalacaklarını Söylüyor
Ruslan Tulupov, M1 Mac mini'dealtı harici monitöre ve M1 MacBook Pro ve M1 MacBook Air'debeş monitöre bağlanmanın mümkün olduğunu keşfetti, ancak DisplayLink adaptörlerinin kullanımını içerecek. M1 Mac'in ekran bağlantı noktaları kullanıldığında, ek monitörler için daha fazla bağlantı noktası sağlamak için DisplayPort bağdaştırıcılarının harici bir bağlantı noktası üzerinden bağlanması gerekir. Ancak, er ya da geç Thunderbolt 3 ve kalan bağlantı noktalarından bant genişliği biterse, çünkü kullanıcıların daha yüksek çözünürlüklerde bu monitörler çalıştırma konusunda dikkatli olmak gerekir.

ulupov, M1 Mac modellerine bağlandığında ekran gayrimenkulünü en üst düzeye çıkarırken ekran çözünürlüklerinin bir karışımını kullanması gerektiğini gösterdi. Tulupov gibi, çalışma alanlarını iyice genişletmek isteyen kullanıcıların da dikkatli olması ve üçüncü taraf DisplayLink bağdaştırıcıları satın almaları gerekecektir. Deneyime gelince, YouTuber monitörler maksimum çözünürlükte çalışırken ve Final Cut Pro kullanarak render gibi bazı vergi işleri yaptığını iddia ediyor, o sonuçlardan daha memnun oldu.

https://youtu.be/Kq_FyjcAULA

Tulupov'un bunu nasıl mümkün kdığını kontrol etmek istiyorsanız, yukarı da ki videoyu incelemenizi tavsiye ederim.
 
Son düzenleme:

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.