MacBook Almak İçin 10 Neden

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,146
9
Bakü

Bu konuda, MacBook'un kalitesi ve fiyatı hakkında yazdım. Gerçekten harika olmasının 10 nedeni var.1. Mac'ler aslında daha ucuz!?Kesinlikle bazı düşük maliyetle bir Windows PC satın alabilirsiniz. Ancak ürünün gerçek maliyeti, yalnızca satın alma maliyetine değil, sattıktan veya takas edildikten sonraki değerine göre hesaplanmalıdır.
Aslında bu ikisi arasındaki fark gerçekten dizüstü sahip olmanın maliyetini söyler. Ürünün maliyetini bu şekilde hesapladığınızda, Macbook'lar kolayca kazanır.
Yaklaşık dört yıl öncesine ait bir Windows PC'nin değeri yaklaşık olarak sıfır olur ve bunu 4 yaşındaki Macbook'unuz için alabileceğiniz değerlerle karşılaştırır. Macbbok diğer bilgisayarlara kolayca kazandığından her zaman bir yarışma olmaz.
2. Mac OS X kapatma işlemi olmadan uzun süre durabilirBu, mesleklerin normal bir PC'ye göre bir MacBook'u tercih etmesinin en iyi nedenlerinden biridir. Programlarınızı gerçekten devam ettirebilir ve MacBook'unuzu uyku moduna geçirebilir ve mola verebilirsiniz, MacBook sorunsuz bir şekilde çalışır, ancak bazı ağır işlemler nedeniyle normal bir PC gerçekten ısınır.
MacBook'umu gerçekten hiç kapatmam. Herhangi bir yere taşınmam gerektiğinde kapağı kapatıyorum. Hatırlayabildiğim son yeniden başlatma, yaklaşık iki hafta önce MacBook'u güncellediğimde.

Başka bir bilgisayar yeniden başlatma gerekmeden ne kadar süre hayatta kalabilir? Cevabı hepimiz biliyoruz.

3. Apple'ın Stili Anladığını İtiraf EtmeliyimOrada birçok farklı PC stili olsa da, hemen hemen herkes Mac'in stilinin, zarafetinin ve düzgünlüğünün henüz yenilmediğini kabul ediyor. Sadece çok havalı görünüyorlar.
Çoğunlukla bir kullanıcıyı çekmek için tasarımın önemini anlayabildikleri için.
4. Hand-Off ile iOS ile Sorunsuz EntegrasyonApple, MacBooks'u diğer bilgisayarlara göre en kolay ve sorunsuz dizüstü bilgisayarlar yapan MacBooks ve iOS cihazlar arasındaki bağlantıyı güçlendirdi.


Bu konuda, MacBook'un kalitesi ve fiyatı hakkında yazdım. Gerçekten harika olmasının 10 nedeni var.5. Güçlü İşletim SistemiWindows dizüstü bilgisayar yerine Mac satın almanın en önemli avantajlarından biri güçlü işletim sistemidir - Mac OS X.
Makinenin kalbi benzersiz ve çok kullanışlı özelliklere sahiptir. Kolayca erişilebilen ve yönlendirilebilen çok zengin bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Performans hakkında konuşmak diğer bilgisayarlara göre çok daha hızlı.
Mac'in Windows ile uyumluluğu sorunsuzdur.Ve gerçekten Windows'u kullanmak istiyorsanız yapabilirsiniz. Windows'u OS X ile birlikte bir Mac'e yüklemek mümkündür. OS'nin her iki lezzetinin de tadını çıkarabilirsiniz.

6. Mac'ler En İyi Ekranlara SahiptirRetina MacBook'lar ve iMacs, yansıma önleyici kaplamalara sahip ve hava boşluğu olmayan ekranlara sahiptir ve bu da onları şu anda piyasadaki en iyi hale getirir.
Ayrıca, yüksek kaliteli Windows dizüstü bilgisayarlarında ve Retina Mac'lerde yaşadığımız çeşitli ölçeklendirme sorunlarının aksine, yüksek DPI ekranı açısından tutarlı performans kristal netliğinde kazananlardır.
7. GüvenlikEn yeni macOS yerleşik şifreleme, çarpışma korumalı korumalar ve basitleştirilmiş veri yedekleme özellikleri sunar. Macbook kullanıcıları, sistemlerinin diğer PC kullanıcılarının yüzlerindeki dokunulmazlığını gösteriyor.
Mac'lerin Windows tabanlı bilgisayarlardan sürekli olarak daha az saldırıya maruz kaldığı gösterilmiştir. İnternet, internet tabanlı saldırıların artmasıyla hızla değişiyor ve bilgisayar korsanları yaklaşımlarında giderek daha da ilerliyor.

8. Müşteri desteğiMacBook'unuzda bir sorun olduğunda Apple'ın çeşitli iyi destek ve servis seçenekleri sunduğunu bilmek güven verici. Apple sürekli olarak müşteri desteği için en iyilerden biri olarak sıralanıyor.
Apple tarafından sunulan destek hizmetleri arasında telefon desteği, çevrimiçi araçların kullanımı ile destek ve Apple Perakende Mağazalarında destek bulunmaktadır.
Ayrıca, karşılaştığınız sorunlarda size yardımcı olabilecek bir dizi Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı da bulunmaktadır.
9. İzleme DörtgeniApple, Mac OS'u klavye ve fare girişine adanmış halde tuttu. Hareketlerle birlikte çoklu dokunmatik trackpad, MacBooks'u farklı bir seviyeye taşıyor ve OS X'te gezinmeyi hızlı ve kolay hale getiriyor. Hareket tuşunun kendisi de günlük olarak büyük bir fark yaratan en iyisidir.
10. Sadece "Apple" Nedeniyle

Afterall MacBook bir Apple ürünüdür.Ürünlerin kalitenin yeterli olmayacağını kim inkar edecektir.

Kullanıcılar için kullanımı son derece kolay ve kağıt ağırlığı olarak da kullanılabilecek kadar hafif hale getiren MacBook'un Kullanıcı Arayüzü ve Bilgisayar Mimarisi

Sonuç

Günün sonunda kullanıcılar, gereksinimlerine en uygun ürünü seçeceklerdir. Herkes kullanıcının kişisel seçiminden sonra bir MacBook satın almak istemiyor.Bu makale, MacBook'un çeşitli yönlerden diğerlerinden daha iyi olduğunu gösteriyor.
Her iki platforma da dayanmak istemiyoruz. Her bilgisayarın kendi artıları ve eksileri vardır. Sonuç olarak, bu, bir profesyonelin kullanımları için bir MacBook satın almayı seçmesinin ilk on nedeniydi.


 

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
501
29
Konuyu okuduktan sonra Mac'e doğru gitmeye başladım aklımda monster vardı
 

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,817
15
Baltimore
Fiyat olarak ucuz demissinizde guzel bir mac icin en az 16 17 bini gozden cikarmak gerek evet degeri fazla dusmuyor ama yinede pahalı bence
 

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,222
1
Çok güzel konu hazırlamışsınız, elinize sağlık. İş için size katılıyorum, en iyi bilgisayar MacBook'lardır herhalde. Fakat kişisel kullanım için, bence Apple ürünleri yetersiz (gündelik kullanıcı için bahsetmiyorum). Apple ürünlerinde, özellikle IOS'ta yeteri kadar özgür değilsiniz. Android size çok daha fazla özgürlük sunuyor, eğer ne yaptığını bilen birisi iseniz de başınıza kolay kolay birşey gelmez. Ayrıca arada sırada oyun oynayan birisi olarak kişisel kullanım açısından ASUS PC'leri tercih ederim.
Dediğim gibi iş için Mac > Diğerleri
Kişisel kullanım için Diğerleri (Hepsi değil tabi) > Mac
Eline sağlık modum...
 

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,120
10
türkiye
Almamak icin 3 neden

1. Csi aşiri pahali

2.si ondan cok daha ucuz ayni ozellikte ve daha guzel bilgisiyarlar var

3.su mac os u bilgisiyariniza kurabilirsiniz mac gerekli degil

4. Oyun oynayamazsinjz
 

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
222
Loxcey Sixs
Apple'dan daha iyi reklam yapmışsın :D Ama çoğu konuda sana hak veriyorum. Ben yinede freedos pc ye mac kurmaktan yanayım. Benden de bi teşekkür.
 

shai

Yeni üye
23 Eyl 2022
5
1
Bende MacBook Pro Retina Mid-2015 kullanıyorum gerçekten sorunsuz ve hızlı bende memnunum, evet iş içinde kişisel olarakta kullanılabilir, müzüsyenim (dj) tedirgin olmadan korkmadan kullanabiliyorum, aynı anda kalabalığa müzük çalarken başka programları açıp kapatabiliyorum bu derece güvenli, önceden window kullanırdım ama hep bir tedirginlik olurdu içimde, başka bir uygulama açmaya cesaret edemezdim kalabalık ortamlarda müzüğin kesildiği, donduğu oluyordu ama henüz makbook ta böyle bir sorun yaşamadım çok sorunsuz ve risk yaratmadan çalışıyor ama Windowsunda yeri ayrı, evet oyun ve eğlence açısından daha geniş bir yelpazeye sahip.
 

jogacan

Basın&Medya Ekibi
20 Mar 2022
394
182
Apple ekosistem olarak çok başarılı bir performans sergiliyor gerçekten
 

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
516
153


Bu konuda, MacBook'un kalitesi ve fiyatı hakkında yazdım. Gerçekten harika olmasının 10 nedeni var.1. Mac'ler aslında daha ucuz!?
Kesinlikle bazı düşük maliyetle bir Windows PC satın alabilirsiniz. Ancak ürünün gerçek maliyeti, yalnızca satın alma maliyetine değil, sattıktan veya takas edildikten sonraki değerine göre hesaplanmalıdır.

Aslında bu ikisi arasındaki fark gerçekten dizüstü sahip olmanın maliyetini söyler. Ürünün maliyetini bu şekilde hesapladığınızda, Macbook'lar kolayca kazanır.

Yaklaşık dört yıl öncesine ait bir Windows PC'nin değeri yaklaşık olarak sıfır olur ve bunu 4 yaşındaki Macbook'unuz için alabileceğiniz değerlerle karşılaştırır. Macbbok diğer bilgisayarlara kolayca kazandığından her zaman bir yarışma olmaz.

2. Mac OS X kapatma işlemi olmadan uzun süre durabilir
Bu, mesleklerin normal bir PC'ye göre bir MacBook'u tercih etmesinin en iyi nedenlerinden biridir. Programlarınızı gerçekten devam ettirebilir ve MacBook'unuzu uyku moduna geçirebilir ve mola verebilirsiniz, MacBook sorunsuz bir şekilde çalışır, ancak bazı ağır işlemler nedeniyle normal bir PC gerçekten ısınır.

MacBook'umu gerçekten hiç kapatmam. Herhangi bir yere taşınmam gerektiğinde kapağı kapatıyorum. Hatırlayabildiğim son yeniden başlatma, yaklaşık iki hafta önce MacBook'u güncellediğimde.Başka bir bilgisayar yeniden başlatma gerekmeden ne kadar süre hayatta kalabilir? Cevabı hepimiz biliyoruz.3. Apple'ın Stili Anladığını İtiraf Etmeliyim
Orada birçok farklı PC stili olsa da, hemen hemen herkes Mac'in stilinin, zarafetinin ve düzgünlüğünün henüz yenilmediğini kabul ediyor. Sadece çok havalı görünüyorlar.

Çoğunlukla bir kullanıcıyı çekmek için tasarımın önemini anlayabildikleri için.

4. Hand-Off ile iOS ile Sorunsuz Entegrasyon
Apple, MacBooks'u diğer bilgisayarlara göre en kolay ve sorunsuz dizüstü bilgisayarlar yapan MacBooks ve iOS cihazlar arasındaki bağlantıyı güçlendirdi.

Bu konuda, MacBook'un kalitesi ve fiyatı hakkında yazdım. Gerçekten harika olmasının 10 nedeni var.5. Güçlü İşletim Sistemi
Windows dizüstü bilgisayar yerine Mac satın almanın en önemli avantajlarından biri güçlü işletim sistemidir - Mac OS X.

Makinenin kalbi benzersiz ve çok kullanışlı özelliklere sahiptir. Kolayca erişilebilen ve yönlendirilebilen çok zengin bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Performans hakkında konuşmak diğer bilgisayarlara göre çok daha hızlı.

Mac'in Windows ile uyumluluğu sorunsuzdur.Ve gerçekten Windows'u kullanmak istiyorsanız yapabilirsiniz. Windows'u OS X ile birlikte bir Mac'e yüklemek mümkündür. OS'nin her iki lezzetinin de tadını çıkarabilirsiniz.6. Mac'ler En İyi Ekranlara Sahiptir
Retina MacBook'lar ve iMacs, yansıma önleyici kaplamalara sahip ve hava boşluğu olmayan ekranlara sahiptir ve bu da onları şu anda piyasadaki en iyi hale getirir.

Ayrıca, yüksek kaliteli Windows dizüstü bilgisayarlarında ve Retina Mac'lerde yaşadığımız çeşitli ölçeklendirme sorunlarının aksine, yüksek DPI ekranı açısından tutarlı performans kristal netliğinde kazananlardır.

7. Güvenlik
En yeni macOS yerleşik şifreleme, çarpışma korumalı korumalar ve basitleştirilmiş veri yedekleme özellikleri sunar. Macbook kullanıcıları, sistemlerinin diğer PC kullanıcılarının yüzlerindeki dokunulmazlığını gösteriyor.

Mac'lerin Windows tabanlı bilgisayarlardan sürekli olarak daha az saldırıya maruz kaldığı gösterilmiştir. İnternet, internet tabanlı saldırıların artmasıyla hızla değişiyor ve bilgisayar korsanları yaklaşımlarında giderek daha da ilerliyor.8. Müşteri desteği
MacBook'unuzda bir sorun olduğunda Apple'ın çeşitli iyi destek ve servis seçenekleri sunduğunu bilmek güven verici. Apple sürekli olarak müşteri desteği için en iyilerden biri olarak sıralanıyor.

Apple tarafından sunulan destek hizmetleri arasında telefon desteği, çevrimiçi araçların kullanımı ile destek ve Apple Perakende Mağazalarında destek bulunmaktadır.

Ayrıca, karşılaştığınız sorunlarda size yardımcı olabilecek bir dizi Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı da bulunmaktadır.

9. İzleme Dörtgeni
Apple, Mac OS'u klavye ve fare girişine adanmış halde tuttu. Hareketlerle birlikte çoklu dokunmatik trackpad, MacBooks'u farklı bir seviyeye taşıyor ve OS X'te gezinmeyi hızlı ve kolay hale getiriyor. Hareket tuşunun kendisi de günlük olarak büyük bir fark yaratan en iyisidir.

10. Sadece "Apple" Nedeniyle
Afterall MacBook bir Apple ürünüdür.Ürünlerin kalitenin yeterli olmayacağını kim inkar edecektir.Kullanıcılar için kullanımı son derece kolay ve kağıt ağırlığı olarak da kullanılabilecek kadar hafif hale getiren MacBook'un Kullanıcı Arayüzü ve Bilgisayar MimarisiSonuçGünün sonunda kullanıcılar, gereksinimlerine en uygun ürünü seçeceklerdir. Herkes kullanıcının kişisel seçiminden sonra bir MacBook satın almak istemiyor.Bu makale, MacBook'un çeşitli yönlerden diğerlerinden daha iyi olduğunu gösteriyor.

Her iki platforma da dayanmak istemiyoruz. Her bilgisayarın kendi artıları ve eksileri vardır. Sonuç olarak, bu, bir profesyonelin kullanımları için bir MacBook satın almayı seçmesinin ilk on nedeniydi.

Eline sağlık
Almamak için tek neden
Pahalı
 

ankamurat

Katılımcı Üye
24 Eyl 2022
258
103


Bu konuda, MacBook'un kalitesi ve fiyatı hakkında yazdım. Gerçekten harika olmasının 10 nedeni var.1. Mac'ler aslında daha ucuz!?
Kesinlikle bazı düşük maliyetle bir Windows PC satın alabilirsiniz. Ancak ürünün gerçek maliyeti, yalnızca satın alma maliyetine değil, sattıktan veya takas edildikten sonraki değerine göre hesaplanmalıdır.

Aslında bu ikisi arasındaki fark gerçekten dizüstü sahip olmanın maliyetini söyler. Ürünün maliyetini bu şekilde hesapladığınızda, Macbook'lar kolayca kazanır.

Yaklaşık dört yıl öncesine ait bir Windows PC'nin değeri yaklaşık olarak sıfır olur ve bunu 4 yaşındaki Macbook'unuz için alabileceğiniz değerlerle karşılaştırır. Macbbok diğer bilgisayarlara kolayca kazandığından her zaman bir yarışma olmaz.

2. Mac OS X kapatma işlemi olmadan uzun süre durabilir
Bu, mesleklerin normal bir PC'ye göre bir MacBook'u tercih etmesinin en iyi nedenlerinden biridir. Programlarınızı gerçekten devam ettirebilir ve MacBook'unuzu uyku moduna geçirebilir ve mola verebilirsiniz, MacBook sorunsuz bir şekilde çalışır, ancak bazı ağır işlemler nedeniyle normal bir PC gerçekten ısınır.

MacBook'umu gerçekten hiç kapatmam. Herhangi bir yere taşınmam gerektiğinde kapağı kapatıyorum. Hatırlayabildiğim son yeniden başlatma, yaklaşık iki hafta önce MacBook'u güncellediğimde.Başka bir bilgisayar yeniden başlatma gerekmeden ne kadar süre hayatta kalabilir? Cevabı hepimiz biliyoruz.3. Apple'ın Stili Anladığını İtiraf Etmeliyim
Orada birçok farklı PC stili olsa da, hemen hemen herkes Mac'in stilinin, zarafetinin ve düzgünlüğünün henüz yenilmediğini kabul ediyor. Sadece çok havalı görünüyorlar.

Çoğunlukla bir kullanıcıyı çekmek için tasarımın önemini anlayabildikleri için.

4. Hand-Off ile iOS ile Sorunsuz Entegrasyon
Apple, MacBooks'u diğer bilgisayarlara göre en kolay ve sorunsuz dizüstü bilgisayarlar yapan MacBooks ve iOS cihazlar arasındaki bağlantıyı güçlendirdi.

Bu konuda, MacBook'un kalitesi ve fiyatı hakkında yazdım. Gerçekten harika olmasının 10 nedeni var.5. Güçlü İşletim Sistemi
Windows dizüstü bilgisayar yerine Mac satın almanın en önemli avantajlarından biri güçlü işletim sistemidir - Mac OS X.

Makinenin kalbi benzersiz ve çok kullanışlı özelliklere sahiptir. Kolayca erişilebilen ve yönlendirilebilen çok zengin bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Performans hakkında konuşmak diğer bilgisayarlara göre çok daha hızlı.

Mac'in Windows ile uyumluluğu sorunsuzdur.Ve gerçekten Windows'u kullanmak istiyorsanız yapabilirsiniz. Windows'u OS X ile birlikte bir Mac'e yüklemek mümkündür. OS'nin her iki lezzetinin de tadını çıkarabilirsiniz.6. Mac'ler En İyi Ekranlara Sahiptir
Retina MacBook'lar ve iMacs, yansıma önleyici kaplamalara sahip ve hava boşluğu olmayan ekranlara sahiptir ve bu da onları şu anda piyasadaki en iyi hale getirir.

Ayrıca, yüksek kaliteli Windows dizüstü bilgisayarlarında ve Retina Mac'lerde yaşadığımız çeşitli ölçeklendirme sorunlarının aksine, yüksek DPI ekranı açısından tutarlı performans kristal netliğinde kazananlardır.

7. Güvenlik
En yeni macOS yerleşik şifreleme, çarpışma korumalı korumalar ve basitleştirilmiş veri yedekleme özellikleri sunar. Macbook kullanıcıları, sistemlerinin diğer PC kullanıcılarının yüzlerindeki dokunulmazlığını gösteriyor.

Mac'lerin Windows tabanlı bilgisayarlardan sürekli olarak daha az saldırıya maruz kaldığı gösterilmiştir. İnternet, internet tabanlı saldırıların artmasıyla hızla değişiyor ve bilgisayar korsanları yaklaşımlarında giderek daha da ilerliyor.8. Müşteri desteği
MacBook'unuzda bir sorun olduğunda Apple'ın çeşitli iyi destek ve servis seçenekleri sunduğunu bilmek güven verici. Apple sürekli olarak müşteri desteği için en iyilerden biri olarak sıralanıyor.

Apple tarafından sunulan destek hizmetleri arasında telefon desteği, çevrimiçi araçların kullanımı ile destek ve Apple Perakende Mağazalarında destek bulunmaktadır.

Ayrıca, karşılaştığınız sorunlarda size yardımcı olabilecek bir dizi Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı da bulunmaktadır.

9. İzleme Dörtgeni
Apple, Mac OS'u klavye ve fare girişine adanmış halde tuttu. Hareketlerle birlikte çoklu dokunmatik trackpad, MacBooks'u farklı bir seviyeye taşıyor ve OS X'te gezinmeyi hızlı ve kolay hale getiriyor. Hareket tuşunun kendisi de günlük olarak büyük bir fark yaratan en iyisidir.

10. Sadece "Apple" Nedeniyle
Afterall MacBook bir Apple ürünüdür.Ürünlerin kalitenin yeterli olmayacağını kim inkar edecektir.Kullanıcılar için kullanımı son derece kolay ve kağıt ağırlığı olarak da kullanılabilecek kadar hafif hale getiren MacBook'un Kullanıcı Arayüzü ve Bilgisayar MimarisiSonuçGünün sonunda kullanıcılar, gereksinimlerine en uygun ürünü seçeceklerdir. Herkes kullanıcının kişisel seçiminden sonra bir MacBook satın almak istemiyor.Bu makale, MacBook'un çeşitli yönlerden diğerlerinden daha iyi olduğunu gösteriyor.

Her iki platforma da dayanmak istemiyoruz. Her bilgisayarın kendi artıları ve eksileri vardır. Sonuç olarak, bu, bir profesyonelin kullanımları için bir MacBook satın almayı seçmesinin ilk on nedeniydi.

çok pahalı be
 

ANUBIS_sw

Yeni üye
8 Kas 2022
12
3
41
Türkiye
Aynı dönemde iş yerimiz için bir Hp Windows Notebook ve bir Macbook Pro satın alındı. Her ikiside aynı şartlarda kullanılmasına rağmen Hp notebook 3. yılın sonunda hurdalığa ayrıldı bile ama Macbook Pro halen çalışmaya ve performasından birşey kaybetmediğini bizlere göstermeye devam ediyor..

Macbook Pro A1398 Late 2013 serisi bir notebook. Şuan üzerinde MacOS Big Sur yüklü. Tek şikayetim MocOS Monterey ve ya MacOs Ventura yükleyememek.

Bazı arkadaşlar sorabilirler. Eeee mühendislik programlarını nasıl kullanıyorusun diye. Kullandığım AutoCAD serisinin MAC versiyonu zaten mevcut, Sadece Solidworks ve Inventor gibi Katı modelleme progalarını kullanamıyordum direk MacOS üzerinde. Onu da Parellels
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.