MacOS 13 İle Bizi Neler Bekliyor?

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,176
277
Ötüken🇹🇷

6-10 Haziran arasında Apple tarafından gerçekleştirilecek olan WWDC22 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni işletim sistemi macOS 13 e gelmesi muhtemel özellikleri derledik.

Roma kod adıyla tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni işletim sisteminin yanı sıra İOS 16, watchOS AR/VR ürünler için reailtyOS işletim sistemininde tanıtılacağı bilgiler arasında yer alıyor.Mobilite odaklı yaklaşıma devam edecek olan şirket M1 işlemcili Mac modellerini iOS uygulama uyumlu hale getirerek iOS, iPadOS ve macOS işletim sistemlerini de bütün olarak kullanıcılara sunacak.

Şimdi macOS 13 ile gelecek olan özelliklerden bir kaçına göz atalım;

* Masaüstünde widget (araç) özelliği
* Launchpad özelliğini uygulama kitaplığı ile değiştirecek
* Monterey sürümünde küçük değişiklikler
* macOS 13 ile donanım ve yazılım uyumluluğu artırılacak.

Ve ayrıca macOS 13 güncellemesinin 2016 sonrası Mac cihazlara dağıtımının gerçekleştirileceği bilgiler arasında yer alıyor.

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,866
770
28

6-10 Haziran arasında Apple tarafından gerçekleştirilecek olan WWDC22 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni işletim sistemi macOS 13 e gelmesi muhtemel özellikleri derledik.

Roma kod adıyla tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni işletim sisteminin yanı sıra İOS 16, watchOS AR/VR ürünler için reailtyOS işletim sistemininde tanıtılacağı bilgiler arasında yer alıyor.Mobilite odaklı yaklaşıma devam edecek olan şirket M1 işlemcili Mac modellerini iOS uygulama uyumlu hale getirerek iOS, iPadOS ve macOS işletim sistemlerini de bütün olarak kullanıcılara sunacak.

Ve ayrıca macOS 13 güncellemesinin 2016 sonrası Mac cihazlara dağıtımının gerçekleştirileceği bilgiler arasında yer alıyor.

(y) (y) (y) :D :D :D

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,012
1,050
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde

Elinize sağlık,
Macos almiyacak ben daha normal PC alamıyorum macos özelliklerini. Okuyorum acı verici bir olay :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.