Mail Bilgilerim Darkweb'e Sızdırılmış Ne Yapmalıyım?

Coder-06

Üye
30 Eki 2022
133
16
Türkiye Cumhuriyeti
merhaba kaspersky a girili olan e mailim için kaspersky mail adresiniz darkwebde bulundu gibi bir uyarı verdi göster diyince premium istiyor bir zararı olur mu acaba gmail hesabımda çift doğrulama aktif
 

blocknoicq

Yeni üye
20 Eki 2023
45
7
merhaba kaspersky a girili olan e mailim için kaspersky mail adresiniz darkwebde bulundu gibi bir uyarı verdi göster diyince premium istiyor bir zararı olur mu acaba gmail hesabımda çift doğrulama aktif
mail üzerine ne kadar koruma varsa hepsini aktifleştirin, hiçbir sorun çıkmaz merak etmeyin. bazen kaspersky reklam amaçlı gönderebiliyor sana bunu, premium alman için. endişelenmene bile gerek yok, iyi geceler.
 

SinyorProfesorS

Basın&Medya Ekibi Asistanı
3 Nis 2020
2,266
287
Londra
 1. Şifrenizi Değiştirme:
  • E-posta şifrenizi hemen değiştirin. Yeni şifrenizi olabildiğince karmaşık ve güçlü yapın. Şifrenizde büyük harf, küçük harf, rakam ve sembollerin kombinasyonunu kullanmaya özen gösterin.
 2. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) Ekleyin:
  • E-posta hesabınıza iki faktörlü kimlik doğrulama ekleyin. Bu, hesabınıza başka bir güvenlik katmanı ekler ve sadece parola değil, aynı zamanda bir doğrulama kodu da girmenizi gerektirir.
 3. Diğer Hesaplarınızı Gözden Geçirin:
  • Eğer aynı e-posta adresi ve şifresini başka hesaplarda da kullanıyorsanız, bu hesapların şifrelerini değiştirin. Farklı hesaplar için farklı ve güçlü şifreler kullanmaya özen gösterin.
 4. Dark Web Sitelerini Kontrol Edin:
  • Dark web'de verilerinizi kontrol etmek için özel siteler bulunmaktadır. Ancak, bu sitelerin güvenilirliği konusunda dikkatli olun. Verilerinizi kontrol etmek için güvenilir bir platform seçin.
 5. E-posta Hesabınızı İnceleyin:
  • E-posta sağlayıcınızın güvenlik özelliklerini kontrol edin. E-posta sağlayıcınız genellikle hesap güvenliği ve bildirimleri konusunda size yardımcı olabilir.
 6. Şüpheli E-postaları İnceleyin:
  • Şüpheli e-postalardan gelen bağlantılara veya ek dosyalara tıklamaktan kaçının. E-posta hesabınızı daha iyi korumak için dikkatli olun.
 7. Antivirüs Programınızı Güncel Tutun:
  • Bilgisayarınızda bir antivirüs programı kullanıyorsanız, programınızı güncel tutun ve düzenli taramalar yapın.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.