Manisa Celal Bayar Üni Yazılım Mühendisliği Tanıtım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MrNights

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
384
5
İstanbul
Manisa Celal Bayar Yazılım Mühendisliği Bölümü Tanıtım Hoşgeldiniz Dostlarım İyi Okumalar

Öncelikle Misyonuna Bakalım :

Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü'nün misyonu, endüstri ve toplumun ihtiyacı olan büyük ve karmaşık yazılım projelerini analiz edebilen, tasarlayabilen ve geliştirebilen yazılım mühendisliği adaylarına yazılım mühendisliği prensiplerini teorik ve pratik yönleriyle öğretmektir.

Üniversitenin Vizyonuna Bakıcak Olursak :

Yazılım Mühendisliği Bölümünün vizyonu, kuramsal ve uygulamalı yönleriyle evrensel bir yazılım mühendisliği program yaratmaktır. Bu bağlamda, eğitim programı ve ortamı mezunlarımızın yaratıcı, girişimci, takım çalışmasına yatkın, yeni fikirlere açık ve sosyal ve çevresel hususlara duyarlı mühendisler olarak yetişmelerine olanak vermelidir.

Üniversite Program Hakkında :

Yazılım Mühendisliği, geleneksel olarak Bilgisayar Bilimleri içinde ele alınmaktadır. Fakat son yıllarda, hizmet ağırlıklı uygulamaların ve bunları destekleyici teknolojilerin gelişmesi ile Yazılım Mühendisliği kendi başına bir disiplin haline gelmektedir. Önceden, “genişletilmiş programcılık” olarak algılanan Yazılım Mühendisliği faaliyetleri, günümüzde kendi metodolojileri, kuramları ve pratikleri olan bir akademik alan haline gelmiştir. Teknolojik gelişmeler donanımı ucuz ve yaygın hale getirmiştir. Ağ teknolojileri, tüm cihazların birbiri ile veri haberleşmesi yaptığı bir altyapıyı evrensel olarak sunmaktadır. Donanım ve iletişim altyapılarının üzerine oturan yazılım uygulamaları en dinamik teknolojik faaliyet alanıdır. Yazılım çözümleri ile teknoloji altyapısı insan faaliyetlerinin içine girmekte, insanların günlük hayatını daha verimli, güvenli, sağlıklı ve eğlenceli hale getirmektedir. Yazılım Mühendisliği günümüz gereksinimlerinin ortaya çıkardığı bir mühendislik disiplinidir ve yakın gelecekte de önemini hızla artıracaktır.

Yazılım Mühendisliği eğitiminde teknik bilgi ve beceriler yanında hukuki kavramlar, etik değerler, takım çalışması, proje yönetimi gibi soyut fakat önemli olan kavramların da kişiye kazandırılması amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimiz, Yazılım Mühendisliği Bölümünde bulunan uygulama laboratuvarlarındaki yazılım sistemleri konusunda uygulamalı eğitim alacakları, yazılım teknikleri ve metodolojisini uygulamalı olarak öğrenecekleri için, mezun olduktan sonra sektörde göreve başladıklarında, kısa sürede iş yerlerine uyum sağlayabilecek ve çalıştığı firmalarda hızla sorumluluk alabileceklerdir.

Yazılım Mühendisliği diplomasına sahip öğrenciler, bilgisayarların bütünleştirdiği üretim sistemleriyle iş gören yüksek teknolojili firmalarda, yazılım teknolojileri kullanan araştırma, geliştirme laboratuvarlarında, bilişim teknolojileri üreten ve kullanan işletmelerde, özel yazılımların tasarlandığı ve kullanıldığı, kamu kurum ve kuruluşların, sağlık sektörü, havacılık sektörü, savunma sanayi gibi pek çok alanda öncelikli iş bulabilme imkanına sahip olacaklardır. Yazılım, günümüzün en yaygın iletişim, hizmet ve üretim aracı olduğundan, bölüm mezunlarımızın iş imkanları da son derece geniştir.

Okulun Konumu Hakkında Bilgilere Bakalım İsterseniz :

Okulun Konumu — Turgutlu — Ulaşım vs.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Manisa’ya 35km uzaklığındaki Turgutlu( 150.460) ilçesinde Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi’nde

Yazılım Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği
Makine ve İmalat Mühendisliği
Enerji Sistemleri Mühendisliği
Bölümlerine eğitim vermekte Turgutlu konum olarak İzmir’e 1 saat Manisa’ya 35–40 dk arasındadır yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sınıf Dersleri :

1 Sınıf

7aABmW.png

2 Sınıf

6amDY7.png

3 Sınıf

Ba8Oov.png

Not 3 Sınıf sonunda yaz stajı yapılıyor.

4 Sınıf

y6VGnL.png

Bölümün Taban Puanlarına Bakıcak Olursak Eğer :

XMdMn6.png

Evet Arkadaşlar Anlatıcaklarım Bu Kadardı Eksiklerim Yanlışlarım Varsa Affedin Elimden Geldiğince Anlatmaya Çalıştım Herkese Teşekkür Ederim

Hll qnq

Uzman üye
17 May 2016
1,399
1
beyler sakın gitmeyin derim cbü çöp :D
gidin anadoludaki herhangi bir üni daha iyidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.