Masomo ve Miniclip Dahil, Dev Oyun Şirketlerinden Koronavirüse Karşı Ortak Adım

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,767
678
Germany
giphy.gif

Kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı dünya çapında kullanıcılara hitap eden pek çok şirket üzerine düşeni yapıyor. Geçtiğimiz yıl mobil oyun devi Miniclip ile güçlerini birleştiren kardeş şirketimiz Masomo, sektörün diğer devleri MAG Interactive, Kwalee, Ilyon Dynamics, Popcore ve DoDreams ile birlikte ortak bir adım attı.

Dev mobil oyun şirketleri, dünyanın pek çok noktasında oyun içi reklam alanlarında artık koronavirüsle mücadele eden global dernek ve vakıfların reklamlarını verecek. Söz konusu kurumların hepsi uluslararası çapta. Türkiye’de de faaliyet gösteren Make-A-Wish Foundation (Bir Dilek Tut Vakfı), İngiltere merkezli hayır kurumu SpecialEffect, Güney Afrika merkezli BuildAid bu kurumlar arasında.

Uluslararası yardım kuruluşları, mobil oyun oynayan yüzlerce milyon kişinin ekranında yer alacak:

d57c5e1f8c84790aed89694929a080fc7c770ec5.jpeg

Minclip Baş Reklam Sorumlusu Pieter Kooyman “Dünyanın her tarafında insanlar eve kapanınca oyun şirketleri rekor kullanım oranlarına ulaştılar. Önümüzdeki birkaç ay içinde kritik sorunlarla karşılaşması beklenen bir grup yardım kuruluşu için reklam alanlarımızı ücretsiz olarak sunmaktan memnuniyet duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

7z0AWK.png

KaynaK

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.