Merhaba, bilgisayar toplamama yardım eder misiniz?

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,020
542
Kemalizm
Merhaba arkadaşlar, bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum ama en fazla 30 bin TL civarında olmalı.
Sizce ekran kartı, ram, anakart olarak ne takmalıyım? Bana bu konuda yardım etmenizi istiyorum.
16 GB ram, 6 GB ekran kartı, 11. nesil İ5, 500 GB SSD gibi düşünüyorum sizce nasıl?
Teşekkür ederim... :)

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
118
21
Hazır sistemlerde daha iyilerini bulabilirsin dostum hazır sistemlere bak en kötü 3080 hatta 4000 serili ekran kartı olan bilgisayarlar bulabilrsin

ANKA1034

Katılımcı Üye
26 Haz 2020
295
50
Hazır toplanmış bilgisayarlar daha ucuzdur evet ama sorunları çıkabilir diye düşünüyorum. Gidip aldığın hazır bilgisayarda termal macun yoksa GTA açtıktan sonra bir dumanla beraber bir ateşte görebilirsin işlemcinde :D. O yüzden hazır alacaksan güvenilir bir yerden alman lazım. Ben her zaman kendin toplamaktan yanayım. Burda kapasitelerden de bahsetmişsin. Kapasiteye önem verdiğin kadar markalara da önem ver, fiyatını ona göre belirle. Bu konuda daha çok ekran kartı ve işlemciye dikkat et. Eski diye almamazlık yapma. Bazı eski ekran kartları yenileriyle birebir aynı sadece birkaç farklı özelliği değişiyor. O yüzden özellikle ekran kartı konusunda detaylı kullanıcı yorumu araştırması ve teknik özellikler araştırması yapman şart.

WDEXFOR

Yeni üye
26 Mar 2023
4
7
Hazır toplanmış bilgisayarlar daha ucuzdur evet ama sorunları çıkabilir diye düşünüyorum. Gidip aldığın hazır bilgisayarda termal macun yoksa GTA açtıktan sonra bir dumanla beraber bir ateşte görebilirsin işlemcinde :D. O yüzden hazır alacaksan güvenilir bir yerden alman lazım. Ben her zaman kendin toplamaktan yanayım. Burda kapasitelerden de bahsetmişsin. Kapasiteye önem verdiğin kadar markalara da önem ver, fiyatını ona göre belirle. Bu konuda daha çok ekran kartı ve işlemciye dikkat et. Eski diye almamazlık yapma. Bazı eski ekran kartları yenileriyle birebir aynı sadece birkaç farklı özelliği değişiyor. O yüzden özellikle ekran kartı konusunda detaylı kullanıcı yorumu araştırması ve teknik özellikler araştırması yapman şart.
Bilgisayar ile aram yok fakat incehesap gibi sitelerden en uygununu otomatik olarak toplayabilirsin. Hazır masaüstü bilgisayarı için de endişelenmene gerek yok. Tabi trendyolda satılan 2.500 TL Fiyatındaki Bilgisayardan Uzak Dur :)

ANKA1034

Katılımcı Üye
26 Haz 2020
295
50
Bilgisayar ile aram yok fakat incehesap gibi sitelerden en uygununu otomatik olarak toplayabilirsin. Hazır masaüstü bilgisayarı için de endişelenmene gerek yok. Tabi trendyolda satılan 2.500 TL Fiyatındaki Bilgisayardan Uzak Dur :)
Endişeleniyorum ben yalan yok :). Aldıktan sonra bilgisayarın sorunlarıyla teker teker uğraşmak yerine bütün parçalarını tek alıp kendim toplamayı tercih ederim. :)

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Bilmeden konuşmayalım.
İtopya gibi sitelerden 3070 ekran kartlı bir sistem toplayabilirsin,üstüne paran kalır (Hazır al)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.