Mesaj Kasmak... | OttomanSlap

|OttomanSlap|

Uzman üye
1 Ocak 2012
1,323
0
Topraktan
Post / Mesaj kasmaya çalışan arkadaşlara ;
Arkadaşlar şunu unutmayın ki THT bir ailedir.Uzmanlarımız "THT'nin bağımlısı olmayın , sosyal hayattan geri kalmayın..." diyorlar sürekli.Bazı arkadaşlar ise bunlara hiç aldırış etmeden ; 7 / 24 THT de gezerek mesaj sayılarını artırmaya çalışıyorlar.Çoğu mesaj yazdığı konuları okumuyorlar bile.
Arkadaşın biri gitmiş Yardım Merkezi'ndeki konuya teşekkür etmiş.
Biri gitmiş konu ile alakası olmayan bir yorum yazmış.

Arkadaşlar şöyle düşünmenizi istiyorum.Mesaj sayınız 1000 oldu.Tuğgeneral'siniz.Tamam hayallerinizdeki olsun ; herkes size abi desin.Böyle bir profile ulaştınız.Ama gram bilginiz yok , sadece teşekkürler , teşekkürler yazmaktan ibaret mesajlarınız.Kendinizi nasıl hissedersiniz ?

Şayet ben kendimi hiç rahat hissetmem.
Buradaki asıl amacınız görünüş değil , bilgi olsun.Ancak amacınız bu olursa faydalı biri olursunuz.

Şimdi düşünüyorum ; x kişisi yüzbaşı.Ama 10 site hack'lemiş.
Bayağı da bilgili.
Eee ben tuğgeneral'im ; 1 site hacklemişim. O kadar....
Şimdi kendinizi nasıl hissettiniz ?
Asıl ezikliği ; rütbeniz küçük olduğunda değil , bildikleriniz küçük olduğunda yaşarsınız.

OttomanSlap // TurkHackTeam

Moderatör tarafında düzenlendi:

xHeadShoTx

Üye
12 Haz 2011
133
0
Ellerine sağlık yararlı paylaşım...

*

Şaka yaptım :trl
Çok haklısın kardeşim.Gereksiz şeylerle hem forumu hem kendi profilini kirletmekten ibaret.
Şahsen ben birine soru sormadan önce porfilini açtığı konulara bakarım..

blink1337dagger

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,261
43
Chicago İL
Abi dogru söylüyon adam 10 gün önce kayıt olmuş şimdi yarbay ya full yeni gelenlere hoş geldin yada
komedi yerinde konu açmış bende açtım ama bir benim birde o tiplerin açtıgı konuya bakın

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Üstadım,

şöyle bir şey yapılabilir mi, güvenlik ve hack ile ilgili bir konu 1 puan değerinde olsun, onun dışındakiler mesla 0.2 puan olsun. Demek istediğim, arkadaşları daha çok forumun amacı doğrultusunda kullanmaya yönlendirmek. Bazılarına bakıyorum, gazetelerden haberleri alıp kopyalıyorlar, başkaları şiir yayımlıyor. Tabi o da olsun da, olmasın demiyorum ama farklı değerlendirilsin.

Askerde olduğu gibi, atılan mermi sayısı değil hedefi vuran mermi sayısı sayılsın.

|OttomanSlap|

Uzman üye
1 Ocak 2012
1,323
0
Topraktan
Üstadım,

şöyle bir şey yapılabilir mi, güvenlik ve hack ile ilgili bir konu 1 puan değerinde olsun, onun dışındakiler mesla 0.2 puan olsun. Demek istediğim, arkadaşları daha çok forumun amacı doğrultusunda kullanmaya yönlendirmek. Bazılarına bakıyorum, gazetelerden haberleri alıp kopyalıyorlar, başkaları şiir yayımlıyor. Tabi o da olsun da, olmasın demiyorum ama farklı değerlendirilsin.

Askerde olduğu gibi, atılan mermi sayısı değil hedefi vuran mermi sayısı sayılsın.

Bunun gibi bir şey var zaten arkadaşım.
Güzel konular sabitleniyor.Yani hedefi vuran mermiler...

Ama puan açısından diyorsan ; oraya ben bakmıyorum.Uzmanlara danış ;)

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Şaşırtıcı olan şey de şudur; bu karakter yapısındaki oldukça zeki kimselerin de böyle hareket ettiği dikkati çeker. Oysa, kendilerine güvenseler, kendilerine özgü fikirlere de sahip olabilecekleri şüphesizdir. İnsan, kendi fikri olan bir varlıktır. Hiç değilse bir iki satır kelam edebilecek kadar bir kültüre sahiptir ya da sahip olmalıdır. Çok mesaj değerli gibi algılanmakta, sürekli mesaj sayısı hedeflenmektedir. Hâlbuki değerli olanın, çoğa sahip olan değil, çok şey olabilen insan, bütünüyle gelişmiş ve gerçekten insani olan bireyin olduğu bilinmelidir.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler OttomanSlapp​

InvisibleLord

Katılımcı Üye
14 Eyl 2011
984
0
Yoğun Bakım
Gerçekten doğru noktaya parmak basmışsın Floodçular bilmeli ki ya abartırlarsa banlanacakları belli. Ama nereye kadar flood yapa yapa en fazla tuggeneral olabilirler ama doğru düzgün mesaj atarsa konu açarsa yönetim ekibine girebilir. Korgeneral olabilir. Bildiğim kadarıyla moderatörlük başvurularında floodlara dikkat ediliyor bu floodlar sizin sicil defteriniz gibi olacak başvuru yapınca kabul edilmedim diye yine flood yapacaklar kam küm edecekler...

|OttomanSlap|

Uzman üye
1 Ocak 2012
1,323
0
Topraktan
Şaşırtıcı olan şey de şudur; bu karakter yapısındaki oldukça zeki kimselerin de böyle hareket ettiği dikkati çeker. Oysa, kendilerine güvenseler, kendilerine özgü fikirlere de sahip olabilecekleri şüphesizdir. İnsan, kendi fikri olan bir varlıktır. Hiç değilse bir iki satır kelam edebilecek kadar bir kültüre sahiptir ya da sahip olmalıdır. Çok mesaj değerli gibi algılanmakta, sürekli mesaj sayısı hedeflenmektedir. Hâlbuki değerli olanın, çoğa sahip olan değil, çok şey olabilen insan, bütünüyle gelişmiş ve gerçekten insani olan bireyin olduğu bilinmelidir.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler OttomanSlapp​

Asıl ben teşekkür ederim.Bazı arkadaşlar bunları görüp , hatalarını düzelttiyse ; bazı arkadaşlara yararlı olduysam ne mutlu bana.
:)

Gerçekten doğru noktaya parmak basmışsın Floodçular bilmeli ki ya abartırlarsa banlanacakları belli. Ama nereye kadar flood yapa yapa en fazla tuggeneral olabilirler ama doğru düzgün mesaj atarsa konu açarsa yönetim ekibine girebilir. Korgeneral olabilir. Bildiğim kadarıyla moderatörlük başvurularında floodlara dikkat ediliyor bu floodlar sizin sicil defteriniz gibi olacak başvuru yapınca kabul edilmedim diye yine flood yapacaklar kam küm edecekler...

Bilgilendirdiğin ve yorum belirttiğin için teşekkürler kardeşim.

alikoska

Üye
1 Ocak 2012
154
0
Kardeşim tamamiyle haklısın eline sağlık eyv amam ben bazen teşekkür ediyorum , bazen yardım ediyorum , bazen görüş , bazende derdimi anlatıyorum ama şmdiye kadar 1 kişi ,1 site yada benzeri hacklemedim çünkü bilmiyorum ama dediğinin bunla alakası yok gereksiz yere yardım etmeden post kasmayın diyorsun anladım eline koluna diline sağlık .

|OttomanSlap|

Uzman üye
1 Ocak 2012
1,323
0
Topraktan
Kardeşim tamamiyle haklısın eline sağlık eyv amam ben bazen teşekkür ediyorum , bazen yardım ediyorum , bazen görüş , bazende derdimi anlatıyorum ama şmdiye kadar 1 kişi ,1 site yada benzeri hacklemedim çünkü bilmiyorum ama dediğinin bunla alakası yok gereksiz yere yardım etmeden post kasmayın diyorsun anladım eline koluna diline sağlık .

Teşekkürler , görüş bildirdiğin sağolasın :)

|OttomanSlap|

Uzman üye
1 Ocak 2012
1,323
0
Topraktan
valla tek kelımeyle HAKLISIN...

Teşekkürler.

ottoman düşünce şeklini gerçekten beğeniyorum fakat burada ufak bir sorun var tabi kendimce gördüğüm bir sorun

arkadaşlar her şeye 1 site hacked 10 site hacked olayı ile bakıyorsunuz. sitelerin admin paneline girmek nedir ki burdaki çoğu kişi site açıklarına yoğunlaşmış herkesin tek amacı index basmak. asp sql shell ve daha nicesi herkes bunları öğrenmek için can atıyor ama şimdi bu sitede veri tabanı veri yapıları ile ilgili bilgi alıp algoritma problemleri çözdüğünü düşünmüyorum eminim 1 kişi bile yapmıyordur. arkadaşlar neden bu heves anlamıyorum yani site hackleyince ne oluyor az önce okudum bm üzerinden fransaya gönderme yapılmış tamam güzel bir dikkat çekme şekli ama zevk ve gövde gösterisi için site hackleyenleri gerçekten anlayamıyorum kendini geliştirmek yerine sadece site hackleyeme yoğunlaşıyor herkes hedefinizdeki uzmanlık asp ve shellden geçmiyor arkadaşlar. Kimse sql açığını kullanan havije özenip neden ben de bundan yapmıyorum demiyor. unutmayın hacki siz değil haviji programlayan adam yapıyor. yani teorik olarak programcı binlerce siteyi hacklemiş sayılıyor. :)

OTTOMAN LÜTFEN YANLIŞ ANLAMA SENİ TAKİP EDİYORUM ZATEN İKİMİZDE AST SUBAY İKEN TANIŞTIK VE ARAŞTIRMACI BİRİSİN SENİNLE SORUN TARTIŞMAKTAN ZEVK ALIYORUM. ARAŞTIRMACISIN ve BİLİNÇLİSİN. ÇOK İYİ BİR PAYLAŞIM OLMUŞ... :)

Reis teşekkür ederim ; görüş bildirdiğin için.Ama yanlış bir anlaşılma var...
Orada bahsedilen site hack , kendi uğraşarak ; çabalayarak hack.
Zaten ben oraya şunu eklemişim ;

- x kişisi yüzbaşı.Ama 10 site hack'lemiş.
Bayağı da bilgili.

Yani site hack orada sadece bir örnek.Oraya takılma... :)
Zaten biz o siteleri hangi yolla hack'lersek hackleyeyim ; biz hacklemiş olmuyoruz.O açığı bulan (dorkları bulan) kişiler hack'lemiş oluyor.

Ama kendimizi geliştirmemiz için bunlar şart.
Dediğim gibi sen oraya takılma :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.