Milletin kamerasına girip bununla fotoğraflarını alıp tehdit eden çocuk

kayarock

Yeni üye
5 Haz 2023
5
0
İyi günler bir kız arkadaşım var yakın arkadaşız bir gün hesabını alıp girdiğim de zaten baba bu olayı biraz anlatmıştı ama gördüğüm mesajlarda çocuğun ona her istediğini yaptırması eğer yapmak istemez ise fotoğraflarını ailesine gondercegini söylemesi birde çocuk böyle fotoğraflar üzerinden para kazanıyormuş

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
893
22
bana ulaşabilir misiniz bu konu hakkınnda piskoljik destek vermek istiyorum ve yardım bir de siber suçlar da polis arkadaşım var yardımcı olmaya çalışır belki

Kuara

Üye
28 May 2023
133
62
Turan
İyi günler bir kız arkadaşım var yakın arkadaşız bir gün hesabını alıp girdiğim de zaten baba bu olayı biraz anlatmıştı ama gördüğüm mesajlarda çocuğun ona her istediğini yaptırması eğer yapmak istemez ise fotoğraflarını ailesine gondercegini söylemesi birde çocuk böyle fotoğraflar üzerinden para kazanıyormuş
kamerasına giremez link basarsa ön kameradan fotoğraf çeker, Uygulama üzerinden rat yediyseniz galeriye sızabilir. ne yaparsanız yapın devam edecektir paranızı +18 içerikli fotoğraf isteklerinde bulunursa kabul edecek korkmayın suç işlediğini biliyorsunuz polise gidin kızın reşit olmadığını düşünüyorum daha çabuk ilgilenirler

Merhaba,
Bu tür konularda hassasiyetinizi anlıyorum. Size yapılana karşılık vermek istiyorsunuz, bunu da anlıyorum. Fakat suçu suçla kapatmak ne kadar doğru olur? Bunu düşünmenizi ve size yapılanın bir suç olduğunu, kanunlarda da yeri olduğunu belirtmek isterim. O yüzden elinizdeki kanıtlarla beraber en yakın savcılığa gitmenizi öneririm. Şu anlattığınız olaylarda bile iki farklı suçtan yargılanmasını gerekiyor. Hele birde yaşınız küçükse 3 farklı suç oluyor.

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,732
1,075
Evren
kamerasına giremez link basarsa ön kameradan fotoğraf çeker, Uygulama üzerinden rat yediyseniz galeriye sızabilir. ne yaparsanız yapın devam edecektir paranızı +18 içerikli fotoğraf isteklerinde bulunursa kabul edecek korkmayın suç işlediğini biliyorsunuz polise gidin kızın reşit olmadığını düşünüyorum daha çabuk ilgilenirler
Rat ile ön kameradan ve arka kameradan istediği gibi canlı olarak görüntü kaydedebilir.Galeriye sizmaklada kalmıyor maalesef.

'HYPERS

Üye
1 Haz 2023
85
31
Şu olaylara bitiyorum link olsa bile karşı taraf izin vermediği sürece fotoğraf alamaz sormadan almak için chrome da bir açık olması gerek link le olsa bile izin vereceğini sanmıyorum ikinci durum rat olayı eğer apk kurduysa yada kurdurduysa o zaman işte istediğini alır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.