Milyonlarca Facebook Kullanıcılarının Bilgileri Sızdırıldı!

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Milyonlarca Facebook Kullanıcılarının Bilgileri Sızdırıldı!

Sosyal medya platformlarından Facebook kullanıcılarının kişisel bilgileri bir internet sitesinde sızdırıldı. Ücretsiz bir şekilde sızdırılan 500 Milyona yakın bu verilerin arasında, 19.638.821 Türk Kullanıcı verileride bulunmakta.

Dx5OYH.jpg

Ülkelere Göre Sızdırılan Kullanıcı Verileri İse Şu Şekilde

» 32 Milyon ABD Kullanıcı Verisi

» 11 Milyon İngiltere Kullanıcı Verisi

» 6 milyon Hindistan Kullanıcı Verisi

Bununla birlikte çalınan kullanıcı verileri arasında Telefon numarası, Doğum Yeri ve Tarihi, Facebook ID numarası ve e-posta bilgileri yer alırken Insıder, söz konusu bu sızıntıyı kontrol etti.

Orfp96.jpg

Aynı zamanda Siber istihbarat firması Hudson Rock’ın CTO’su Alon Gal, gerçekleşen bu sızıntı hakkında

"Yayınlanan sızıntı nedeniyle sosyal mühendislik saldırıları artacak. Ayrıca birçok kişinin bu sızıntılar nedeniyle hackleneceğini veya maddi zarara uğrayacağını düşünüyoruz."​

ifadelerini kullanıp, şirketin olası dolandırıcılık ve hack girişimleri için kullanıcıları uyarması gerektiğinide ekledi.

QkfGBD.png

Son düzenleme:

AhmeTHT

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
405
2
Elinize sağlık, şunu merak etmek istiyorum. Bu tür data leak'leri online incelemek istiyorum, tavsiyeleri olan var mı?

11 Şub 2012
66
2
İstanbul
teknoloji geliştikçe zararlarını'da görmeye başlıyoruz daha fazla yararı kadarda bir o kadar fazlasıyla zararı'da var. konu yararlı teşekkür ederim.

Latinakle

Yeni üye
18 Ocak 2021
15
0
ben telefon numarasını facebook hesabıma martta ekledim bulamazlar deme telimi galiba 14 ocak database si bu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.