[+] Mirror Scripti V2

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
312
170
Web
Tanıtım
Merhaba ben crackmeci daha önce bir mirror scripti paylaşmıştım ama bu forumda daha önce yayınlanan bir scriptin düzeltilmiş haliydi şimdiye hazır react antremanı yapıyorken neden api ile çalışan bir mirror scripti kodlamayayım dedim ve şuanda paylaşacağım scripti kodladım.

Scriptte front-end için React; back-end içinse PHP kullandım ayrıca tasarımı hazırlarken ownzyou'ya benzesin diye uğraştım ama pek istediğim gibi olmadı.

3q1gcri.png

Proje Linki : GitHub - Crackmeci/mirror-v2 at master

Kurulum
Kurulumu normal php scriptlere göre biraz farklı ilk olarak ana klasörde bulunan .env dosyasını düzenlememiz lazım oradaki site adresini kendi site adresinizde bulunan api adresiyle değiştirmelisiniz bir de site ismini de oradan ayarlayabilirsiniz. Daha sonra veritabanına içinde bulunan mireact.sql dosyasını yüklemeniz lazım ve bundan sonra da api klasörü içinde yer alan db.php dosyasını kendi veritabanı bilgilerine göre düzenledikten sonra geriye sadece build almak kalıyor bunun için bilgisayarınızda node js' in yüklü olması gerekiyor. Node js yüklüyse o klasöre bir terminal ekranı açıp ilk olarak "npm install" dememiz gerekiyor bu sayede packages.json dosyasından gerekli paketleri indirecek ve projeyi build almaya veya çalıştırmaya hazır hale getirecek. Daha sonra "npm run build" komudunu çalıştırmamız gerekiyor böylece ana dizinde "dist" adında bir klasör oluşuyor. Artık proje dosyalarıyla işimiz bitti bu sebeple onları silebiliriz geriye sadece api ve dist kalacak(isterseniz silmeyebilirsiniz). O dist içindekileri anadizine taşıyabilirsiniz ama burada dikkat etmeniz gereken konu html dosyasını görüp açmaya çalışmayın çünkü "CORS" hatası veriyor bu sebeple Windows'ta Xampp Linux'taysa Apache2 ile bir local server başlatıp şeklinde ulaşabilirsiniz. Anlatımı resimlerle süslemek isterdim ama üşendim kusura bakmayın.
Node Js: Download | Node.js
Xampp:XAMPP Installers and Downloads for Apache Friends

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760
Eline sağlık.
Bende zamanında böyle bir şey kodlamıştım ama bazı durumlardan projeyi sonuçlanmadı.

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
312
170
Web

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
312
170
Web
Elinize sağlık.

Php dili zordur, ne kadar sürede öğrendiniz php dilini
Hocam aslında her dil gibi belli bir seviyeye kadar çok zor bir değil ama ileri seviyelerde işin içine sınıflar ve mvc yapıları girince karmaşık oluyor. Yaklaşık 3-4 ayda orta bir seviyeye geldim.
Telegram adresinizi verirseniz bir konuda size ulaşmak istiyorum.
Hocam telegram yok ama öm den discord verebilirim

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.