Mobil Telefon Batarya Yükseltme

msfconsole

Üye
20 Ağu 2016
59
0
Öncelikte merhabalar, bu konuda bahsetmek istediğim yükselme işlemi elektronik bilgi ve tecrübe istemektedir. Ehli olmayan kişilerin yapmaması önemle rica olunur. Başlayalım, öncelikle telefonun kalın olmasını sorun teşkil etmeyecek kişilerin okumasında fayda var. Yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanmaktayım. Gerekli malzemeler;
-3.7v 5a lipo batarya
-İşlem yapacağınız telefona uygun eski bir batarya(sadece devresi kullanılacaktır.)
-kablo
-lehim makinası ve lehim teli.

gerekli bileşenleri birleştirerek telefonumuza yeni bataryasını takıyoruz. arka kapak açılmayan telefonlar için arka kapak açılarak yapılabilir. Kendi yaptığım örneğin görsellerini paylaşıcam. Telefonunuza uygun bir kılıf alıp onu delerek batarya dışta kalacak şekilde kullanabilirsinz. 3D yazıcı ile de arkaına bir kutu yapabilirsiniz. v2 sürümünde dışardan şarj da ekledim. Rabet görürse video çekerim. full kullanıma bağlı 2 gün net gitmektedir. batarya amperi yükseltilirse süre uzar.

Son düzenleme:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,584
113
uzay
Geçenlerde böyle bir şey düşünüyordum forumda karşıma çıkınca şaşırdım. Eline sağlık​

msfconsole

Üye
20 Ağu 2016
59
0
Vay arkadaş. :)

Kötü gözüküyor ama dışarıdan şarj için iyi ellerinize sağlık. :)

bataryaya göre değişir ya böyle olmak zorunda değil ince ve genişte olabilir. o sıra elimde bu vardı. teşekkürler.

Geçenlerde böyle bir şey düşünüyordum forumda karşıma çıkınca şaşırdım. Eline sağlık​

teşekkür ederim. bataryam ölünce yapmak zorunda kalmıştım halen kullanıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.