Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,891
240
İstanbul
nas%C4%B1l-mobil-uygulama-yap%C4%B1l%C4%B1r.jpg

Mobil uygulama nasıl yapılır merak ediyor olabilirsiniz. Android ve iPhone gibi mobil cihazlar için özel geliştirilen yazılımlara mobil uygulama denilmektedir. Aklınızda bir mobil uygulama fikri varsa, bunu bir yazılım geliştiricisine aktarmanız durumunda, istediğiniz mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Ama öncesinde, nasıl bir uygulama istediğinize karar vermelisiniz. Bunun için uygulamanın hangi amaca hizmet edeceğini ya da hangi problemi çözeceğini belirlemeniz çoğu zaman yeterli olur. Oldukça maliyetli bir iş olabilen mobil uygulama geliştirme işi, temel amacınıza odaklanmaya çalışmanızda fayda var. Android uygulama yapma ve iOS uygulama yapma arasında da belirgin farklar olduğunu unutmayın ve bu doğrultuda hangi platformu hedef alacağınızı ihtiyacınız doğrultusunda belirleyin!

Eğer bir mobil uygulama girişimi yapmak gibi bir amacınız yoksa çoğu zaman bir yazılım geliştiricisi ile çalışmanıza gerek olmayabilir. Uygulamanızı hızlı ve pratik şekilde yaparak, Google Play ve Apple Store uygulama mağazalarına koymak için MobiRoller platformunu kullanabilirsiniz.

MobiRoller ile bir yazılım mühendisine ihtiyaç duymadan tarayıcınızdan MobiRoller kontrol paneline giriş yapıp, mobil uygulamanızı yapmaya başlayabilirsiniz. MobiRoller kontrol paneli size uygulama içeriklerinizi girebileceğiniz bir içerik yönetim sistemi (CMS) sağlar. Bunun yanısıra uygulama tasarımınızı da MobiRoller kontrol panelinden yönetebilirsiniz. Tasarım bilginiz varsa uygulamanızın görsel öğelerinin tümünü özelleştirebilir, yoksa ücretsiz tasarım şablonlarından birini kullanabilirsiniz.

Uygulama Nasıl Yapılır? - 3 Basit Adım

mobil-uygulama-olustur-150x150.png

UYGULAMA OLUŞTUR

İçeriğinizi ve tasarımınızı kendiniz özelleştirerek uygulamanızı kolayca oluşturabilir ya da bunları bir uzmana yaptırabilirsiniz.

mobil-uygulamani-markete-yukle-150x150.png

TEST ET

MobiRoller Preview
uygulamasını Google Play ve Apple Store'dan indirerek, mobil uygulamanızı anında görüntüleyebilir ve yapılan değişiklikleri test edebilirsiniz.

mobil-uygulaman-icin-yeni-kullanici-kazan-150x150.png

UYGULAMA YAYINLA

Herkesin uygulamanıza ulaşmasını sağlamak için, uygulamanız hazır hale geldiğinde, Google Play Store ve Apple App Store'da yayınlayın!

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır - Adım 1 - UYGULAMA OLUŞTUR

fotolia_tasarim-150x150.jpg

İçerik Ekleyin

1)Web Sitenizi Mobil Uygulamaya Çevirin
2)Web Siteniz veya Facebook İçeriğinizi Kullanın
3)Uygulama İçeriklerinizi Sıfırdan Oluşturun

fotolia_icerik-150x150.jpg

Tasarım Yapın

1)Kendiniz Yapın
2)Tasarım Şablonu Kullanın
3)Özel Tasarım Hizmeti Satın Alın

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır - Adım 2 - UYGULAMANIZI TEST EDİN

MobiRoller Preview uygulamasını indirin ve MobiRoller hesabınıza giriş yaparak, uygulamanızı test edin!

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır - Adım 3 - UYGULAMANIZI YAYINLAYIN

Kullanıcıların mobil uygulamanızı indirebilmesini sağlamanın en yaygın yöntemi, uygulamanızı uygulama marketlerine yüklemektir.

Alıntıdır

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.