msn şifrelerimizi nasıl koruruz

shergar5555

Katılımcı Üye
14 May 2009
728
0
keşke bilseydim :=)
msn şifresi kırmak mutlaka bir şekilde hepimizin ilgilendiği konuların başında gelir. bunun için belki binlerce yöntem geliştirilmiştir ama hepside tam olarak işe yarar değildir. peki biz bunca msn şifresi meraklılarından şifrelerimizi nasıl koruruz kısaca anlatmaya calışcam.
1) bilgisayarımızın güvenlik duvarı açık olmalı ve güncel bir virüs programı kullanmalıyız.
2) yüzde yüz güvenmediğimiz hiç bir programı çalıştırmamalıyız. bir örnek vermek istiyorum rapidshareden kaspersky'i indirmiştim. kurulum esnasında benden msn ardesimi ve şifremi istedi vermedim ve kurulumu iptal ettim. aynı virüs programını kaspersky'in kendi sitesinden indirdim ve kurdum. böyle bir sorun ile karşılaşmadım. yani herzaman şüpheci olmakta fayda var.

3) uzak masa üstü bağlantı yapabilen programlarla (prorat..vb.) bilgisayarımızda kayıtlı bulunan şifrelerin rahatlıkla çalınabileceğini göz ardı etmemeliyiz. bunun için bence ilk yapılması gereken windowsta bulunan ve uzaktan erişime izin veren telnet protokolünü kesinlikle kapalı tutmalıyız
4) özellikle gizli yanıta doğru bilgiler yazmamalıyız (mesela: annemizin kızlık soyadı yerine gerçek kızlık soy adını değilde uzay veya sadece bizim bilebileceğimiz başka bir şey yazabiliriz. bu sadece msn de değil kredi kartlarına başvururkende uygulamakta fayda var
5) bilgisayarımıza virüs girdiğinden şüphelenirsek ve msn'yede girmemiz gerekiyorsa şifremizi klavyeden değil ekran klavyesinden girmekte fayda var. bu şekilde keyloger tarzı virüsleri atlatmamız mümkün olur.
6) sizlerinde eminim msn kırmak için elinizde fakeler veya değişik yöntemler vardır. aynı yöntemlerin size karşıda uygulanabileceğini düşünün ve buna göre önleminizi alın.

şimdilik aklıma gelenler bunlar yeni bilgiler bana ulaştıkça paylaşmaya devam edeceğim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.