Msü'ye girişte gözlük engeli

Luci'x

Üye
15 Eyl 2021
161
34
merhaba arkadaşlar 2023 MSÜ'ye başvuru yapacağım ama gözlük kullanıyorum biri 2.5 diğeri 1.75 sıkıntı çıkarıyor mu ? teşekkürler

Lucky9

Yeni üye
11 Ocak 2023
21
5
Araştırmama göre evet sorun teşhis ediyor. Hemen şöyle ileteyim. "TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği Madde 35, 2. fıkrada 'tashihle her bir gözde görmeleri tam olmak şartıyla, her bir gözde 1.00 (bir dâhil) diyoptriye kadar olan miyopi, hipermetropi ile 1.00 (bir dâhil) diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir."

MrMaXim

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
434
234
Yeşil Olan Yerler
1,5 altı demişlerdi bana ben havacılık bilgisayar mühendisliği tutturdum göz numaram sol 4.50 sağ 3.5 almadılar

ama sen bi doktora gözük çızdırebilme imkanın varsA çizdir benim yoktu 22 yaşında dedi bana gözün gelişimini tamamlama süresi herkezde farklı oluyomuş bi sor derim

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
Birkaç yıl önce direkt arayıp sormuştum. Çizdirsem bile alınamayacağım söylendi. Yine en sağlıklısı direkt arayıp sormak. Kurallar her sene değişebiliyor.

Son düzenleme:

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,318
7,706
Selamlar @Luci'x

Gözlük engel taşımaktadır. Gözünü çizdirsen bile subaylığa uygun değilmiş. O nedenle göz doktoruna gidip lazer ameliyatının uygun olup olmadığını kontrol ettir uygun ise o ameliyatı ol o sorun çıkarmaz fakat dediğim gibi çizdirme vs. sıkıntı çıkartabilir. Çoğu kişiyi oradan eliyorlar.

Hakkında hayırlısı olsun..

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
Lazer ameliyatı ile çizdirirsen sıkıntı olmuyor, asker tanıdığım var onaylı bilgi. Bir makina varmış girip gördüğünü falan söylüyormuşsun görebilirsen sıkıntı yok ayrı test yapmıyorlar diye biliyorum

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,502
1,034
Maalesef uygun değil, tıptaki yerinin TSK yönetmeliğinde çok yeri olmuyor. En minör akdeniz anemisini tıp sağlıklı kabul ederken TSK yönetmeliği hasta kabul ediyor. O numaralar ile size de olumsuz döneceklerdir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.