Sızma Testleri msvenom&msfconsole

JCursed

Üye
12 Ağu 2018
149
0
-
Merhaba,

MsfVenom ve MsfConsole ****sploit araçlaridir. Msfvenom ile payload oluşturabilirsiniz. Bunlar genelde windows ve android için oluyor. Msfconsole ile de bunu çaliştirip android veya windows bir sisteme sizabilirsiniz.

iSysTR

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
421
1
Ukrania
Merhaba,

MsfVenom ve MsfConsole ****sploit araçlaridir. Msfvenom ile payload oluşturabilirsiniz. Bunlar genelde windows ve android için oluyor. Msfconsole ile de bunu çaliştirip android veya windows bir sisteme sizabilirsiniz.

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim yani anladıgım kadarıyla bu araçlar ile site hacklenmiyor sadece uygun exploit ile işletim sistemlerine os lara sızabiliyoruz doğrumudur?

meteduman

Üye
20 Mar 2019
51
5
İzmir
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim yani anladıgım kadarıyla bu araçlar ile site hacklenmiyor sadece uygun exploit ile işletim sistemlerine os lara sızabiliyoruz doğrumudur?

Kardeşim msfvenom trojan tarzı virüsler oluşturmanı sağlayan ****sploitin bir alt araçı ****sploit içerisindeki exploitlere gelir isek bir kısmı site hacklemeni sağlayabilir ama genelde çoğu exploit eski oldugu için artık pek kullanılmıyor. :/

iSysTR

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
421
1
Ukrania
Kardeşim msfvenom trojan tarzı virüsler oluşturmanı sağlayan ****sploitin bir alt araçı ****sploit içerisindeki exploitlere gelir isek bir kısmı site hacklemeni sağlayabilir ama genelde çoğu exploit eski oldugu için artık pek kullanılmıyor. :/

:/ bende yeni keşfettim diye seviniyordum peki hangi yöntemi kullansam acaba sqlmap,havij dışında

meteduman

Üye
20 Mar 2019
51
5
İzmir
:/ bende yeni keşfettim diye seviniyordum peki hangi yöntemi kullansam acaba sqlmap,havij dışında

Kardeşim site basacaksan dork yazıp upload açıklı sitelerden faydalanabilirsin veya brute force ile wp siteleri kırıp shelledikten sonra sunucuların config symlink gibi girdilerini bypass etmeyi deneyebilirsin yada local root exploitler var kullanmayı öğrenebilirsin internette bolca video mevcut bu exploitler ile direk sistemde root olabiliyorsun ya çok yöntem var kısacası anlat anlat bitmez en temizi sen forumda bir araştır derim

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.