Narko Terörizm ve Düşüncelerim

Ra

ITIL EXPERT
1 Ocak 2016
1,684
105
Hepinize merhaba , uzun zamandır yoktum ancak uzun zaman sonra böyle bir konuda beni bulacağınızı inanın bende tahmin etmezdim. Ülkemizde uyuşturucu madde kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor. Rehabilitasyon bölümleri tıklım tıklım. O yüzden artık dayanamadım ve bu başlığı açma niyetinde bulundum

Uyuşturucu madde nedir?
AMATEM
'e göre, yasal olan ya da olmayan, uyarıcı ya da uyuşturucu niteliği olan, bağımlılık yapan maddelerin tümüne “uyuşturucu madde” denilmektedir. “Madde Kullanımı/Bağımlılığı” dendiğinde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle birlikte tütün ve alkol ürünleri de kapsanmaktadır.

Uyarıcı maddeler (kokain, amfetaminler, kafein), Uyutucu/uyuşturucu maddeler (opium alkaloidleri, barbitüratlar, benzodiazepinler), Halüsinojenler (esrar, lysergic acid diethylamide-LSD, phencyclidine-PCP), Uçucular (tiner ve benzerleri).

Terör ve Uyuşturucu (NARKO TERÖRİZM)
Narko terörizm, uyuşturucu tacirleri tarafından kendi yasa dışı işlerini korumak için kullanılan terör taktikleridir. Uyuşturucu baronlarıyla, silahlı örgütler arasında ittifakı tarif eder. Her ikisi de hükûmetlerin istikrarının bozulmasından ve kurulu toplumsal düzenin çökmesinden çıkar elde etmektedir.

Kendi düşüncelerimi söylemekte hür bir insanım tıpkı sizler gibi , her insan gibi. O yüzden birazda araya ben bir şeyler serpiştirmek istiyorum.

- Arkadaşlar bu zıkkımı kullananları ihbar etmekten çekinmeyin. Bunu satan kişiler bir bakarsınız kardeşinize , akrabanıza , sevdiğiniz kişilere satmaya başlar. Ben eminim ki bu forumun çoğu sigara kullanıyor. Bir kereden bir şey olmaz ayakları , arkadaş ortamı , diziler ve filmler , aile , stres ve daha sayamadığım çok faktör var. Sigara da bir nevi yasal uyuşturucudur. İçinde eser miktarda nikotin barındırır ve insan onsuz kendini yalnız hisseder. Bu olayların artması beni derinden sarsıyor. Hani o dilinden Allah'ı düşürmeyen satıcılar piyasacılar az bir yürekli olsa da gerçekten ağabeylik yapıp yüce tanrımıza layık olsa. Hepsi fasa fiso boş ağabeylikler. Bir an önce kendimize gelip gerekeni belirttiğim gibi yapmalıyız. Etraf bildiğiniz Zombi kaynıyor. Etraf The walking film setine dönmüş durumda , semtleri belediyeler değil sahte ağabeyler yönetmeye başladı. Bu ara da buraya kadar dinlediğiniz için teşekkürlerimi sunarım. Unutmayın bu illetin dibimize kadar girmesinde ki en büyük etken denetlemedir. Umarım güzel ülkem bunlarıda atlatır. Sağlıcakla kalın, küfür etmeden , hakaret etmeden öfkemi kusmak istedim. Çünkü cidden artık çok büyük bir denetimsizlik ve ihmalkarlık hakim. Tabi ki siz durumun bunlardan ibaret olmadığını biliyorsunuz ancak sizin bildiğinizden öte bir yana bende biliyorum maalesef ve zoruma gidende bunları rahatça ifade edememek. Umarım ki tez zamanda bu illetin piyasaya düşmesine göz yumanlar yargılanır. Tekrardan teşekkürler...

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,108
6,255
[C*]
Bu konuya değindiğin için teşekkür ederim. Ben de kendi tecrübe ve bilgilerime dayanarak birkaç ekleme yapmak istiyorum. Ayrıca "UYUMA" isimli bir uygulama mevcut. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek kolluk kuvvetlerine konum göndererek ihbarda da bulunabilirsiniz.

Malesef ülkemizde narkotik madde kullanımı söylenildiği üzere artmış durumda. Ve kullanım yaş kitlesi de küçülüyor. Lise öğrencilerinde görür olduk. Ülkemizde genelde kullanılan (orta-düşük gelirli kişiler için -ki ülke nüfusunun fazlasını oluşturan kesim) Esrar (cigara), kubar, bonzai ve metamfetamin isimli narkotik maddeler özellikle arkadaş ortamlarında başlanılan ve zamanla bağımlılık yapan iğrenç kimyasal maddelerdir.

Metamfetamin (uyarıcı madde) genelde cinsel performansı arttırdığı ve uyku uyutmayarak enerji verdiği gibi (özellikle hacker filmi izleyen yaşı küçük kitle bu filmlerden etkilenerek sanki kodları hafızada tutmaya yarıyormuş gibi özendirilme ile) insanüstü bir varlığa dönüştüğünü düşünerek özendirilen bir maddedir. Bu maddeden kesinlikle ve kesinlikle uzak durmalısınız. Gerçekten söylenildiği gibi birşey olsa neden yasal olmasın?

Diğer esrar, bonzai, kubar ve türevleri (uyuşturucu) de kullanıldığında insanda etkileri isminden de anlaşılacağı üzere baygınlık, uyuşukluk gibi etkileri olur.

Ailenizden birinin narkotik madde kullanıp kullanmadığını şu yöntemlerle anlayabilirsiniz;
1- Göz bebeğinde büyüme (Genel narkotik madde kullanımında rastlanılır)
2- Aşırı hareket (diğer adı ile patlama - uyarıcı madde etkisi)
3- Sözlerde tutarsızlık, dalgınlık, hareketsizlik (Uyuşturucu madde kullanımında rastlanılır)

Ayrıca kullanım şekli itibari ile anlayabileceğiniz yöntemler ise şu şekilde;

1- Metamfetamin : Bu madde genelde marketlerde satılan şuanki fiyatı 5 ₺ civarı olan parfüm şişelerinin içi boşaltılarak altı pürmüz veya pürmüzlü çakmaklarla ısıtılıp, camın ağzında üflenip altının şişirilmesi ile kullanılır. Elde edilen yeni nesneye pipe (payp) adı verilir. Ailenizden birinin bu parfümlerden çok sık aldığını ve kullanmadığını fark ediyorsanız veya bununla beraber çakmak gibi materyaller taşıdığını fark ediyorsanız. Veya eşyaları arasında görünüm itibari ile beyaz, kristalize halde parçalanmış bir maddeye rastladıysanız bu kişinin metamfetamin kullanıcısı olduğunu anlayabilirsiniz.

2- Uyuşturucu Madde : Bu maddeler genelde ya çarşaf denilen içine sigara sarmaya yaran kağıt parçalarına, ya da sigaraların ucundan biraz tütün dökülerek uç yaparak kullanılır. Bazıları ağır kokar. Kullandığından şüphelendiğiniz aile bireyinizin eşyaları arasında renk ve görünüm itibari ile kahverengi toz, yeşil kekik görünümünde veya yeşil ufak yumru halinde bitki parçası şeklinde materyallere rastlarsanız uyuşturucu madde kullanıcısı olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu bilgileri vermemin sebebi ise; bu işin teröre giden parası bir yana aile yakınlarınızı bu illetten korumanızdır. Ailenize her zaman daha fazla vakit ayırın. Özellikle anne-babalar çocukları ile yakından ilgilenmeliler. Ayrıca narkotik madde kullanımı ile ilgili ülkemizdeki genel adalet sisteminde ilk yakalanmada genelde mahkeme kararı HAGB (Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması) olarak verilir ve kullanan kişiye 5 yıl içerisinde benzer bir suça karışmadığı takdirde ceza verilmeyeceği anlamına gelmektedir. Normalde narkotik madde kullanımı hapis cezası gerektiren bir suçtur. Fakat ilk yakalanmalarda genelde verilen karar bu şekilde olup ayrıca AMATEM'de tedavi görmesine hükmedilerek belirli zaman aralıklarıyla verilen idrar numuneleri ile de kişinin bırakıp bırakmadığı anlaşılmaktadır. Aile bireylerinizi korumak için gerekirse kolluk kuvvetleri ile irtibata geçmekten de geri durmayın.

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,867
770
28
Hepinize merhaba , uzun zamandır yoktum ancak uzun zaman sonra böyle bir konuda beni bulacağınızı inanın bende tahmin etmezdim. Ülkemizde uyuşturucu madde kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor. Rehabilitasyon bölümleri tıklım tıklım. O yüzden artık dayanamadım ve bu başlığı açma niyetinde bulundum

Uyuşturucu madde nedir?
AMATEM
'e göre, yasal olan ya da olmayan, uyarıcı ya da uyuşturucu niteliği olan, bağımlılık yapan maddelerin tümüne “uyuşturucu madde” denilmektedir. “Madde Kullanımı/Bağımlılığı” dendiğinde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle birlikte tütün ve alkol ürünleri de kapsanmaktadır.

Uyarıcı maddeler (kokain, amfetaminler, kafein), Uyutucu/uyuşturucu maddeler (opium alkaloidleri, barbitüratlar, benzodiazepinler), Halüsinojenler (esrar, lysergic acid diethylamide-LSD, phencyclidine-PCP), Uçucular (tiner ve benzerleri).

Terör ve Uyuşturucu (NARKO TERÖRİZM)
Narko terörizm, uyuşturucu tacirleri tarafından kendi yasa dışı işlerini korumak için kullanılan terör taktikleridir. Uyuşturucu baronlarıyla, silahlı örgütler arasında ittifakı tarif eder. Her ikisi de hükûmetlerin istikrarının bozulmasından ve kurulu toplumsal düzenin çökmesinden çıkar elde etmektedir.

Kendi düşüncelerimi söylemekte hür bir insanım tıpkı sizler gibi , her insan gibi. O yüzden birazda araya ben bir şeyler serpiştirmek istiyorum.

- Arkadaşlar bu zıkkımı kullananları ihbar etmekten çekinmeyin. Bunu satan kişiler bir bakarsınız kardeşinize , akrabanıza , sevdiğiniz kişilere satmaya başlar. Ben eminim ki bu forumun çoğu sigara kullanıyor. Bir kereden bir şey olmaz ayakları , arkadaş ortamı , diziler ve filmler , aile , stres ve daha sayamadığım çok faktör var. Sigara da bir nevi yasal uyuşturucudur. İçinde eser miktarda nikotin barındırır ve insan onsuz kendini yalnız hisseder. Bu olayların artması beni derinden sarsıyor. Hani o dilinden Allah'ı düşürmeyen satıcılar piyasacılar az bir yürekli olsa da gerçekten ağabeylik yapıp yüce tanrımıza layık olsa. Hepsi fasa fiso boş ağabeylikler. Bir an önce kendimize gelip gerekeni belirttiğim gibi yapmalıyız. Etraf bildiğiniz Zombi kaynıyor. Etraf The walking film setine dönmüş durumda , semtleri belediyeler değil sahte ağabeyler yönetmeye başladı. Bu ara da buraya kadar dinlediğiniz için teşekkürlerimi sunarım. Unutmayın bu illetin dibimize kadar girmesinde ki en büyük etken denetlemedir. Umarım güzel ülkem bunlarıda atlatır. Sağlıcakla kalın, küfür etmeden , hakaret etmeden öfkemi kusmak istedim. Çünkü cidden artık çok büyük bir denetimsizlik ve ihmalkarlık hakim. Tabi ki siz durumun bunlardan ibaret olmadığını biliyorsunuz ancak sizin bildiğinizden öte bir yana bende biliyorum maalesef ve zoruma gidende bunları rahatça ifade edememek. Umarım ki tez zamanda bu illetin piyasaya düşmesine göz yumanlar yargılanır. Tekrardan teşekkürler...
Guzel konu. TESEKKURLER. Ellerine saglik

• Beğen
Tepkiler: Ra

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.