Nasıl Crack Dosyası Kurulur?

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

GyUig8.gif

Merhaba sevgili Turk Hack Team Ailesi, bu konumda sizlere nasıl crack yapabileceğinizden bahsedeceğim bir yazı hazırlamaktayım. Umarım herkes adına yararlı ve güzel bir konu olacaktır.

tJoGV2.gif

Nasıl Crack Yapılır?

Öncelikle oyunu kurmamız gerekiyor. Oyunu bilgisayarımıza yükledikten sonra crack işlemine geçebiliriz. Çünkü oyunun program files içinde olması gerekiyor. Tabii eğer siz oyunu başka bir yere kurmadıysanız. Eğer kurulum sırasnda hiç bir ayarı değiştirmediyseniz kurulum şuraya yapılır.

Bilgisayar/Yereldisk (C:)/Program Files/(Genelde Oyunun Firmasının Adı)/Oyunun Adı

Oyunumuzun Kurulumunu yaptığımızı farz edelim. Daha sonra oyunu CD olarak aldıysak CD'nin içindeki Crack dosyasını açıyoruz. Eğer internetten indirdiyseniz indirdiğiniz dosyanın içinde Crack yer almalıdır. İndirdiğiniz dosya iso. dosyası ise Bilgisayar'a girin ve orada görünen oyunun CD'sine sağ tıklayıp aç deyin. Eğer Cd'nin veya klasörün içinde Carck dosyası yoksa internetten arayıp indirmeyi deneyin. Daha sonra crack dosyasını bulduktan sonra işimize başlayabiliriz.

1) CD'deki veya indirdiğiniz klasördeki Crack dosyasını açıyoruz. Klasörün adı Crack değil de SKIDROW veya Farilight'da olabilir, bu indirdiğiniz versiyona bağlıdır ama genelde Crack'tir.

2.) İçinde belki bir belkide birden fazla dosya bulunuyor olabilir. Bu resim temsilidir. Sizdekilerde "mb_wfas" yazmaz. Başka birden çok dosya olabilir.

3.) İçindeki BÜTÜN dosyaları kopyalıyoruz. İster not defteri olsun ister başka bir şey olsun hepsini kopyalamazsak çalışmayabilir.

4.) Masaüstündeki oyunun kısayoluna sağ tıklayarak "Dosya konumunu aç" diyoruz. (xp'de "Hedef Bul" yazar) .

Eğer kısayol oluşmamışsa oyunu kurduğumuz klasörü kendimiz açmalıyız. Bu klasör kurulum sırasında hiç bir ayarlama yapmadıysanız (Bilgisayar > Yereldisk (C:) > Program Files > (Genelde Oyunun Firmasının Adı) > Oyunun Adı) gibi bir adrese kurulur. Burayı açmalısınız.

Eğer bilgisayarınız 64bit ise "Program Dosyaları (x86)" klasöründe arayabilirsiniz. Yine bulamazsanız adres çubuğundan aratın. Oda olmazsa oyunu tekrar yükleyin ve yüklerken kendi istediğiniz yeri seçin. Örneğin ( (D:)>Oyunlar>Oyun Adı )

5.) Açtığımız klasör oyunun asıl bilgilerinin bulunduğu bölümdür. Burada kopyaladığımız dosyanın aynısını görmemiz mümkün. Eğer aynısını göremiyorsanız yanlış yerdesiniz demektir. Diğer klasörlerin içine de bakın. Bu klasörü açtıktan sonra Yapıştır diyoruz.

6.) Karşımıza böyle bir uyarı çıkacak. "KOPYALA VE DEĞİŞTİR" diyoruz. Böylece işlem tamamlanıyor. Eğer böyle bir uyarı çıkmamışsa yanlış yere kopyalıyorsunuz demektir.

7.) (Bu Adım Zorunlu Değil) Daha sonra, eğer masaüstünde oyunun kısayolu yoksa asıl uygulamaya sağ tıklayarak "Kısayol oluştur" diyebiliriz. Bu kısayolu da masaüstüne attığımızda oyunumuzu masaüstünden çalıştırmamız mümkün hale gelecektir. Veya kısaca sağ tıkladıktan sonra "Gönder > Masaüstü" de diyebilirsiniz.

TRoCYy.png

Geri Dönüş ve Yanıtlarınız Bekliyorum. Benim için önemliler. :))

Konum bu kadardı arkadaşlar. Hepinize vaktinizi ayırdığınız, okumaya uygun görüp de okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Saygılarla iyi forumlar.. :mml

Bay 404 Web Coder

Moderatör tarafında düzenlendi:

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
Cevap: Nasıl Crack Yapılır?

Ellerine sağlık, bir tavsiye de bulunmak isterim. Konu başlığını görünce şöyle bir algı oluşuyor. istediğimiz bir oyun veya uygulama vs. için crack nasıl oluştururuz. Ben açıkçası bu konun anlatılmasını daha çok isterdim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.