Nasıl Şikayet Ederiz?

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yard.
5 May 2020
2,296
1,292
K E R K Ü K
Herkese Merhaba

Yardım Merkezi'nde Çokça​

"hesabım çalındı napabilirim?"

"dolandırıldım napıcam?" "küfür ettiler naparım?​

gibisinden sorular ile karşılaşıyoruz.

bende merakları gidermek için böyle bir konu açıyorum.​

Şimdi ilk olarak şunu söyleyeyim %100 karşı taraf suçlu ise davayı açın.​

"ilk o bana küfür etti bende kendimi savunmak için küfür ettim."derseniz dava düşer kaybedersiniz.

İlk olarak dolandırıcılık dilekçesinin örneğini sunayım sizlere...

rNH7hh.png

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Ad soyad T.C adres
MÜŞTEKİLER :
kuvayihackiye 01010101 turkhackteam.org

ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı: Mehmet Koyuncuoğulları
Adres İstanbul Fatih Falanca sk. 123 mah. Üzüm apt.

SUÇ : Dolandırıcılık
SUÇ TARİHİ : 13/11/2020
AÇIKLAMALAR :
1-
Şüpheli takipçisatışörneğidirama.com ‘ın sahibi “Mehmet Koyuncuoğulları” 11/11/2019 tarihinde 10 TL değerinde 1000 takipçi satın almıştır, ve sitenin sahibi 1 hafta içerisinde geleceğini söyleyip Müştekili siteden yasaklamıştır Ve para iadesi yapılmamıştır. Manevi olarak çevresinde alay konusu olan müştekilim sadece maddi olarak değil manevi olarakta etkilenmiştir. Şahısa kamu davası açılmasını arz ederiz.
DELİLLER :Site logları, veri merkezi, fotoğraflar v.b
HUKUKİ NEDENLER : 5237 S. K. m. 157, 158 ve ilgili mevzuat
SONUÇ VE TALEP : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle şüphelinin cezalandırılması için maddi ve manevi dava açılmasına ve tanıklarımızın dinlenmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 13/11/2020

Müştekiler
Adı ve Soyadı
İmza

rNH7hh.png

şimdi ise hakaret, tehdit dilekçe örneğini göstereyim.
(%100 haklı değilseniz açmayın yoksa düşer)

Ad soyad T.C adres
MÜŞTEKİLER :
kuvayihackiye 01010101 turkhackteam.org

ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı: Mehmet Koyuncuoğulları
Adres İstanbul Fatih Falanca sk. 123 mah. Üzüm apt.

SUÇ : Tehdit, Şahısa Hakaret
SUÇ TARİHİ : 13/11/2020
AÇIKLAMALAR :
1- Şüpheli İnstagram adlı sosyal medya organından beni öldüreceğini veya 100 tl vermezsem fotoğraflarımı paylaşacağını veya adresimi ifşa etmek ile tehdit etti.
2- Beni Sosyal Medya organlarından Şantaj,Tehdit,Hakaret ‘ten rahatsız olup içime kapandım. 2 haftadır psikolojik tedavi görmekteyim şahıs yüzünden. şahıstan davacı ve şikâyetçiyim. Bu nedenle şüpheli hakkında gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

DELİLLER : Telefon kayıtları, şahitler, tüm deliller.
HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. ??? ve ilgili mevzuat.
SONUÇ VE TALEP : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle şüphelinin cezalandırılması için kamu davası açılmasına ve tanıklarımızın dinlenmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 13/11/2020

Müştekiler
Adı ve Soyadı
İmza

rNH7hh.png

NOT EKLEMEK İSTİYORUM DAVA DİLEKÇESİ BUNLAR
YANİ BUNU VERDİKTEN SONRA SİZDE MAHKEMEYE ÇIKARSINIZ.

e şimdi diyelim para mevzusu ile anlaştınız veya acıyıp davayı geri çektiniz.
bir dakika nasıl çekeceğinizi bilmiyormusunuz? onuda göstereyim.

rNH7hh.png

Hazırlık Dosya No :
13/11/2020 soruşturma

ŞİKAYETTEN adı T.C Adres
VAZGEÇEN :1):
kuvayihackiye 911… turkhackteam.org

ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı : Mehmet Koyuncuoğulları
Adres: İstanbul Fatih Falanca sk. 441
TALEP KONUSU : Şahısa Hakaret
AÇIKLAMALAR :
1- Murisimiz Kuvayihackiye’nin Sosyal Medya Organlarından Hakaret ettiği düşünülen şüpheli Mehmet Koyuncuoğulları ile yapmış olduğumuz anlaşma ile maddi ve manevi haklarımız haricen aldık ve ceza açısından da hiçbir şikâyetimiz yoktur, bu nedenlerle şikâyetimizden vazgeçiyoruz.
2-Sanığın bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi ve çocukları olması nedeniyle tutuklu kalması mağduriyetine neden olacağından bir an önce tahliye edilmesini çünkü tutuklu kalmasının hiçbir kimseye yarar sağlamayacağını düşünüyoruz.
3-………………(Bu kısıma gerekli açıklamayı maddeler halinde yapabilirsiniz.)

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, şüpheli hakkında şikâyetimizden vazgeçtiğimizi bildirir gereğinin saygılarımızla arz ve talep ederiz. 13/11/2020

Müştekil
adı soyadı
imza

rNH7hh.png

Az çok konuyu anlamışsınızdır diye düşünüyorum.
peki bunları nerelere vereceğiz? diye soracak olursanız.

karakol, savcılık, jandarma, [email protected]
adreslerine verebilirsiniz​

Umarım İşinize Yaramıştır. İyi Forumlar Dilerim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mera

Uzman üye
5 Mar 2016
1,495
2
Neptün
Yararlı bir konu olmuş, hesabım çalındı tarzında konu açan üyelerin buraya yönlendirilmesi çok iyi olur.

2 Nis 2019
1,654
10
3
Geçmişten...
Yazım kurallarına,imla kurallarına birazcık dikkat etseydiniz keşke.Site loglarına erişmek sizi suçlu duruma düşürebilir. Log kayıtlarına sizin değil yetkili kişilerin erişmesi/incelenmesi gerektiğini belirtmek isterim.

'Türk

5 May 2020
2,296
1,292
K E R K Ü K
Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9226616' Alıntı:
Yazım kurallarına,imla kurallarına birazcık dikkat etseydiniz keşke.Site loglarına erişmek sizi suçlu duruma düşürebilir. Log kayıtlarına sizin değil yetkili kişilerin erişmesi/incelenmesi gerektiğini belirtmek isterim.

site loglarına "SİBER SUÇLAR" bakacağı için benim için suç oluşturmaz.

yorum için teşekkürler..

2 Nis 2019
1,654
10
3
Geçmişten...
site loglarına "SİBER SUÇLAR" bakacağı için benim için suç oluşturmaz.

yorum için teşekkürler..

Dilekçeyi gönderirken delillerle gönderiryorsunuz. O yüzden o delillerin arasına Sitenin log kayıtlarını da eklerseniz başınız ızıcık ağrır. Hocam. (Senin için suç oluşturur demedim zaten bu şekilde bir dilekçe yollanırsa...)

'Türk

5 May 2020
2,296
1,292
K E R K Ü K
Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9226624' Alıntı:
Dilekçeyi gönderirken delillerle gönderiryorsunuz. O yüzden o delillerin arasına Sitenin log kayıtlarını da eklerseniz başınız ızıcık ağrır. Hocam. (Senin için suç oluşturur demedim zaten bu şekilde bir dilekçe yollanırsa...)

dilekçe başsavcılığa ulaştığında savcı olayı inceliyor soruşturma başlatıyor zaten :)

kaç defa duruşmaya çıkmış olabilirsinki? bana hukuğu öğretmeye kalkıyorsun anlamadım.

Dolyetyus

Co Admin
21 Nis 2020
1,204
664
Delft
Yararlı konu olmuş ancak konu düzenini biraz daha güzel yapabilirdiniz. Yazılar çok büyük ve renkler Gökkuşağı gibi.

'Türk

5 May 2020
2,296
1,292
K E R K Ü K
++++ konu güncellendi çok sayıda eleştiri gelmesinden dolayı renkleri ve büyüklükleri değiştirdim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.