Native Uygulama Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,085
1
Belirsiz.
Native uygulamalar, işletim sistemi uygulamaları olarak geçer. Kısa bir şekilde örneklendirerek anlatalım.


Uygulamada kişilerimiz varsa, sanki rehberimiz gibi, buton simgeleri temanızın renk ve şekline gibi görülür. Bu uygulamalar yapıldığı işletim sistemine özeldir. Bu tür uygulamalarda işletim sistemlerinin diğer işletim sistemlerin olmayan kendi özellikleri kullanılır.


Bu tip uygulamalardan galeri sayfalarını telefonun resim galerisinden bir video açmak istediğinizde telefonun kendi video player’ı ile izleyebilirsiniz.
Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi sol taraftaki iPhone’da ios işletim sistemine yapılmış uygulamadaki seçenekler sanki ayarlarda’ymış gibi sıralanmış alt ve üst menü sanki itunes, mesajlar veya rehberdeki menüler ile aynı.
Sağ taraftaki Android işletim sistemli Motorola akıllı telefonunda ise gözat tuşuna tıklanmış ve açılan popop’ta galeriden video veya fotoğraf seç veyahut kameran ile fotoğraf veya video çek seçenekleri çıkmış.


Açılan bu popup temaya uygun şekilde açılmış.
Ayrıca bu aplikasyonlar uzmanlık gerektitir, yapımı biraz daha maliyetlidir ve yapım süresi uzundur. Buna karşın kullnıcıların deneyimi yüksek olur ve daha çok memnun kalırlar.
Ios işletim sisteminde bazı uygulamaların ayarlarında uygulamanın native, arkaplan veya normal formatta çalışılması için seçenek bulunabiliyor.
Native aplikasyonlar internetli veya internetsiz olabiliyor. İşletim sisteminin bazı özellikleri kullanmak için izin vermenizi istiyorlar.
Örneğin Ovi, iTunes ve Google Play akıllı telefonlar için yapılmış native uygulamalardandır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.