Neden C++ Kullanmalıyız ?

Bugs Bunny

Uzman üye
29 Tem 2016
1,487
35
MSFVenom
Herkese Merhaba TurkHackTeam Üyeleri,

Ben Uchiha-Sasuke

Bu Konumda Sizlere Biraz C++ Program Dilinden Bahsedeceğim.

Konunun İçeriği

• C++ Nedir ?
• Neden C++ ?
• Mini Yazılım
• C++ Kurulumu

giphy.gif

C++ Nedir ?

C++ 1979 Yılında Ortaya Çıkan Bir Programlama Dilidir.

THSe2J.png

Neden C++ ?

• Dünya'da Yaygın Olarak Kullanılan Programlama Dillerinden Biridir.

• Göze Hoş Gelen Temasının Bulunması

• Az Kod İle Çok Şey yapmaya Yarar.

• Çoğu Platformda Bulunması

• Diğer Programlara Göre Orta Seviyede, Ancak Öğrenmesi Kolay

• Günümüzde Kullandığımız Bazı Uygulamaların İlgi Odağıdır.

THSe2J.png

Mini Yazılım

Şimdi İse Küçük Bir Kod Yazalım.

Kod:
[INDENT] #include <iostream>
  int main()
  {
    std::cout << "TurkHackTeam!n";
  }
[/INDENT]
Bu Kodu Yazarsak, Karşımıza TurkHackTeam Yazısı Gelir.

THSe2J.png

C++ Kurulumu

{Windows İçin}

İlk Olarak Linkimizi Açalım.

9WUeay.png

Sayfamızı Açtığımızda Otomatik İndirmeye Başlayacaktır.

İndikten Sonra Setup Dosyamızı Açalım

A4GeIH.png

Bu Yazı Karşımıza Gelecek Tamam'a Tıklıyalım

IBS04f.png

İstediğimiz Dili Seçelip OK'a Tıklıyalım, Ben Türkçe Olarak Devam ediyorum.

9zcPbN.png

Kabul Ediyorum'a Tıklıyalım.

GCN2cV.png

Devam'a Tıklıyalım.

C9aOU3.png

Hedef Dizini Seçip, Kur'a Tıklıyalım

7RLO56.png

Kurulum İşlemimiz Bu Kadar Bitir'e Tıklayıp Programımızı Kullanmaya Başlayabiliriz.

THSe2J.png

Bu Konumunda Burda Sonuna gelmiş Bulunmaktayım.

Uchiha İyi günler Diler.

oKEKz1.gif

Son düzenleme:

Lugai

Yeni üye
20 May 2019
8
0
hocam az kod çok iş demişsiniz ama assembly ve birkaç programlama dili karşılaştırmaları hariç c++ çok kod az iş durumunda ama beğeniyoruz kendisini :)

Son düzenleme:

ZhangWei

Yeni üye
24 Haz 2019
9
0
Birkaç ayrıntı daha veriyim:
C++ her platformda ayrı ,native bir şekilde compile edilir.Bu sayede kodunuz direk işletim sistemi üzerinde çalışır.C#,Java gibi interpreteri yoktur ,dolayısıyla genelde bu tür dillerden çok daha hızlıdır.
Bjarne Stroustrup tarafından C diline nesne yönelimli özellikleri eklenerek ortaya çıkmıştır ve C dilini tamamen kapsar.C dilinde yazdığınız bir yazılımı C++ ta da çalıştırabilirsiniz.

mrROBOT24

Üye
10 Şub 2019
123
3
isvicre/Basel
birsey soracam linux da terminalda nasil calisir c++ mesala perl ddos.pl yazinca terminalda calisiyor python3 ddos.py c++ program yazsam terminalda nasil callistiririm linux isletim sistemi Redhat linux yardimci olursdaniz sevinirim

d11dd11

Üye
21 Şub 2010
153
0
birsey soracam linux da terminalda nasil calisir c++ mesala perl ddos.pl yazinca terminalda calisiyor python3 ddos.py c++ program yazsam terminalda nasil callistiririm linux isletim sistemi Redhat linux yardimci olursdaniz sevinirim

Kod:
g++ dosyaismi.cpp
./dosyaismi.out

Son düzenleme:

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
'Nedir' kismi dalga gecer gibi olmus, yazmasaniz da olurmus.

Kullanmak icin one surdugunuz nedenler yeterli degil malesef.

Bir dili kullanmak icin 'Goze hos gelen temasi' olup olmamasi zerre kadar ilgilendirmez.

'Az kod ile cok islem yapar' buraya bir ornek verseydin keske, sade yaziyla hic tatmin olmadim.

Cogu platformda bulunan cok dil var, cpp'yi bunlardan ayiran veyahut ayirmayan ozellik ney?

Gunumuzun hangi uygulamalari cpp'yi ilgi odagi haline getiriyor veyahut ilgi odagi citasini yuksekte tutuyor.

Yine anlatilan sey 'Setup -> Next -> Next -> Finish'

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.