Neden Delphi .:Ceys:.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
Merhaba arkadaşlar sizlerle bir istişare yapalım ve delphi hakkında biraz bilgi verelim.
Delphinin önemine bakalım.

Nedir bu delphi?

Delphi bir programlama dilidir.
Nesneye dayalı bir programlama dili olan delphi, pascal dilinin objelerinden doğmuştur.
Eskiden çok yaygın olarak kullanılan bu programlama dili, günümüzde pek yaygın olmasada halan kullanılır.
Bir bilgisayar mühendisinin bana tavsiyesi şudur hiç unutmam.
Hangi dilleri bildiğimi sordu.
Bende sıraladım bildiklerimi. Delphi biliyor musun diye sordu. Hayır diye cevap verdim. Ardından Dephi öğren aç kalmassın ;)

Delphi'nin Önemi

Madde madde sıralayalım şimdi :)

>> Örneğin bir uygulama yapıyorsunuz. Bu uygulamayı uarlama işi yapmadan tüm platformlar için kullanabilirsiniz.
Yani windows olsun linux olsun ve diğer işletim sistemleri için...

>> Kolayca okunabilirliği buna bir sebeptir.

>> IDE ortamı yani yazılımı geliştirme platformu ileri düzey görsele ve kullanıcıya hitap eden bir yapıya sahiptir.

>> Kodlar sözde koda yakın olduğundan basit bir yapısı vardır.

>> Hızlı uygulama geliştirebilirsiniz. Ki bu iş zamandan tasarruf sağlar.

>> Uzak veri tabanı bağlantısını destekleme özelliği sayenizde işinizi kolaylaştırır.

>> İşletim sistemleri uzantılarını destekler.(android= .apk gibi)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.