Nerden kodlama dili öğrenebilirim

Kstroy

Yeni üye
17 Eyl 2023
3
0
Evet arkadaşlar merhaba ben c++ ve python dilini ustaca öğrenmek istiyorum ama internette kaliteli anlatan yok udemy kursları çok pahalı almak istiyorum ama elimde bütçe yok nasıl bir yol izlemem gerek destek verirseniz çok teşekkür ederim herkese iyi günler

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,187
616
bütçeye gerek yok.
İmkanın varsa şayet bunları yapmadan önce temel düzeyde İngilizce makale okumanı haiz kılacak yabancı dilin olsun. Emin ol daha anlamlı olacak. Türkçe kaynaklar sınırlı sayıda ve içeriği hep tekrar eden şekilde çünkü. THT'den örnek biç, yıllardır hesap makinesi konusu açılıyor.

Öğreneceğin dilleri dekendi tutorial sayfalarından, Github repolarından daha iyi kavrarsın. Yutupta da EN/TR içerik üreten kanallar var.

Kstroy

Yeni üye
17 Eyl 2023
3
0
bütçeye gerek yok.
İmkanın varsa şayet bunları yapmadan önce temel düzeyde İngilizce makale okumanı haiz kılacak yabancı dilin olsun. Emin ol daha anlamlı olacak. Türkçe kaynaklar sınırlı sayıda ve içeriği hep tekrar eden şekilde çünkü. THT'den örnek biç, yıllardır hesap makinesi konusu açılıyor.

Öğreneceğin dilleri dekendi tutorial sayfalarından, Github repolarından daha iyi kavrarsın. Yutupta da EN/TR içerik üreten kanallar var.
Teşekkür ederim yanıt verdiğin için ingilizce üzerinde biraz bilgim var b1-b2 seviyesi anlama düzeyim yüksek zaten github dan nasıl bulurum anlamadım

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,187
616
Teşekkür ederim yanıt verdiğin için ingilizce üzerinde biraz bilgim var b1-b2 seviyesi anlama düzeyim yüksek zaten github dan nasıl bulurum anlamadım
Python'da makine öğrenmesiyle alakalı içerik mi arıyorsun, Github'a giriyorsun. Arama kısmına machine learning with python ya da with olmadan aratıyorsun. yüzlerce sonuç çıkacaktır. bunun gibi.

LydexCoding

Katılımcı Üye
24 May 2024
431
140
:)
Evet arkadaşlar merhaba ben c++ ve python dilini ustaca öğrenmek istiyorum ama internette kaliteli anlatan yok udemy kursları çok pahalı almak istiyorum ama elimde bütçe yok nasıl bir yol izlemem gerek destek verirseniz çok teşekkür ederim herkese iyi günler
THT gibi forum siteleri ile birlikte internetten araştır, GitHub vs. yerlerden Python projeleri indir onları kurcala, ChatGPT gibi yapay zeka araçları kullan

Kendini en iyi kendin geliştirebilirsin :)

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,966
907
Siber
Bu tür öğrenimler sadece uygulama ile olur, YT üzerinde anlatımlar hoşunuza gitmiyor ve anlamanızı zorlaştırıyor ise diğer platformlardan videolar ile mutlaka öğrenmelisiniz. Makale vs bir yere kadar maalesef

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.