Nmap ve Tryhackme Kullanımı Nasıl olur

1m6

Üye
28 Ağu 2021
73
17
21
Selamlar arkadaşlar bugün tryhackme adresinden nmap çözmeye çalışıyordum fakat vpn bağlandıktan sonra google a ping attığımda çalışırken try hack me nin verdiği ip adresine ping attığımda geri dönüş alamadım sonrasında nmap üzerinden
-nmap ip adresi
yazarak basit bir arama yaptım ve bana portları gösterdi bende işkillendim açıkcası çünkü hem ping vermeyip bunu yapması acaba bana yasal sınırları istemeden aştım mı hissiyatı verdi. Başıma bir sorun gelir mi ? Birde son olarak ip adresini google da arattığımda öyle bir websitesi çıkmadı.

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
120
Cyber Space
Sana verilen ıp adresi vpn ile bağlandığın ağda özel bir makinen ıp adresi bir internet sitesi değil. Hem ping atamayıp hem nmap çalıştırabilmen garip. Nmap taramasının hala suç olup olmadığı yasalar ile tam belirtilmiş değil. Çoğu zaman yurtdışından bir kurumu hacklediğinde dahil birşey olmuyor merak etme

1m6

Üye
28 Ağu 2021
73
17
21
Sana verilen ıp adresi vpn ile bağlandığın ağda özel bir makinen ıp adresi bir internet sitesi değil. Hem ping atamayıp hem nmap çalıştırabilmen garip. Nmap taramasının hala suç olup olmadığı yasalar ile tam belirtilmiş değil. Çoğu zaman yurtdışından bir kurumu hacklediğinde dahil birşey olmuyor merak etme
Teşekkür ederim akşam akşam kötü oldum :D

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
120
Cyber Space
Teşekkür ederim akşam akşam kötü oldum :D
Kardeşim herhangi bir yerli veya uluslararası bir bankaya zarar vermediğin sürece, Herhangi yerli bir siteye zarar vermediğin sürece, Herhangi bir uluslararası kuruluşa ransomware atıp para istemediğin sürece, Çocuklar ile alakalı cinsel videolara ulaşmadığın sürece başın belaya girmez öbür türlü ya polis ya da interpol bulunduğun şehirde ki savcılığa ulaşıyor.

1m6

Üye
28 Ağu 2021
73
17
21
Kardeşim herhangi bir yerli veya uluslararası bir bankaya zarar vermediğin sürece, Herhangi yerli bir siteye zarar vermediğin sürece, Herhangi bir uluslararası kuruluşa ransomware atıp para istemediğin sürece, Çocuklar ile alakalı cinsel videolara ulaşmadığın sürece başın belaya girmez öbür türlü ya polis ya da interpol bulunduğun şehirde ki savcılığa ulaşıyor.
Vallahi Allah razı olsun gece gece içimi rahatlattınız hayırlı geceler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.