GNU/Linux Notebook hk

Er Alp

Yeni üye
8 Şub 2019
26
0
Merhabalar
Linux Öğrenmek için (idarelik) Notebook almayı düşünüyorum. Dual Boot Kullanacağım Aşağıdaki ürün bunları karşılayabilir mi?
Ürün

Fikirlerinizi Paylaşırsanız Sevirim, İyi Forumlar...​

Moderatör tarafında düzenlendi:

vιcεηтε

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
536
8
Sevilla
Merhabalar
Linux Öğrenmek için (idarelik) Notebook almayı düşünüyorum. Dual Boot Kullanacağım Aşağıdaki ürün bunları karşılayabilir mi?
Ürün

Fikirlerinizi Paylaşırsanız Sevirim, İyi Forumlar...​

Merhaba,
Fiyat bakımından iyi bir notebook olduğunu düşünüyorum. Ama heaven albayımızın da dediği gibi kasma sorunu oluşabilir. Özellik bakımından biraz daha yüksek bütçeli notebooklara bakmanızı öneririm.
İyi forumlar.

"Tranquila

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,973
3
6
Trabzon
Merhabalar

Kali linuxun sistem gereksinimleri şu şekildedir
Kod:
Minimum Sistem gereksinimleri

İşlemci Belleği 1 GHZ Ve 512 Mb Yeterlidir

Yaklaşık 15 GB Disk Alanı Gerekmektedir
sadece kali için orta düzeyde bir bilgisayar olur ama yanına windows kuracaksanız xp veya win 7 kurabilirsiniz fazla sıkıntı yaratmaz (32bit)

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Sayın Er Alp

Bu fiyata bu laptopu almanızı önermem. 2.el temiz laptop araştırmanız şu durumda daha mantıklı. Bu düzeyden 1 tık yüksek bir laptop bulabileceğinizi düşünüyorum. Bu sistemler dual boot da kasma yapacaktır.

İyi Forumlar

ishakonc

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,517
1
Linux
Merhaba Er Alp
İdeal Hız ve güç bakımından 4gb ram.2.el daha iyi bilgisayarlar bulabilirsin.

Fakat Sanal Olarak kurman öğrenim açısından senin için daha iyi olacaktır.
yaklaşık 6 yıldır linux kullanıcısıyım fakat dual boot ile o kadar çok kullanmadım.
sorun olduğunda bir daha kur çok basit düzeyde.

Sana Yardımı olacak konularım;
https://www.turkhackteam.org/off-topic/1483879-ishakonc-kimdir-yararli-konular.html
Konumdaki "Linux" Bölümü

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.