GNU/Linux NVİDİA Sürücülerini Mx Linuxa Nasıl Yüklerim?Bir Sorumda var.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
802
302
Matrix
Arkadaşlar hepinize merhaba.

Linuxa geçmeyi planlıyorum ve dağıtım olarak Mx linuxu seçtim KDE tabanlı olarak.
İlk olarak bu dağıtımın işletim sisteminde arayüz olarak araçları var.Bunlardan bir taneside nvidia sürücülerini yüklemek.
Sanal makinemde nvidia kartı olmadığı için deneyemedim sanırım çalışıyor nvidia kartı olduğunda.

Windows için bir uygulama var nvidianın Geforce Experience diye.Bu uygulamada oyun için ayrı sürücüler birde yaratıcı uygulamalar iin ayrı sürücüler var:

Buraya kadarda sıkıntı yok birini seçip yüklüyorum.
Soru şu, burada iki tane ayrı sürücü bölümleri var, ben eğerki mx linuxa terminalden yüklersem ikisinidemi yüklüyor yoksa kerndimmi seçiyorum pek bulamadım.Mx linuxta bu az önceki driverları yükle seçeneği bu iki bölümüde yüklüyor sanırım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.