ÖBA Otomatik Oynatıcı v1.4.1

Mehmet_22

Yeni üye
27 Tem 2022
18
16
Merhabalar, aslında bu projeye yeni güncelleme getirmeyecektim ancak hem uzun süre geliştirip yarıda bıraktığım parçaları birleştirip bir bütün haline getirebilmek için hem de projeyi bırakacağım hali eksiksiz olsun diye belki de son ve büyük güncellemesini yayınlıyorum. Bu sürümde yenilikler şunlar:
  • Zamanında @Helmsys'in söylediği ve benim de o zamanda geliştirip yarıda bıraktığım Qt ile yazdığım arayüzü ekledim.
  • Zamanında PyAutoGUI ile yazdığım otomatik tıklama sistemini sıfırdan OpenCV ve Windows API'sini kullanarak yazdım.
  • Programın sürüm denetleyicisine Troubleshooter ekledim.
  • Programın otomatik tıklama sistemini optimize edebilmek için değiştirilebilen bazı parametreler ekledim.
Programın bu sürümünden sonra selenium ile de çalışabilen bir sürüm yayınlamayı aklımdan geçiriyorum ancak büyük ihtimalle böyle bir yeni sürümü geliştirmeyeceğim. Program Qt kütüphanesinde oluşan uyumluluk sorunlarından dolayı her sistemde stabil çalışmamakta. Büyük ihtimalle bu sürümden sonra uyumluluk sorunlarını giderdiğim bir kaç minör sürüm yayınlayıp projeyi geliştirmeyi bırakacağım.

GitHub:

Programı yukarıdaki bağlantıdan açılan sayfanın README.md kısmından gerekli uyarıları okuyup indirebilirsiniz.

Programın dosyası:

Helmsys

Yazılım Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,649
Buram buram emek kokuyor.
Öncekinden çok daha kaliteli yazmışsınız.

Modüler yazmanız projeye hakimiyeti ve okunaklığı da arttırmış.

Güncelleme sisteminizde tatmin edici muhtemelen daha sonra daha detaylı inceleyip kendime bu sistemi uyarlayacağım.

Elinize sağlık.

Son düzenleme:

Mehmet_22

Yeni üye
27 Tem 2022
18
16
Merhabalar, programla ilgili ne kadar uğraştıysam da düzeltemediğim önemli bazı hususları yazmaya karar verdim.

Program, antivirüs uygulamanız tarafından zararlı yazılım olarak tespit edilmiş olabilir. Zararlı yazılım olarak tespit edilmesinin sebebi programın yaptığı işlemlerle alakası yok. Zamanında SFX arşivleri zararlı yazılımlar için sıkça kullanıldığından dolayı antivirüs programları yüklenilen programı sırf SFX arşivi olmasından dolayı pozitif olarak işaretliyor. Eğer programı bilgisayara indirirken sıkıntı çekerseniz antivirüsden uygulamaya izin verebilir veya antivirüsü geçici bir süreliğine devre dışı bırakabilirsiniz. Kaç defa söyledim lakin gene söyleyim. Programın kaynak kodu herkese açık, kodları github sayfasından inceleyebilirsiniz.
Ayrıca YouTube'daki videoda ve github sayfasında programın kullanımını iyi anlatamadığımı fark ettim. Programı "Eğitime başla" dedikten sonra sol tarafta tamamlanan videoların bulunduğu kısım ve sağ tarafta video olacak şekilde başlatmanız lazım. Programı kullanırken asla videoyu tam ekrana almamalısınız. Program tam ekran videolar için tasarlanmamıştır, bundan dolayı da program tam ekranda çalışmayacaktır. Son ve en önemlisinden birisi programı sayfa boyutu orijinal boyutundayken çalıştırmalısınız. Aksi takdirde program çalışmayacaktır. Çalışsa da hatalı çalışacaktır.
Evet, programı kolayca kullanabilmek için en azından bu uyarıları dikkate almanızı umuyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.