OSINT | BreachDirectory

ACE Veen

Uzman üye
4 Şub 2023
1,117
566
Belirsiz

Merhaba TürkHackTeam Üyeleri,

Bugün, hedef hakkında bilgi toplamak için yeni keşfettiğim bir siteyi nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım. Umarım bu konu sizin için yararlı olur!

1) Osint Nedir?

OSINT (Open Source Intelligence), internet üzerinde açıkça paylaşılmış verilerden yararlanarak hedef kullanıcı hakkında bilgi toplama işlemidir.

2) BreachDirectory.ORG

BreachDirectory, internete sızdırılmış şifreleri barındıran bir sitedir. Bu sitede hedef kişinin mail adresini veya kullanıcı adını girip şifresinin ilk 5 hanesini öğrenebilirsiniz. Bu siteye benzer çok fazla site var fakat bence en iyisi bu çünkü içinde 18 milyar şifre bulunuyor.

Örnek:
sb90dhj.png

Konu çok kısa oldu biraz daha uzun anlatabilmek isterdim fakat yazabileceğim bişey bulamadım.

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,796
419
localhost

Bugün, hedef hakkında bilgi toplamak için yeni keşfettiğim bir siteyi nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım. Umarım bu konu sizin için yararlı olur!

1) Osint Nedir?

OSINT (Open Source Intelligence), internet üzerinde açıkça paylaşılmış verilerden yararlanarak hedef kullanıcı hakkında bilgi toplama işlemidir.

2) BreachDirectory.ORG

BreachDirectory, internete sızdırılmış şifreleri barındıran bir sitedir. Bu sitede hedef kişinin mail adresini veya kullanıcı adını girip şifresinin ilk 5 hanesini öğrenebilirsiniz. Bu siteye benzer çok fazla site var fakat bence en iyisi bu çünkü içinde 18 milyar şifre bulunuyor.

Örnek:
sb90dhj.png

Konu çok kısa oldu biraz daha uzun anlatabilmek isterdim fakat yazabileceğim bişey bulamadım.

Eline sağlık.

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
1,199
Anıtkabir

1) Osint Nedir?

2) BreachDirectory.ORG

Örnek:
sb90dhj.png

Elinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.