Osintframework – Email Address (Thats Them, theHarvester, Spokeo)

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,261
1,149
Midgard
Osintframework – Email Address

c4cgfmz.jpg
qdzfb0v.jpg

sc33d68.jpg
3sg0x8b.jpg

Osintframework Email Address bölümünde, osint araçlarının (toolların) e-posta adresleri üzerinden istenilen hedefe ulaşması ve bu adresler üzerinden bilgi toplanması amaçlanmaktadır.

lpv1ppm.png

That’s Them

Ters e-posta araması (reverse e-mail lookup), kişilerin e-posta adreslerini alarak kimlik ve gerçek bilgilerini bulan uygulamayı ifade eder. İnsanlar, hedef hakkında gerçek bilgileri bulmak için ters e-posta adresi aramasına ihtiyaç duyabilir. “That’s them” web sitesi de kişilerin e-posta adreslerinden gerçek kimliklerine ulaşmayı amaçlayan bir sitedir..

s8fb0hq.jpg
7rmm6ep.jpg

moo4i0f.jpg
3uem4cs.jpg

Bu araştırmayla fazla birşey bulamadım.. Yukarıda sağdaki screenshottaki e-postamın üstünde "0 sonuç bulundu." yazmaktadır. Kendi e-postamın yanında başka e-postalara da baktım.. sonuç aynıydı hemen hemen.. Bu sitelerin çoğu Amerikan sitesi, yani parayı verince çalışıyor sitenin iyi özellikleri.. Ondan dolayı ben de tekrar emektar Kali’den yardım almaya karar verdim..
Bu amaçla 2. Konum olarak, theHarvester (T)’ı seçtim..

theHarvester

l4iayi8.png

byu4v0p.jpg
fv97308.jpg

theHarvester’ı çalıştırmak için önce Kali’yi açıp güncelleştirmek gerekiyor. Bunun için yukarıdaki gibi:

Kod:
$sudo apt update
ve

Kod:
$sudo apt upgrade

komutlarını çalıştırıyoruz..

Kod:
$theHarvester –h

komutuyla theHarvester’ın yardım dosyalarına giriyoruz..
theHarvester’ın nasıl kullanılması gerektiği de burada gösterilmektedir.
Ben burada denemeyi TurkHackTeam sitesi üstünde yapmaya karar verdim..:)):

pr2zsk4.jpg
pt74355.png

Kod:
$theHarvester –d turkhackteam.org –b urlscan

komutunu verdim.. Burada -d DOMAİN, -b hangi kaynaktan taramayı yapacağımız anlamındadır..
Vira bismillah..
Şimdiye kadar bir şey bulamayınca ben de biraz para verip öyle sonuç almayı düşündüm.. Önce Spokeo sitesinde free (bedava) taratma yaptım, sonra da rapor aldım..
Aşağıda Spokeo sitesinin premium (özel) raporunu görebilirsiniz.. Tarama süreci aşağıdadır..
Tek bir e-posta taraması için benden 30TL.ye yakın ücret aldı.

Sonra gençleri niye black hat oluyorsun diye suçluyorlar..

Spokeo

6zb0qcv.jpg

dfuy6ya.jpg
47we09m.jpg

ihe552i.jpg

Sonuç olarak [email protected] e-postası ile ilgili çok ayrıntılı sonuç alamadım ama sonuca nerelerden ulaşılabileceği ile ilgili bilgi vermiştir..

-Bu bölümün sonu..-

Son düzenleme:

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,017
1,335
Yeni açılmış bir e-posta veya çerez politikasına girmemiş ve hatta aktif kullanım gösterilerek belirli alan web sitelerinde hesap oluşturulmamış ise araç gereçlerin çoğu bir veri elde edemiyor. Ayrıca gmail adresinin public databaselerde yer alması bile buna etkidir ve sonuç verir.

Elinize emeğinize sağlık. Osınt gelişiminde üyelerin kaçırmaması gereken konudur. :) ;)

GECEYARASA

Üye
4 Eyl 2022
144
89
Ottoman

c4cgfmz.jpg
qdzfb0v.jpg

sc33d68.jpg
3sg0x8b.jpg

Osintframework Email Address bölümünde, osint araçlarının (toolların) e-posta adresleri üzerinden istenilen hedefe ulaşması ve bu adresler üzerinden bilgi toplanması amaçlanmaktadır.

lpv1ppm.png

That’s Them

Ters e-posta araması (reverse e-mail lookup), kişilerin e-posta adreslerini alarak kimlik ve gerçek bilgilerini bulan uygulamayı ifade eder. İnsanlar, hedef hakkında gerçek bilgileri bulmak için ters e-posta adresi aramasına ihtiyaç duyabilir. “That’s them” web sitesi de kişilerin e-posta adreslerinden gerçek kimliklerine ulaşmayı amaçlayan bir sitedir..

s8fb0hq.jpg
7rmm6ep.jpg

moo4i0f.jpg
3uem4cs.jpg

Bu araştırmayla fazla birşey bulamadım.. Yukarıda sağdaki screenshottaki e-postamın üstünde "0 sonuç bulundu." yazmaktadır. Kendi e-postamın yanında başka e-postalara da baktım.. sonuç aynıydı hemen hemen.. Bu sitelerin çoğu Amerikan sitesi, yani parayı verince çalışıyor sitenin iyi özellikleri.. Ondan dolayı ben de tekrar emektar Kali’den yardım almaya karar verdim..

theHarvester

l4iayi8.png

byu4v0p.jpg
fv97308.jpg

theHarvester’ı çalıştırmak için önce Kali’yi açıp güncelleştirmek gerekiyor. Bunun için yukarıdaki gibi:

Kod:
$sudo apt update
ve

Kod:
$sudo apt upgrade

Kod:
$theHarvester –h

pr2zsk4.jpg
pt74355.png

Kod:

komutunu verdim.. Burada -d DOMAİN, -b hangi kaynaktan taramayı yapacağımız anlamındadır..
Vira bismillah..
Şimdiye kadar bir şey bulamayınca ben de biraz para verip öyle sonuç almayı düşündüm.. Önce Spokeo sitesinde free (bedava) taratma yaptım, sonra da rapor aldım..
Aşağıda Spokeo sitesinin premium (özel) raporunu görebilirsiniz.. Tarama süreci aşağıdadır..

Spokeo

6zb0qcv.jpg

dfuy6ya.jpg
47we09m.jpg

ihe552i.jpg

Sonuç olarak [email protected] e-postası ile ilgili çok ayrıntılı sonuç alamadım ama sonuca nerelerden ulaşılabileceği ile ilgili bilgi vermiştir..

-Bu bölümün sonu..-
elinize sağlık

Bozkurts1

Üye
8 Şub 2022
153
105

c4cgfmz.jpg
qdzfb0v.jpg

sc33d68.jpg
3sg0x8b.jpg

lpv1ppm.png

That’s Them

s8fb0hq.jpg
7rmm6ep.jpg

moo4i0f.jpg
3uem4cs.jpg

theHarvester

l4iayi8.png

byu4v0p.jpg
fv97308.jpg

Kod:
$sudo apt update
ve

Kod:
$sudo apt upgrade

Kod:
$theHarvester –h

pr2zsk4.jpg
pt74355.png

Kod:

Vira bismillah..

Spokeo

6zb0qcv.jpg

dfuy6ya.jpg
47we09m.jpg

ihe552i.jpg

-Bu bölümün sonu..-
Eline sağlık hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.