Oyun Laptopu hangisi daha iyi?

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi
Merhabalar ikisinde çok kararsız kaldığım iki bilgisayar var yardımcı olursanız sevinirim
Monster Abra A5 V19.2.5
Diğer pc:
Casper Excalibur G870.1245-bv60x-b
Yorumlarda belirtirseniz ona göre seçeceğim markalardan pcsi olan varsa yazın lütfen bütçem 20bin başka marka önermek isteyende link atabilir
casper daha iyi bence

Merhabalar ikisinde çok kararsız kaldığım iki bilgisayar var yardımcı olursanız sevinirim
Monster Abra A5 V19.2.5
Diğer pc:
Yorumlarda belirtirseniz ona göre seçeceğim markalardan pcsi olan varsa yazın lütfen bütçem 20bin başka marka önermek isteyende link atabilir
sadece monster 12 çekirdekli işlemci var o kadar fazla fark yok casper daha iyi bence

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172
Casper da 3060 var, monster da 3050 ti. Oyun oynayacaksanız casper tercih edin. Ekran kartı olarak büyük fark var çünkü. Ama yazılım, siber güvenlik vs. de kullanacaksan monster'ı tercih edebilirsin.

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi
Casper da 3060 var, monster da 3050 ti. Oyun oynayacaksanız casper tercih edin. Ekran kartı olarak büyük fark var çünkü. Ama yazılım, siber güvenlik vs. de kullanacaksan monster'ı tercih edebilirsin.
oyun için casper hem ekran kartı hem işlemci olarak iyi olduğu için güzel oyun fps verir ama yazılım için fln monster tercihi uygundur

yusufaltunsoy

Yeni üye
28 Mar 2019
17
4
Aydın
ekran kartı tabiki farkı var fakat işlemci olarakda monster önde yani bilmiyorum hem yazılımla uğraşıyorum hemde sıkılınca oyun oynarım diye düşünüyorum casper iş görür mü dersiniz

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi
ekran kartı tabiki farkı var fakat işlemci olarakda monster önde yani bilmiyorum hem yazılımla uğraşıyorum hemde sıkılınca oyun oynarım diye düşünüyorum casper iş görür mü dersiniz
işlemcş olarak monster önde değil fazla fark yok sadece monster 12. çekirdek casper 10 çekirdek ve işlemci hızı olarak casper önde i7 var 10.nesil sanrm casperde casper iş görür bence depolama olarakda iyi

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,502
1,034
İkisini de zamanında kullandım, şu an AbraA7 kullanıyorum. Casper'a duacıydım ki artık ısınıp hatalar, çökmeler vermesin diye. Monster'da asla böyle sorunlar yaşamadım. Isınıyordu evet ama kapanmıyordu. 300-400₺ arası bir soğutucu alıp sorunsuz kullandım. Şimdi AbraA7 modelini kullanıyorum gayet memnunum. Witcher3, Forza4, BF1 gibi oyunları en yüksek ayarlarda 90-100 fps arası alıyorum.

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi
İkisini de zamanında kullandım, şu an AbraA7 kullanıyorum. Casper'a duacıydım ki artık ısınıp hatalar, çökmeler vermesin diye. Monster'da asla böyle sorunlar yaşamadım. Isınıyordu evet ama kapanmıyordu. 300-400₺ arası bir soğutucu alıp sorunsuz kullandım. Şimdi AbraA7 modelini kullanıyorum gayet memnunum. Witcher3, Forza4, BF1 gibi oyunları en yüksek ayarlarda 90-100 fps arası alıyorum.
casper bence usta soğutucu alınabilir laptop ısınması bence normal o daha yüksek fps alır bence ama karar onun .

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172
O zaman monster alın.

işlemcş olarak monster önde değil fazla fark yok sadece monster 12. çekirdek casper 10 çekirdek ve işlemci hızı olarak casper önde i7 var 10.nesil sanrm casperde casper iş görür bence depolama olarakda iyi
Casper da i5 var hocam.

yusufaltunsoy

Yeni üye
28 Mar 2019
17
4
Aydın
hocam inanın benimde aklımdaki tek sorun o ısınıp çökme problemi fakat göz mu boyuyorlar bilmiyorum ama 2 bin liraya 6 gb ekran kartı ssd 1 tb yani çekiyorlar biraz siz hangisini alırdınız ?

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,502
1,034
hocam inanın benimde aklımdaki tek sorun o ısınıp çökme problemi fakat göz mu boyuyorlar bilmiyorum ama 2 bin liraya 6 gb ekran kartı ssd 1 tb yani çekiyorlar biraz siz hangisini alırdınız ?
Şöyle ki, Casper hiçbir şekilde işimi görmüyordu. Render tuşuna basıp yemek yiyip geldikten sonra bilgisayarın yeniden başlatıldığnı görüyordum. Bu benim sinirimi aşırı bozuyordu ve 2. el Abra A5 alıp 2 sene kullandım. Tek bir kere böyle bir şeyle karşılaşmadım. Şimdi 0 Abra A7 kullanıyorum ve hiçbir sıkıntısı, sorunu yok. Monster her türlü işinizi görünür, ben kefilim :D

yusufaltunsoy

Yeni üye
28 Mar 2019
17
4
Aydın
Şöyle ki, Casper hiçbir şekilde işimi görmüyordu. Render tuşuna basıp yemek yiyip geldikten sonra bilgisayarın yeniden başlatıldığnı görüyordum. Bu benim sinirimi aşırı bozuyordu ve 2. el Abra A5 alıp 2 sene kullandım. Tek bir kere böyle bir şeyle karşılaşmadım. Şimdi 0 Abra A7 kullanıyorum ve hiçbir sıkıntısı, sorunu yok. Monster her türlü işinizi görünür, ben kefilim :D
hocam kullandığınız casperin şuan linki varmı yada özelliklerini hatırlıyormusunuz

RedCodeQ

Üye
11 Ocak 2023
53
11
Arkdaşlar bi ara araştırdığımda excalibur bilgisayarların monstere göre 10C daha sıcak olduğunu görmüştüm

kanserojen

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
880
47
Monster Abra A5 V19.2.5
Diğer pc:
Merhaba Yusuf, Casper’ın teknik servisini beğenmiyorum Monster’ın teknik servisine gelirsek şahane diyebilirim. Onun dışında donanımsal bakacaksak Casper bi tık öne geçiyor eğer alabilirsen Casper al fakat dediğim gibi Casper’ın teknik servisini önermiyorum.

yusufaltunsoy

Yeni üye
28 Mar 2019
17
4
Aydın
Merhaba Yusuf, Casper’ın teknik servisini beğenmiyorum Monster’ın teknik servisine gelirsek şahane diyebilirim. Onun dışında donanımsal bakacaksak Casper bi tık öne geçiyor eğer alabilirsen Casper al fakat dediğim gibi Casper’ın teknik servisini önermiyorum.
güzel yorumun için teşekkürler iyi forumlar dikkate alacağım.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
casper daha iyi bence

sadece monster 12 çekirdekli işlemci var o kadar fazla fark yok casper daha iyi bence
Bilmeden yorum yapmayalım,Casper kesinlikle alınmaz
güzel yorumun için teşekkürler iyi forumlar dikkate alacağım.
Casper almayın !
Keşke forumda bilmeyenler bilmedikleri konular hakkında yorum yapmasa

Bu laptobu alın bütçenize uygun ve hiçbir sorunu yok
Şimdi bilmeyen arkadaşlar neden Casper alınmazmış diye laf yapacak yapmadan söyliyeyim :
Casper çok ısındığı için Ekran kartındaki soket pinler bile yanabilir böylece 22K çöp olur
Bütçen yetmiyor ise : https://www.akakce.com/laptop-noteb...sd-rtx3050ti-16-notebook-fiyati,84568329.html

yusufaltunsoy

Yeni üye
28 Mar 2019
17
4
Aydın
Bilmeden yorum yapmayalım,Casper kesinlikle alınmaz

Casper almayın !
Keşke forumda bilmeyenler bilmedikleri konular hakkında yorum yapmasa

Bu laptobu alın bütçenize uygun ve hiçbir sorunu yok
Şimdi bilmeyen arkadaşlar neden Casper alınmazmış diye laf yapacak yapmadan söyliyeyim :
Casper çok ısındığı için Ekran kartındaki soket pinler bile yanabilir böylece 22K çöp olur
Bütçen yetmiyor ise : https://www.akakce.com/laptop-noteb...sd-rtx3050ti-16-notebook-fiyati,84568329.html
attığınız pcdeki bilgisayar monsterdeki performansın düşüğünü vermektedir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.