Oyun Oyun Nasıl Yapabilirim?

xCrownly

Üye
22 Şub 2021
97
8
C +
Merhaba değerli THT Üyeleri ben sea of thieves tarzı korsan oyunu yapmak istiyorum fakat nasıl yapcağımı bilmiyorum oyun motorunu hangisi kullanmalıyım ve nasıl yapıcağım gemi sürme hazine sanadığı açma falan yardımcı olursanız sevinirim

THT

ZiksthemW

Haftanın Asistanı
28 Mar 2020
1,062
148
Pécs
Yararsız Post' Alıntı:
Merhaba değerli üye,

TIKLA

Saygılarımla.

Her neyse,

Sea of Thieves (SoT) gibi bir oyun yapabilmek için sektörde tecrübeli olmanız gerekmekte ve kullanacağınız dili ileri düzey bilmeniz gerekmekte olacağını düşünüyorum, zaten SoT tarzı oyunlar 1 kişi yapılmıyor, bir ekibiniz olması gerekmekte. Yazılım alanında direkt olarak işe atlamayın, öncelikle bir dili iyice bilin, neler yapabileceğinizi kavrayın, böyle bir oyun yapıp yapamayacağınızı iyice düşünün ardından projeyi yapmaya çalışın. Yoksa hüsrana uğrarsınız.

Bu aralar yeni bir "oyun motoru" çıktı deniyor, "Core" diye bir motor, Unreal Engine tarafından desteklenen bir motor diye duymuştum, tek bir satır kod yazmadan bile oyun yazılabiliyor diyorlar, deneyebilirsiniz.

Ha yok, ben yazılım bilgime güveniyorum derseniz, Unreal Engine öneririm.

Saygılarımla,
ZiksthemW

Son düzenleme:

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,625
442
TBMM
merhabalar degerli üye oyun yapabilmeniz için birkaç yazılım dili bilmeniz gerekmektedir ve unity oyun motorunuda kullanabilirsiniz. Ögrenmeniz gereken yazılım dillerini aşşagıya bıraktım umarım güzel bir oyun yapar ve dilleri ögrenirsiniz iyi forumlar dilerim :)

C++
C#
Java
JavaScrpit

xCrownly

Üye
22 Şub 2021
97
8
C +
Selam, Verdiğin fikirler için sonsuz teşekkür ederim core cazip geldi 1 2 video atom dan izledim peki oyunu "Online" a sunabiliyormuyuz başka oyuncular girebilcekmi (ekip topluyorum 3 kişiyiz şuan sadece)

boole

Global Moderatör
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
Merhaba,
Bu tür projeler değil 3-5 kişi 10-15 acemi bir arya gelseniz ve bünyenizde profosyonel olmasa mümkün değildir. En azından herkes kendi alanında deneyimli olursa bir oyun yapabilirsiniz. Yoksa bir su bardağı tasarlamak bile çok yorucu bir iş, kaldı ki kod yazan kişi de acemiyse vay halinize zira kod yazmakla proje yapmak aynı şey değil işin içine girince bir sürü kompleks durumlar oluşacak bunlar karşısında kodu yazan arkadaş başlarda bazı fizikler çalışsa da sistem büyüdükçe yazdığı fizikler tekrar yazmak zorunda kalacak. Tabi ki hayalinizden vaz geçin demiyorum fakat küçük projeler ile başlayarak ilerlerseniz emin olun yol kat etme şansınız olur. Ayrıca şu konuya bakınız.

Son düzenleme:

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
223
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba C/C++ Java gibi diller ile oyununuzu yazabilirsiniz eğer tam bilmiyorsanız yazılımı
oyun motorlarındaki hazır paketler ile temel düzeyde en azından geliştirecek düzeyde oyunlar yazabilirsiniz

Popüler Oyun Motorları :

Unreal Engine
Unity
3D GameStudio
CryEngine 3

sizin için faydalı olabilecek video izlemenizi tavsiye ederim işinize yarayacaktır.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=pkT17MG8Q9A[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.