Oyun Oyun oynarken arakadaki programlar ping çıkartıyor

GameFrozen

Yeni üye
17 Mar 2018
9
0
online oyun oynarken arkada discord veya spotify açık olunca pingim bi 20 30 artıyor ve bu beni çok etkiliyor bunun sebebi nedir bir çözümü var mıdır

porsukhak

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,753
2
T.Ü.R.K
İşlemciye göre değişir bu bilgisayar arka planda oynatılan bir videoyu çalıştırırken sizin pinginiz aynı kalmaz bunu evde bir çok kişinin film izleyip internetin yavaşlaması gibi düşün ..
bunun yerine müziklerini indirebilirsin yada Spotify üzerinden çevrim dışı mod üzerinden dinleyebilirsin .. İyi forumlar .

Babaking76

Yeni üye
16 Tem 2016
8
0
uygulamalar aktıf oldugu ıcındır bılgı alsıverısı yaptıgı ıcın ınternetden verı kullanıyo buda pıng yapıyo pıng olmasını ıstemıyorsan eger throotle tarzı uygulamalar kullanabılırsın ısını gorur pıng olayını cozer

Rapture

Kıdemli Grafiker
16 Eyl 2018
3,589
1,432
Black Sheep
Ping birden fazla sebeple yükselebilir. Eğer wi-fi kullanıp ağına birisi katılıyorsa bundan olabilir, ya da arka planda çalışan uygulamalar. Bunlar için çözüm fiber modemdir. Arka plandaki açık uygulamarı kapat, wi-fi de birisi varsa ondan da kaynaklanabilir. Kolay gelsin.

SerdarCoruk

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,303
8
127.0.0.1
online oyun oynarken arkada discord veya spotify açık olunca pingim bi 20 30 artıyor ve bu beni çok etkiliyor bunun sebebi nedir bir çözümü var mıdır

İnternetini kullanarak veri alışverişi yapıyor diyerek pingin yükseliyor derdim ama o kadar da kötü değildir sonuçta fazla bir şey kullanmıyor bahsettiğin iki uygulamada. Aynılarını bende kullanıyorum çünkü sıkıntı yok. Muhtemelen ağına bağlanan cihazlar arasına 1080p video açıyordur yada upload yaptıkları içindir. Eğer kesinlikle Spotify - Discord diyorsan NetLimiter adlı programı kullanarak, kullandıkları interneti düşürebilirsin.

İşlemciye göre değişir bu bilgisayar arka planda oynatılan bir videoyu çalıştırırken sizin pinginiz aynı kalmaz bunu evde bir çok kişinin film izleyip internetin yavaşlaması gibi düşün ..
bunun yerine müziklerini indirebilirsin yada Spotify üzerinden çevrim dışı mod üzerinden dinleyebilirsin .. İyi forumlar .

İnternet ile alakalı bir durum değil mi üstad, neden işlemciye göre değişsin ki bu durum?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.