Oyun Oyun oynarken internet kesilmesi

vasifsiz01

Üye
18 May 2020
57
1
Selamlar öncelikle yardımınız için teşekkürler ben LoL oynarken (her zaman olmuyor ama sık olan bişey) internet gidiyor oynayanlar bilir en küçük ping çıktığında bile çıldırtıyor. Ben oynarken evin interneti kesiliyor yeniden bağlanma yazısı çıkıyor daha önceden baya bi bekledim internetin gelmesini ama gelmedi eğer oyunu kapatıp açmazsam internet gelmiyor kapatıp açınca düzeliyor ama bazen girer girmez bazen 5 10 dk sonra yine gidiyor sebebini ve çözümünü bilen var mı ? bu arada yanlış anlaşılmasın evin interneti gidiyor oyunda değil sadece.

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5
Oyunda yada video izlerken duraksamalar arama motorunda sayfanın geç yüklenmesi v.s gibi durumların nedeni internet hızınızdan kaynaklıdır.
Bundan emin olmak için internet hızınızı test ederek ögrenebilirsiniz.
Eğer MBps hızınız düşükse

https://www.google.com/amp/s/www.cnnturk.com/amp/teknoloji/internet-hizini-artirmanin-yollari

Wi-fi nin yeri iyi olmayabilir
Ama yok sadece benim cihazımda olan bir sorun diyorsanız buda telefonunuzun donanımıyla alakalı

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
vasifsiz01
modem fabrika ayarlarına sıfırla ve modem yeniden başlayınca wps kapat, sonra bilgisayara kablolu baglan cat6 kablo ile ornegin, sonra dns ata bilgisayara ip ata oyle gir gerekirse, arka planda diskort skype vb uygulamalar ping çıkartır, bilgisayarda windows update kapatın arka planda tarama yapıp indirebilir, evde gerekirse herkesin wifi kapat oyle dene, internet megabit çok düşükse olabilir yada alt yapı çok kötü ise , apartman girişinden ankastreden eve direk cat 6 kablo çektirebilirsin bilgisayarcıya

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Merhaba değerli üye modem sağlayıcınızla görüşebilirsiniz eğer bir sıkıntı varsa onlar çözecektir.Modeminiz kendi kendine reset atıyor olabilir.Başka bir internetle bağlanmayı deneyiniz, mobil veri gibi, yine kesiliyorsa, sürücü güncellemesi yapman gerekebilir ya da bağlantı kartın arızalı da olabilir.DNS ayarlarını değiştirmeyi dene. Bilgisayarında güncelleştirme gerekip gerekmediğini de kontrol et. Eğer sürekli yaşanan bir şey ise, imkanın varsa farklı bir bilgisayardan oynamayı dene bakalım aynı sorun onda da olacak mı. Sorunun neyden kaynaklandığını bu şekilde bulabilirsin. Bilgisayarındaki bir program veya virüs de buna yol açıyor olabilir bu yüzden bilgisayarında virüs taraması yapmanı da tavsiye ederim.Saat ve tarih ayarlarınızı değiştirmeyi deneyin olmaz ise Bios pilinizi değiştirmeyi deneyin.modemin yada antivirüs programın firewall ayarlarından olabilir yada ping gecikmelerinde büyük bir sorun olabilir.Wifi kartını sök tak yapmayı deneyin Wifi repeater alabilirsiniz.Modemi değiştirebilirsiniz.modemin upnp değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,881
248
İstanbul
Dostum bina girişinde ki port girişinde veya kendi dsl kalbonda sıkıntı olabilir,internet çektirdiğin firmaya bir hata raporu bildir saha ekibi gelip ilgilensinler bundan önce arayıp da bir sıkıntı var mı onu da sorabilirsin yoksa muhtemelen fiziki bir sıkıntıdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.