Oyun Yapımı (Yeni Başlayanlar İçin)

ThePaşa1

Kıdemli Üye
20 Tem 2014
2,015
2

Merhaba Oyun Programlamaya Başlamadan Önce Lütfen Aşağıda Yazdıklarımı Okuyun

Oyun Yapmak Kolay İş Değil Her Adam Geçipte Oyun Yapamaz Kimisi Hemen Fifa Gibi Oyunlar Yapmak İster Mesela Çoğu Kişi Bende Fifa Oyunu Yapıcam Felan Diyodur Şuan Oyunu Yap Diyince Olmuyo Ondan Dolayı Yavaş Yavaş İlerlicez Başlamadan Önce Oyunu Bi Kafanızda Düşünün Mesela Zombiler Felan Şehiri İşkal Etmiş Siz 'de İnsanları Kurtarmak İçin Yardıma Gidiyosunuz Sizde Senaryo Yaratın Kafanızdan Benim Ki Gibi Basit Olsun İlk Adımlarda Bunları İyice Düşündükten Sonra Oyun Yapmaya Başlaya Biliriz Size Önereceğim Program Daha Yeni Olduğunuz İçin Oyun Programlamada Fps Creator x10 Bu Programla Hiç Koda İhtiyaç Olmadan Hiç Bir Bilgiye Sahip Olmadan Benim Dediğim Gibi Oyunlar Yapa Bilirsiniz Mesela Bu Programla 5 Tane Oyun Yapın Sonra Yavaş Yavaş Unity3D Geçin Bu Şekilde Fps Creator x10 Videolar Çekip Youtube Atıcam Beraber Süper Oyunlar Yapıcaz Fps Creator x10 Bitince Unity3D Beraber Geçicez Adım Adım İlerlicez :) Ve Bunları Yaparken Asla Pes Etmeyin Ve Sabırlı Olun Aşağıda Yazdıklarımı Okursanız Sizin İçin Daha İyi Olur

Oyun Nasıl Yapılır :

1-Senaryo Belirle
2-Oyunun Döşemelerini Felan Düşün
3-Neyi Nereye Ekliceğinize Karar Verin
4-Ne Oyunu Yapıcaksınız Türünü Düşünün Savaş Oyunu Gibi
5-Bunları Belirledikten Sonra Programımızı Açıp Başlicaz

Bazı Oyun Programları

Fps Creator x10 (Bizim Başlicağımız Program) = Grafikleri Güzel Koda Yazmıyoruz
Game Maker = bu programlada basit oyunlar yapabiliyoruz (Mario) gibi
Unity3D = Evet bir çoğumuz biliyordur bu programı.Bu programda 3d oyun yapabiliyoruz.
CryEngine 3 = Grafik Açısından Çok Gelişmiş Bir Program Fakat En Zor Programdır
UNREAL ENGİNE = Bu Programında Grafikleri Çok İyi Ve Kodsuz İşlem Yapa Biliyoruz :)

Not : En Kısa Zamanda Video Çekmeye Başlicam :)
Fps Creator X10 İndirme Linki :​
http://turbobit.net/gwz4lk8zfgnw.html
Virüs Total Vermiyorum Güvenmeyen İndirmesin Sizin Yakanıza Yapışıp İlla İndireceksiniz Demiyorum Ondan Dolayı Virüs Total Yok Felan Diye Post Atmayın

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Yararlı eline sağlık, oyun motoru olarak Unity önerebilirim. Diğerleri lisans olmadan bir işe yaramıyor çünkü. Unity'nin kullanımı kolay ve Javascript kullanıyor. (C#'ta kullanabilirsiniz.)

ThePaşa1

Kıdemli Üye
20 Tem 2014
2,015
2
//Güncel
Silinmişti X10 Fps Yani Bügün İndirdim Hafta Sonu Çekimlere Başlıyoruz :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.