Parrot OS 2022 VBOX Ve Xfece Arayüzü

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,620
904
ZYZZ
Parrot Security

Bu web sitesinden parrot os'u indirebilirsiniz. Güvenlik sürümü, pentest ve red team işleri için tasarlanmıştır. İndirmek butonuna tıklandığında iso dosyası indirilecek.

Downloads – Oracle VM VirtualBox

Virtual box'u buradan indirebilirsiniz. İki indirme işlemi tamamlandıktan sonra virtual box'u açın.

Virtual box'da 'YENİ' seçeneğini seçin. Ardından makinenize bir isim verin. Sürüm olarak Linux, Debian 64 bit seçin.

NOT: Kendi raminize göre değer atın. Minimun 2048MB (2GB) atanması önerilir.

Bu kısımda makinenize kaç GB yer ayırmak istediğini seçiyorsunuz. Kendi depolama alanınıza göre bunu ayarlayın. 25-30GB uzun kullanımda yeterli olacaktır. Oluştur butonuna tıkladıktan sonra makine oluşturulacak. Şimdi bazı ayarlamalar yapmak lazım.

İki ayarı'da Çift Yönlü olarak seçin.

Kendi CPU çekirdek sayınıza göre bu ayarlamayı yapabilirsiniz. Min 2 çekirdek önerilir.

Bu kısıma indirdiğimiz İSO dosyasını seçeceğiz. Ardından makine hazır duruma gelecek. Ayarları uyguladıktan sonra kapatıp makineyi başlatın. Çıkacak olan ekrandan Try / İnstall seçin. ( Arayüz sürüm güncellendiğinde değişmiş olabilir ). Parrot OS deneme olarak açılmış olacak. İnstall Parrot adlı uygulamayı çalıştırın.

Adım 1: Dil seçin.
Adım 2: Bölge / Ülke / Şehir ayarlamasını yapın.
Adım 3: Bu kısımdan Erase Disk seçeneğini seçin ve Next butonuna tıklayın.
Adım 4: Bir isim tanımlayın ve şifre girin.
Adım 5: İnstall ile kurulumu başlatın.

Adım 6: Kurulum tamamlandıktan sonra reboot atın.

NOT: Vbox makinemizin içinde hala İSO dosyası seçili olduğu için makine açılınca karşımıza yine parrotun try / install arayüzü gelecek. Bunun için makineyi kapatın ve makinenin ayarlar bölümüne gelip, depolama bölümünden İSO dosyasını kaldırın. Bu işlemi yapıp makineyi başlattığınızda GNU / Linux arayüzünü göreceksiniz. Parrot kullanıma hazır.

Parrot OS Xfece Arayüzü

Xfece arayüzü ile daha performanslı bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Xfece arayüzünü yüklemek için terminal, komut satırını açın ve sırasıyla komutları girin.

Kod:
sudo apt-get update

Kod:
sudo apt install xfce4

Kod:
cd /usr/share/xsessions/

Kod:
sudo mkdir other_de

Kod:
grep -v xfce.desktop

Kod:
reboot

Xfece arayüzü kurulmuş olacaktır.

Son düzenleme:

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,300
341
Parrot Security

Bu web sitesinden parrot os'u indirebilirsiniz. Güvenlik sürümü, pentest ve red team işleri için tasarlanmıştır. İndirmek butonuna tıklandığında iso dosyası indirilecek.

Downloads – Oracle VM VirtualBox

Virtual box'u buradan indirebilirsiniz. İki indirme işlemi tamamlandıktan sonra virtual box'u açın.

Virtual box'da 'YENİ' seçeneğini seçin. Ardından makinenize bir isim verin. Sürüm olarak Linux, Debian 64 bit seçin.

NOT: Kendi raminize göre değer atın. Minimun 2048MB (2GB) atanması önerilir.

Bu kısımda makinenize kaç GB yer ayırmak istediğini seçiyorsunuz. Kendi depolama alanınıza göre bunu ayarlayın. 25-30GB uzun kullanımda yeterli olacaktır. Oluştur butonuna tıkladıktan sonra makine oluşturulacak. Şimdi bazı ayarlamalar yapmak lazım.

İki ayarı'da Çift Yönlü olarak seçin.

Kendi CPU çekirdek sayınıza göre bu ayarlamayı yapabilirsiniz. Min 2 çekirdek önerilir.

Bu kısıma indirdiğimiz İSO dosyasını seçeceğiz. Ardından makine hazır duruma gelecek. Ayarları uyguladıktan sonra kapatıp makineyi başlatın. Çıkacak olan ekrandan Try / İnstall seçin. ( Arayüz sürüm güncellendiğinde değişmiş olabilir ). Parrot OS deneme olarak açılmış olacak. İnstall Parrot adlı uygulamayı çalıştırın.

Adım 1: Dil seçin.
Adım 2: Bölge / Ülke / Şehir ayarlamasını yapın.
Adım 3: Bu kısımdan Erase Disk seçeneğini seçin ve Next butonuna tıklayın.
Adım 4: Bir isim tanımlayın ve şifre girin.
Adım 5: İnstall ile kurulumu başlatın.

Adım 6: Kurulum tamamlandıktan sonra reboot atın.

NOT: Vbox makinemizin içinde hala İSO dosyası seçili olduğu için makine açılınca karşımıza yine parrotun try / install arayüzü gelecek. Bunun için makineyi kapatın ve makinenin ayarlar bölümüne gelip, depolama bölümünden İSO dosyasını kaldırın. Bu işlemi yapıp makineyi başlattığınızda GNU / Linux arayüzünü göreceksiniz. Parrot kullanıma hazır.

Parrot OS Xfece Arayüzü

Xfece arayüzü ile daha performanslı bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Xfece arayüzünü yüklemek için terminal, komut satırını açın ve sırasıyla komutları girin.

Kod:
sudo apt-get update

Kod:
sudo apt install xfece4

Kod:
cd /usr/share/xsessions/

Kod:
sudo mkdir other_de

Kod:
grep -v xfce.desktop

Kod:
reboot

Xfece arayüzü kurulmuş olacaktır.
Elinize sağlık ama parrotun terminalinin kapatma küçültme tuşları soldaya biraz sıkıntı

T4SLA

Üye
13 Ocak 2021
218
105
Kod:
sudo apt install xfece4
Değil

Kod:
sudo apt install xfce4
Olması lazım

Eline Sağlık..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.