Parrot Security OS Nedir?

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Parrot-OS-for-Mac-free-Download.png

Herkese merhaba. Bugünkü yazımda Parrot OS işletim sisteminden bahsedeceğim.

Öncelikle nedir bu parrot OS?

Parrot OS, Debian tabanlı güvenlik ve gizlilik üzerine yapılandırılmış bir GNU/Linux dağıtımıdır. Kali Linux' ten çok daha stabil çalışmakla birlikte çok daha fazla tool bulunmaktadır. Üstelik çok modern bir görünüme sahiptir. (Resim1)

parrot-security-os.jpg

Resim1

Yalnızca Güvenlik Tabanlı Mı?

Hayır. Parrot OS Home ve Parrot OS Security olarak iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Ev kullanıcıları için "Home" önerdiğimiz gibi siber güvenlik alanında yetkin, kendini geliştirmek isteyen ve faaliyet gösteren bütün bireyler için "Security" versiyonunu önermekteyiz.

Gizlilikten Kastın Nedir?

Anonsurf eklentisi ile Parrot Security kullanırken internette görünmez ve güvenli olarak seyahat edebilirsiniz. Tamamen güvenlidir. Bunun yanında eğer iyi bir deneyim ve bilgiye sahipseniz işinize yarayabilecek bir çok tool bulundurmaktadır.

Parrot OS' u Nereden Temin Edebiliriz?

BURAYA TIKLAYARAK Parrot Security' yi temin edebilirsiniz. Bilgisayarınıza Dual Boot olarak veya ana işletim sistemi olarak kurulumunu yapabilirsiniz. Sırf bu işletim sistemi için 2. bir bilgisayar aldım.​

Son düzenleme:

qphoenix

Üye
23 Nis 2019
220
21
ellerine sağlık güzel kardeşim. sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ben birkaç ay öncesine kadar parrot os kullanıyordum ve birçok sorunla karşılaştım mesela vmware tools düzgün çalışmıyordu tam ekrandan çıkınca bir daha tam ekran yapamıyordum kapatıp açmam gerekiyordu. anonsurf dahil hiçbir vpn kullanamıyordum çalıştırınca internet bağlantım kesiliyordu. internet bağlantımı bridged yapamıyordum. bu tür birkaç sorun daha vardı aynı sorunlar hala devam ediyor mu bilmiyorum sadece indirecek arkadaşlar bilsin istedim. iyi forumlar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.