Zararlı Yazılım Payload Oluşturucu Nasıl Yapılır?

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
445
211
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum. Ruby, C++ ve Go ile bir payload(shell) oluşturucu kod yazıcağım. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Ruby orta seviye bilgiliyim. Dos, Ddos, port tarama ve basit düzey exploit yazabiliyorum ama C ve go dillerinde yazamıyorum
SHell kod oluşturucu yazmayı nereden öğrenebilirim. Exploit db de yok, metasploite bakacağım yani nasıl öğrenebilirim?

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
445
211
Nasıl öğrenebilirim? Bildiğiniz bir kaynak var mı? Sheller ve payloadlar hakkında gerekli bilgileri biliyorum. Kendi exploitlerimi yazıcağım için artık metasploit yerine kendi yazılımımı kullanmak istiyorum.

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,087
412
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum. Ruby, C++ ve Go ile bir payload(shell) oluşturucu kod yazıcağım. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Ruby orta seviye bilgiliyim. Dos, Ddos, port tarama ve basit düzey exploit yazabiliyorum ama C ve go dillerinde yazamıyorum
SHell kod oluşturucu yazmayı nereden öğrenebilirim. Exploit db de yok, metasploite bakacağım yani nasıl öğrenebilirim?
bu isin piri C C# C++ bunlar çok güzel yazarsın

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
445
211
Peki shell oluşturmayı nereden öğrenebilirim. Yani badit bi reverse_shell oluşturmak için yani payload oluşturmayı nereden öğrenebilirim?

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.