Pc De Drop

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
merhaba bizim pc de kasma olmamasına rağmen birden Drop giriyor yani oyun birden 2 saniyeliğine fps düşürüyor geri normale dönüyor tüm oyunlarda öyle oluyor ekran kartım geforce 1050 ti.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,326
4,808
Tahminim, anlık olarak donanımını zorluyorsun. O yüzden bir anlığına güç kesiyor. Ama donanımcı arkadaşlar daha iyi bilir.

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Tahminim, anlık olarak donanımını zorluyorsun. O yüzden bir anlığına güç kesiyor. Ama donanımcı arkadaşlar daha iyi bilir.
bizim eski pc den 10 kat daha iyi eskisinde olmuyordu. pubg mobile 80 fps oynuyorum birden düşüp geri geliyor

birde sistem kasıyor sadece oyunlarda oluyor

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,326
4,808

l4xky

Yeni üye
5 Şub 2023
16
5
Drop yemesinin temel nedenini bilmiyorum ama tahminimce CPU veya RAM GPU'yu besleyemiyor yani bence drop nedeni
Ya işlemcin düşük kalıyor
Yada Ram miktarın az kalıyor
Net bir cevap veremem ama tahminimce böyle.
Ek olarak drop hemen hemen her sistemde var yani normal birşey
Bir oyun var ismini vermiyeyim X diyelim bu oyunu windows 10'da yerken drop yiyordum
lakin windows 7 geçince zerre kasma kalmadı.

aynılar maalesef :D sistem iyi hiçbir sıkıntısı yok ram 8 ddr4 işlemci i5 6. nesil
Eski oyunlarda şöyle birşey gördüm windows 10 da iken kasan veya drop yediğim oyunu windows 7'de drop veya kasma yaşamadan oynamaktayım.
Denemeni öneririm

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Drop yemesinin temel nedenini bilmiyorum ama tahminimce CPU veya RAM GPU'yu besleyemiyor yani bence drop nedeni
Ya işlemcin düşük kalıyor
Yada Ram miktarın az kalıyor
Net bir cevap veremem ama tahminimce böyle.
Ek olarak drop hemen hemen her sistemde var yani normal birşey
Bir oyun var ismini vermiyeyim X diyelim bu oyunu windows 10'da yerken drop yiyordum
lakin windows 7 geçince zerre kasma kalmadı.
açıkcası wolfteam oynuyoruz birde emulatörden pubg mobile oynuyorz birde gta 5. dediğiniz Windows olayında olabilir ama sistemlk birşey olduğunu düşünmüyorum kontrol ediyoruz kullanım miktarı felan ondan değil galiba. tikliyorum yanıtını yararlı oldu gerçekten sağol <3

l4xky

Yeni üye
5 Şub 2023
16
5
açıkcası wolfteam oynuyoruz birde emulatörden pubg mobile oynuyorz birde gta 5. dediğiniz Windows olayında olabilir ama sistemlk birşey olduğunu düşünmüyorum kontrol ediyoruz kullanım miktarı felan ondan değil galiba. tikliyorum yanıtını yararlı oldu gerçekten sağol <3
Benim bahsettiğim oyunda wolfteam idi :QWE ve windows 10'da ciddi kasma vs. oluyordu windows 7 yapıp bütün driverlerimi güncelledim ve şuan sıkıntısız oynamaktayım. dene istersen ve dediğin tüm oyunlar windows 7'de çalışıyor hem windows 7 daha az tüketim sağlamakta yani windows 10 veya 11 kullanıyorsan ve bu oyunları tek oynuyor isen bence windows 7 geç en iyisi pişman olmazsın

uqur1

Üye
24 Ocak 2023
62
85
Hocam emulatör başlı başına problem zaten. Windows da güncelleme aldıkça saçmalıyor. Ama ram saydığın oyunlar için darboğaz yapabilir.

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
902
22
ram cıkart temizle ve termal macunu yenile daha sonra güzel bi bakım ver drop girmez

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Benim bahsettiğim oyunda wolfteam idi :QWE ve windows 10'da ciddi kasma vs. oluyordu windows 7 yapıp bütün driverlerimi güncelledim ve şuan sıkıntısız oynamaktayım. dene istersen ve dediğin tüm oyunlar windows 7'de çalışıyor hem windows 7 daha az tüketim sağlamakta yani windows 10 veya 11 kullanıyorsan ve bu oyunları tek oynuyor isen bence windows 7 geç en iyisi pişman olmazsın
kanka win 10 full bide bizim pc 2 gündür aralıksız açık ondan olabilirmi diyorum gta 5 indirdik "-₺(₺("xkdoshwgep

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
838
161
Liverpool UK
RAM'in 8 GB olmasından kaynaklı olabilir. RAM kullanımını görev yöneticisinden aç, arka planda çalışsın. Drop girdiği an bakarsın ve sorunun neyden kaynaklı olduğu anlaşılabilir.

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
173
Hocam arkadaşların dediklerine artı olarak driver sorunu olabilir. Benimde kesin donanımdan kaynaklı dediğim bir çok sorun driver kaynaklı olduğu ortaya çıktı. 1050 ti da geforce experience var mı bilmiyorum varsa kesinlikle yükle. yoksa da nvidia sitesinden güncel driver yüklü olduğundan emin ol. en kötü ihtimal driver booster vb. uygulamaları denersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.