pc F1 tuşuyla başlıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasan yıldız

Yeni üye
24 Şub 2008
5
0
arkadaşlar pc F1 tuşuyla başlatabiliyorum bayos ayarlarından diye duydum ama anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılar:inv

7h3_M47k4p

Katılımcı Üye
26 Ara 2007
818
11
38
Almatı / KAZAKHSTAN

önce BIOS ’a girmemiz gerekecek.Bunun için bilgisayariniz açilirken DELETE tusuna basin
BIOS da ’INTEGRATED PERIPHERALS’ bölümüne girin ve ’Power On Function’ ayarini bulun.
Burada genel olarak ’Button Only’ seçenegi seçilidir.
Bu kismi ’Mouse Right’ yapmaniz halinde artik bilgisayariniz Mouse sag tiklamasiyla açilacaktir
.Bir diger alternatif ise bu bölümü ’Password’ olarak ayarlarsaniz
’KB Power On Password” kisminda belirttiginiz herhangi bir parola ile makinenizi açabilirsiniz.

Dostum internette böyle bilgiler var bence işine yarar ...
İstersen gir bi bak biosuna ama yok ben altından kalkamam diyorsan bence hiç bulaşma :D

Son düzenleme:

neoser

Yeni üye
5 Eki 2006
43
0
var arkadaşım...
mouse'u falan boşver sen...
windows'u açarken delete tuşuna bas çek yap.böylece arkadaşın dediği gibi biosa girer.bios açılınca bende klavyede F10 tuşu kaydet ve çık görevinde.sende de muhtemelen odur.değilse de en son sekmeye geç ve ordan tıkla.o zaman direkt girecektir.tabi başka sorun yoksa...
eğer yoksa sorun arada hatalardan falan bilgilerde değişme oluyor.
kullanıcıyı oraya yönlendirip bu ayarları kontrol etmek amacıyla sana o F1 tuşuna bastırıyor bilgisayar...
yardımcı olduysam ne mutlu bana...
eğer ki düzelmiş ise de REP'ini de benden esirgemezsen sevinirim

ByStrOnG

Üye
15 Ara 2006
56
0
Mars Arada Kars :D
Oneya herkes farklı bişey atmıs :D

bak kardesim simdi Farklı anakart üreticilerinde BIOS’a girmek için gereken tuş kombinasyonu farklı olabiliyor. Genelde DEL tuşunu kullanılırken, bazı anakartlarda F1 veya F2 tuşları kullanılabiliyor

senin sorununu tam olarak sölersen daha iyi yardımcı olurum
sadece F1 yazmaz yukarda hatayıda yazar
Örn.: Floopy , Cpu Fan , falan gibi vs

sorun Floop ise ...

saykı delete bastın ve biosa girdin ( aynı sekilde biosdaki menulerde farklıdır )
neyse Standart CMOS Setup yazan yere gir sen

Drive A = 1,44 3,5 in yazar burada entera bas ve none yap yada menunun el altında gösterir genelde + yukarı - asagı seceğidir + - tuslarıylada noneyı bulabilirsin;)
Bölece Disket sürücü Disable Olmus olur Hata Almazsın

Ayrıca Menulerde gezersen f1 : Enable yazar orayıda Disable Yapabilirsin Hataları Görmeden Geçersin

Eğer bulamazsan Anakartın Modelini SÖle yardımcı olurum

Sen Baslangıctakı Hatayı söle Ben sana Biosdan Düzeltmeyi sölerim

neoser

Yeni üye
5 Eki 2006
43
0
ben de dedim ya eğer sorun yoksa... diye.
bende mesela benzer bir sorun oldu.bios pili bitmiş bu da bilgisayar uzun süre(birkaç saat) kapalı kalınca tarihi sıfırlıyor.dolayısıyla benim biosa girip gerekli düzenlemeleri yapmamı istiyor.arkadaşında dediği gibi ilk açılan ekranda hatayı yazarsan sorununa göre çözüm üretebiliriz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.