Phishing Dikkatli Olalım

Bulend

Üye
23 Eki 2020
82
5
KALİ LİNUX
Arkadaşlar öncelikle Merhaba.

Oltalama tekniği olarak Instagram'da sürekli bu olay dönüyor. Zincirleme olarak saldırı mevcut. Yeni arkadaşlar dikkatli olsunlar. Aynı şekilde hacklenen hesaptan hacklendim bana yardımcı olur musun? Gibi sorularda yöneltiliyor. Art niyetli arkadaşlardır. Eski kurtlar ne yapacağını biliyor. Yeni arkadaşlara güzel bir fikir olması dileğiyle.

Oltalama tekniği olarak Instagram'da sürekli bu olay dönüyor. Zincirleme olarak saldırı mevcut. Yeni arkadaşlar dikkatli olsunlar. Aynı şekilde hacklenen hesaptan hacklendim bana yardımcı olur musun? Gibi sorularda yöneltiliyor. Art niyetli arkadaşlardır. Eski kurtlar ne yapacağını biliyor. Yeni arkadaşlara güzel bir fikir olması dileğiyle.

pe5waqu.jpg

15 Ocak 2021
239
70
herzaman her yerde

eline koluna sağlık geçen günde bana geldi böyle bir mesaj ama o bana saldırı yapmadan ben onu dur dur dum

Bulend

Üye
23 Eki 2020
82
5
KALİ LİNUX
İnstagram Asla Hesap Üzerinden Mesaj Göndermez İletişime Geçecek ise Resmi Maili Üzerinden İletişime Geçer.
Mail Phishingi de söz konusu o linke tıklamak yetiyor.

eline koluna sağlık geçen günde bana geldi böyle bir mesaj ama o bana saldırı yapmadan ben onu dur dur dum
Rica ederim. İyi insanlar olarak hala buralardayız. 😂

İp kontrollerinde yurt dışı çıkışlı olduklarını saptadım. Yapan arkadaş buralardaysa tebrik ederim 😂 Fakat ücretsiz server bir tuzaktır. Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur, unutmamak gerekir.

egemizah

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
865
430
Bir hacker eğer bir hackeri hackler ise gerçek bir hacker olur. Fazla yüksekten uçmayalım, hangimiz lisanslı program kullanıyor. :)
Haklisin kardeste hacker bunu tiklarmi sence hatta hacker olmasina bile gerek yok adam uyaniksa buna tiklamaz ama safsa giris yapar yinede bilgilendirdinin icin tesekkurler emegine saglik 🤔

Bulend

Üye
23 Eki 2020
82
5
KALİ LİNUX
Haklisin kardeste hacker bunu tiklarmi sence hatta hacker olmasina bile gerek yok adam uyaniksa buna tiklamaz ama safsa giris yapar yinede bilgilendirdinin icin tesekkurler emegine saglik 🤔
Demek istediğimi anlatamadım sanırım tanıdığın bir kızın fakr hesabını açarak senden yardım istesem bunu ses kaydı atarak sana teyit de edebilirim sosyal mühendislik çok geniş bir uçtur bunun saflıkla alakası olmayan durumlarda var manipülasyon dan bahsediyorum. Rice ederim. Saygılar

ByHaRBi

Yeni üye
17 Ara 2020
3
1
Adam Çok Mantıklı Bir İş Yapmış Başarsaydı Herşey Güzel Olacaktı Olsun :) Bir Daha ki Denemeye İnşallah :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.