Photoshop AMV Thumbnail Text Style - Eğitim Serisi #1

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,580
1,403
Black Sheep
Selam!

Ben Hé-ll. Bugün sizlere AMV Projeleriniz için yapacağınız thumbnaillere nasıl güzel bir yazı ekleyebilirsiniz bundan bahsedeceğim.
Öncelikle Wannabe? adlı tasarımımdan karakterimi ve arkaplanımı seçiyorum. Ardından "T" tuşuna basarak yazı oluşturuyorum.

aa17q70.png

1 - Bu bölümden yazı fontumu seçiyorum. (Benimkisi Akira Expanded - Super Bold)
2 - Yazı boyutumu tasarımıma göre ayarlıyorum.
3 - Bu kısımdan ise "Kaplama" seçeneğini seçiyorum. Ardından yazımın üstüne sağ tıklayarak "Karıştırma Seçenekleri" bölümüne geliyorum.

8kkm1f4.png

Bu kısımdan "Gölge" efektimi aktif ediyorum.
Opaklık: Genellikle 75 sularında kullanıyorum, kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
Uzaklık, yayılma ve boyut ise tamamen adı üstüne. Ekstra bilmeniz gereken bir şey yok. Ben bu kısmı aşağıdan yukarıya sırasıyla "11,12,13" yapıyorum. Siz üstünde oynama yapabilirsiniz.

Ardından "Dış Işıma" seçeneğini aktif ediyorum.

k6cqn58.png

Karışım Modu: Ekran seçiyorum.
Opaklık: Genellikle 60, 60-70 arası veya 70 yapıyorum. Siz kendinize göre yapabilirsiniz. Parazit bölümüne ellemiyorum.
Teknik: Daha Yumuşak seçiyorum.
Yayılma: Tamamen size kalmış, ben düşük değerleri (4-5) de çok seviyorum başı ışıklı sona doğru kırılma oluyor, ama göstermek için 17 yapıyorum.
Boyut: 6 idealdir. Aralık ise 50 de kalabilir.

Ardından "Renk Kaplama" efektini aktifleştiriyorum.

2gmodjn.png

Bu kısım önemli. Tasarımınızda yoğun basan renge göre seçim yapmalısınız, beyaz da kullanabilirsiniz. Ben tasarımımın rengine göre bir seçim yapıp değeri 18'e düşürüyorum. Siz göz zevkinize göre düşürüp/çıkarabilirsiniz. Şimdi önemli kısma geliyoruz. Efektlerimiz tamamen bitti. Tamama basıp efekt panelini kapatıyoruz.

c9ye5ca.png

Bu kısımda yazımı seçiyorum ve yukarıda işaretlediğim butona basıyorum. Buradan yazıya şekil vereceğiz. Ben genellikle "Kemer" veya "Yay" kullanıyorum.

frnruz2.png

Gördüğünüz gibi, tasarımıma uygun bir stili buldum. Şimdi ben size hazır bir değerler veriyorum ama bu sizin tasarımınıza uymayabilir. Bu değerleri deneyerek kendiniz bulmanız lazım. Bu yüzden sadece text yapılışını kafanızda canlandırın, değerlere takılmanıza gerek yok.

SONUÇ:

la3bmpv.jpg

Gördüğünüz gibi yazı stilimiz artık hazır, gerisi renklendirme ve düzenleme işi. Bunun eğitimleri de gelecek. Takipte kalmayı unutmayın!

Tamamen bana aittir, hiç bir yerden alıntı değildir.

Wannabe PSD: https://www.turkhackteam.org/konular/wannabe-youtube-amv-thumbnail.2035026/#post-9751366

Son düzenleme:

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,452
629
Kendini geliştirmek istiyorsan photoshopu Türkçe kullanma. Eline sağlık güzel konu (y)

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,580
1,403
Black Sheep
Kendini geliştirmek istiyorsan photoshopu Türkçe kullanma. Eline sağlık güzel konu (y)
Harika bir değinim olmuş aslında. Öneri için çok teşekkür ediyorum. Yabancılardan bazen eğitim izlediğimde ben de şaşırıyorum ama buna rağmen üşengeçliğimden Türkçe kullanıyorum.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.