Çözüldü Photoshop Nasıl Öğrenebilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sabotaqe

Yeni üye
24 Ocak 2019
40
1
Ankara
Merhabalar, ilk öncelikle konuma gelip yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Sistemim kötü malesef.

Bilgisayar İçin Photoshop Nasıl Öğrenebilirim ?

# 2 GB Ram.
# 32- x86 Bit.
# Nvidia Geforce 210 [Yaklaşık Toplam Bellek 1.5 GB - Görüntü Belleği Grafiği VRAM: 462 MB.]
# İntel Pentium Dual Core 3.20 GHz 2 CPU.
# Windows 10.

Photoshop öğrenmek için Adobe Photoshop CC Lazım bende 2018 Versiyonu var kaldırır mı ? Orasını bilmiyorum. Fakat x64 Bitler için geçerli imiş.

Telefonda Photoshop Nasıl Öğrenebilirim ?

Picsart diye bir uygulama varmış işimi görür mü ?

Bilgisayar ve Telefon için başka hangi programlar önerebilirsiniz ?

Son olarak bu işi prof. olarak yapmak istiyorum. Saolsun THT'De paylaşılan WallPaper'ları vs. görünce açıkçası kıskandım :D Bu işi prof. olarak ne zamana kadar yapmaya başlarım/öğrenirim ? 2-3 Ay'ı aşmaması lazım.

Şimdiden yazdığım konuya gelip yazı yazan, yazmayan bütün kardeşlerime-ağabeylerime teşekkür eder ve saygılarımı iletirim. 🌹 ^^

İyi forumlar. :):

Combaqa

Uzman üye
14 Ocak 2018
1,311
5
Ütopya
Mobilden yapacaksan birden fazla uygulama kullanmalısın şöyle sana bi en iyilerden oluşan listeyi göstereyim benim kullandıklarım
1-Picsart (Resim birleştirmek ve efektlendirmek için kullanabilirsin)
2-Pixellab (Fotoğraf üzerine yazı yazmak için kullanabilirsin 3D yazı da en iyi uygulama bana göre )
3-Eraser ( fotoğrafları kesmene yarar yani png formatına çevirebilirsin görseli)
Bunlar sana yetecektir şimdilik.
Profesyonel kısma gelince uygulamaların arayüzünü tamamen öğrendikten sonra (mobilden profesyonel olamazsın ) işim %50 si bitiyor geriye kalan %50 ise senin hayal gücünü kapsıyor.

24 Şub 2019
245
2
> [ame]https://www.youtube.com/watch?v=vydg3Wpm3gA[/ame]
> [ame]https://www.youtube.com/watch?v=MFbWqIYofzM&feature=youtu.be[/ame]
> [ame]https://www.youtube.com/watch?v=IDocqLq3RmI[/ame]

αxoy

Özel Üye
15 Mar 2018
1,474
128
C:/Adobe
şimdi öncelikle photoshop öğrenmek için şu sürüm lazım diye bir şey yok sistemine en uygun sürüm hangisi ise onu kullanmalısın daha sonra temel kavramları öğrenmelisin devamı zaten kendiliğinden gelir

jumex

Üye
6 Mar 2019
74
0
harddisk
mobil photoshop pcdeki kadar kaliteli işler yapmaz. cc 2018 e gerek yok, en iyisi cs 2016. öğrenmek te zor değil, birkaç gfx pack ve tutorial ile çok zorlanmadan öğrenirsin. hayal gücüne de bağlı.

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
758
174
Linux
Merhabalar, ilk öncelikle konuma gelip yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Sistemim kötü malesef.

# 2 GB Ram.
# 32- x86 Bit.
# Nvidia Geforce 210 [Yaklaşık Toplam Bellek 1.5 GB - Görüntü Belleği Grafiği VRAM: 462 MB.]
# Windows 10.

Photoshop öğrenmek için Adobe Photoshop CC Lazım bende 2018 Versiyonu var kaldırır mı ? Orasını bilmiyorum. Fakat x64 Bitler için geçerli imiş.

Son olarak bu işi prof. olarak yapmak istiyorum. Saolsun THT'De paylaşılan WallPaper'ları vs. görünce açıkçası kıskandım :D Bu işi prof. olarak ne zamana kadar yapmaya başlarım/öğrenirim ? 2-3 Ay'ı aşmaması lazım.

Şimdiden yazdığım konuya gelip yazı yazan, yazmayan bütün kardeşlerime-ağabeylerime teşekkür eder ve saygılarımı iletirim. 🌹 ^^

Bence CC yerine Photoshop CS6 kullan benim bilgisayarımda seninkine yakın bende bir sorun olmuyor

Licky

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
284
5
Pc Yeterli Gibi Youtube Da Eğitimleri Var Türkçe İndirirsen Kendi Kendini De Geliştirebilrisin . İyi Konular

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
501
StPetersburg

Merhaba kardeşim

Öncelikle Photoshop Cs6 İndirme Linki kullanman yeterlidir, sana 1-2 eğitim konusu bırakayım;

duman05 sizler için bir kaç tüyo

grafikerliğe hazırlık

ve bölüm olarak;

https://www.turkhackteam.org/grafik-tasarim-egitim-atolyesi/

üstte bıraktığım kategoride benimde paylaşımda bulunduğum birçok eğitim konusu mevcuttur

Asıl ilk olan tasarım temelinde neler yatar onunda linkini bırakayım;

Başlangıç Rehberi

Eğitim Seti

Tasarım yaparken sıkça işine yarayacak kısa yollar;

Kısa Yollar

Tasarım yaparken olmazsa olmazlardan "pen tool" aracının kullanımı

Pen Tool Kullanımı

Benim eğitim kategorisi altında açtığım konuların linkini bırakayım;

Eğitim Konularım

"Şimdi bu kadar yazı ve link sana çok fazla gelebilir ama tasarım yapmak gerçekten uğraş ve sabır istiyor, tabi sen adım adım öğrendikçe youtube da dersleri izlerken yanda çıkan videolara ulaşarak daha fazla gelişirsin, ben dahil birçok tasarım yapan arkadaşlar o kadar zamanımızı vermemize rağmen yeni şeyler öğrenebiliyoruz, ilk önce temel atıp sonra merdivenleri kendimiz yapıp tek tek basamakları çıkıyoruz, sana bu uğurda bol sabır dilerim iyi forumlar

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
165

Sistemim kötü malesef.

# 2 GB Ram.
# 32- x86 Bit.
# Windows 10.

Tamamen çalışmalarındaki öğrenme hızına ve tasarlayabilme kabiliyetine bağlı. Ama düzenli bir eğitim proğramı oluşturursan 6 aya kadar profesyonel tasarımlar yapabilirsin çok çok üzerine düşersen ve kabiliyetin varsa 3 ay gibi kısa bir süreye bile indirgeyebilirsin.

İlk zamanlar pek göze hoş gelmeyen şeyler çıkarırsın bu seni daha da bağlasın daha iyisini daha güzelini nasıl yaparım diye kafa yor boz yeniden yap boz yeniden yap. Göreceksin ki aynı çalışma üzerinde 5-10'u kez yaptığında oluyor hissini tadacaksın. Sonrasında youtube örnek videoları izle sekmelerin toolların brushların renklerin tonların efektlerin nasıl kullanabildiğine dikkat et ve aynı tasarımları yapmaya çalış. Günden güne elinde olmadan kendini geliştirirsin ve bu iş gerçekten çok heyecanlanarak ve severek yaparsın.

İşin sosyolojisi bu ez cümle: Herşeye rağmen moralini yukarıda tut başarı sana koşarak gelecektir. İnsan ekmek ve suyla değil, moralle yaşar :cool

1. ve altın kural moral bozmadan çalışmaları yineleyerek yeniden yeniden ve yeniden yapıp geliştiğini görmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.