Photoshop Renkli sutunlar yapımı ders. (Resimli anlatım) [SONAR]

SsonarR

Yeni üye
18 Ara 2010
12
0
Not: Anlatım tamamen bana aittir.

Adım-1: Siyah arka planlı 1024*768 boyutlarında yeni bir çalışma sayfası açın.

10r4j5u.jpg

Adım-2: Arka plan katmanın da sağ tıklayarak katmanı çoğaltın. (Ctrl+J)

288r1og.jpg

Adım-3: Çıkan ekranda "Tamam" butonuna basınız.

e0fl2w.jpg

Adım-4: Filtre/Görüntü Oluştur/Lifler yolunu izleyin.

zwkfoj.jpg

Adım-5: Çıkan ekranda resimde ki ayarları yapın ve "tamam" butonuna basın.

14tl9jq.jpg

Adım-6: Filtre/Bulanıklaştır/Hareket bulanıklaştır yolunu izleyin.

2yuhjwi.jpg

Adım-7: Çıkan menüde aşşağıdaki resimde mevcut ayarları uygulayın ve tamam diyin.

2n6ybgh.jpg

Adım-8: Uygulama katmanında sağ tıklayığ "Karıştırma Seçenkleri" kısmına tıklayın.

9uqez9.jpg

Adım-9: "Degrade kaplama" bölümüne gelip resimdeki ayarları uygulayın.

2zhfke8.jpg

Adım-10: Bu adım önemli. "Karışım Modu" kısmını "KAPLAMA" (Overlay) olarak değiştirin. Tamam diyip devam edin.

10xenp2.jpg

Adım-11: Bulunduğumuz katman üzerinde Ctrl+T kombinasyonunu uygulayarak katmanı resimdeki konuma getirin.

sb5940.jpg

Sonuç: Gerisi sizin ustalığınıza ve yaratıcılığınıza kalmış.

2mcftrq.jpg

Kolay gelsin. İyi forumlar.

Çilekesh SONAR

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.