Yazılım | Programlama Photosop Tasarımını Koda Dökme

2 Şub 2019
58
0
İstanbul
Selamın aleyküm forum üyeleri. Önceki konumuda gördüyseniz web tasarımını öğrenmek istiyorum. Ben biraz araştırdım da HTML kod veya CSS ile tema oluşturmak yerine photosop uygulamaları ile bir tasarım yapıp sonra bunları koda dönüştürme gibi bir şeyler okudum. Bu mümkünmüdür? Hangisi daha mantıklı ve daha kolay. Tabii ki CSS , HTLM , JS bunları öğrenmem lazım. Ama şuan bunları kullanarak yapmaktansa daha kolaya kaçıp deneyim edinmek istiyorum. Zaten bilişim lisesindeyim bunları illa ki öğrenicem.
DYDQ56.gif

Kısaca sorum;
Web tasarımını photosop uygulamaları ile tasarlayıp koda nasıl aktarırım?

Son düzenleme:

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Belki sen yanlış okumuşsundur. Bu dreamweaverin rehberinde falan vardı, "dreamweaver ve photoshop kullanarak güzel web siteleri oluşturabilirsiniz bu iki programı birlikte kullanırsanız " vs. diye. demek istediği şu. photoshop da güzel bir grafik veya resim yapıp bunu web sitene ekleyebilirsin. yoksa photoshop dan dışarıya html veya css kodu çıkartamazsın. onları dreamweaver ile yapacaksın. tabi kendinde yazabilirsin.

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,648
1
1,013
Doğru okumuşsun kardeşim. Genelde web siteleri yapan firmalar bu şekilde çalışır. Bir web sitesinin öncelikle photoshop üzerinde tasarımını yapıyorlar. Yani web sitesinin görünümünü çiziyorlar. Daha sonra bu görseller, müşteriye iletiliyor, web siteniz bu şekilde olacak deniyor. Müşteri onay verirse web ortamına aktarılması için ilgili çizilmiş tasarım birebir olacak şekilde kodlanıyor. Buna PSD to HTML deniyor piyasada. Peki neden bu şekilde çalışıyor? Sen direk kodlamaya geçtin diyelim ee müşteriye iş bittikten sonra sundun, adam dedi ben beğenmedim bu tasarımı. O yüzden önce tasarım şablonu sunulur. Photoshop web templates yazarak photoshop web çizimlerini inceleyebilirsin. Ancak photoshopdan direk koda aktarım yoktur, birebir görsele bakılarak kodlamasını sen yaparsın.

Son düzenleme:
2 Şub 2019
58
0
İstanbul
Doğru okumuşsun kardeşim. Genelde web siteleri yapan firmalar bu şekilde çalışır. Bir web sitesinin öncelikle photoshop üzerinde tasarımını yapıyorlar. Yani web sitesinin görünümünü çiziyorlar. Daha sonra bu görseller, müşteriye iletiliyor, web siteniz bu şekilde olacak deniyor. Müşteri onay verirse web ortamına aktarılması için ilgili çizilmiş tasarım birebir olacak şekilde kodlanıyor. Buna PSD to HTML deniyor piyasada. Peki neden bu şekilde çalışıyor? Sen direk kodlamaya geçtin diyelim ee müşteriye iş bittikten sonra sundun, adam dedi ben beğenmedim bu tasarımı. O yüzden önce tasarım şablonu sunulur. Photoshop web templates yazarak photoshop web çizimlerini inceleyebilirsin. Ancak photoshopdan direk koda aktarım yoktur, birebir görsele bakılarak kodlamasını sen yaparsın.
Teşekkür ederim açıklayıcı olmuş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.